Medyczna marihuana i jej działanie

medyczna-marihuana-czasteczka-marihuana-cbd-thc-marihuana-medyczna

Marihuana, w przeciwieństwie do większości współczesnych leków zawiera szeroką gamę związków chemicznych. Naukowcy zidentyfikowali ponad 60 unikalnych cząsteczek w konopiach indyjskich zwanych kannabinoidami, które zawierają THC i CBD. Wiele innych związków niż kannabinoidy są wytwarzane przez rośliny, które również mają działanie regulacyjne.

Na przykład, terpeny, cząsteczki odpowiedzialne za zapach marihuany, wykazano, że blokują receptory kannabinoidowe w kilku miejscach w mózgu podczas promowania wiązania z innymi kannabinoidami. W rezultacie, uważa się, że terpeny wpływają na wiele aspektów mózgowych w THC i CBD, oferując różne własne korzyści terapeutyczne.

W rzeczywistości, podczas gdy THC zbiera największą uwagę, badania sugerują, że wiele związków znajdujących się w marihuanie współpracuje w celu tworzenia synergii efektów.

Marihuana występuje w tysiącach różnych wariacji, lub odmian. Różne szczepy marihuany mają bardzo różne profile chemiczne, które powodują różne doświadczenia u tej samej osoby.

To wyjaśnia, dlaczego czasami marihuana może sprawiać, że człowiek czuje spokój, a innym razem może sprawić, że ta sama osoba doświadczy niepokoju lub paranoi.

Składniki chemiczne marihuany obejmują, ale nie są do nich ograniczone, terpeny, ketony, estry, laktony, alkohole, kwasy tłuszczowe, steroidy. Skutki tych wszystkich chemikaliów pracujących razem i wzajemnie się regulujących znacznie różni się od skutków pracy pojedynczego składnika.

Innymi słowy, marihuana składa się z tysięcy różnych substancji chemicznych, które współpracują ze sobą w celu wytworzenia pewnego ogólnego efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.