nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, thc-thc

Naukowcy opracowują nową linię oleju z konopi

olej-konopny-opracowano-nowy-olej-nasiona-konopi-nasiona

Obecnie olej konopny może konkurować z innymi olejami roślinnymi.

Naukowcy z University of York opracowali nową linię konopi, która produkuje olej o znacznie dłuższym okresie trwałości i większej stabilności temperaturowej.

„Nowa linia reprezentuje znaczną poprawę w uprawy konopi jako oleju. Podobne zmiany w soi i rzepaku otworzyły nowe rynki zbytu dla tych upraw ze względu na postrzeganą zdrowotność i zwiększoną stabilność,” powiedział współautor badania profesor Ian Graham w komunikacie.

Standardowy olej konopny ma tak dobry profil odżywczy, że inne oleje roślinne nie mogą się z nim równać, ale jego wysoka zawartość tłuszczów wielonienasyconych sprawia, że jest on olejem niestabilnym, który szybko jełczeje. Nie nadaje się również do smażenia z powodu niskiej temperatury spalania.

Ale za pomocą procesów hodowli selektywnej, Graham i jego zespół był w stanie rozwinąć linię roślin konopi, bez enzymu odpowiedzialnego za takie wysokie poziomy wielonienasyconych tłuszczów. Olej wytwarzany z tych roślin zawierał wysokie stężenie kwasu oleinowego.

Olej z nowej linii, zwany „High Oleic Hemp”, był w prawie 80% kwasem oleinowym, w porównaniu do typowych, które były nim w wartości mniejszej niż 10%.

To zwiększa trwałość oleju o 5 razy, a także poprawia jego przydatność do gotowania i wysokiej temperatury procesów przemysłowych.

Nowa linia rozpocznie badania w całej Europie w tym roku, w celu oceny wydajności uprawy i przygotowania do uruchomienia komercyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Naukowcy opracowują nową linię oleju z konopi”


Partnerskie strony o tematyce marihuany, konopi indyjskich i nasionach:

konopia leczy, czyli o medycznej marihuanie o oleju cbd, rso, medycznej marihuanie poradnik, o uprawie, hodowli, marihuany, konopi, w domu, na dworze thc info, czyli newsy cannabis thcland, to tematy o marihuanie, konopi kuchnia z cannabis, przepisy i newsy konopne thc tv, to relacje z imprez konopnych, filmy z upraw marihuany konopie indyjskie, cannabis newsy jamaica, tematy o cannabis, konopi indyjskiej galeria, foto haszysz, uprawy, hodowle, cannabis marijuana, cannabis, seeds, seed, seedbank, akseeds kanabis info, to cannabis news tritonseeds, tematyka kontrowersyjnej marihuany ganjafarmer, blog ganja farmer, o marihuanie marihuana, konopie indyjskie, ganja galeria i wrzuta, upraw, hodowli, marihuany, konopi foto thc, czyli galeria cannabis uprawy, hodowle, marihuany, konopi, cannabis, indoor, porady medyczna marihuana, wszystko o niej f2seeds, f2 seeds, blog dla palaczy cannabis taniesianie, tanie sianie, wysiewanie marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras firma powiew, lider na rynku nasion news kanabis info, czyli informacje o cannabis upload kanabis info, galeria blog o uprawie marihuany konopi indyjskich ultimate seeds, portal o trawce najlepsze kanabis info, sklepy z nasionami, opinie seedbay info, wiemy wszystko o konopiach blog thc-thc, czyli newsy sklepu foto thc-thc, czyli galeria cannabis forum o uprawie marihuany, porady, dyskusje dyskusje o hodowli marihuany, forum konopne nasiona marihuany, konopi, akseeds forum kanabis info, ciekawe, tematy, dyskusje forum haszysz, uprawa, hodowla, marihuana holenderskiskun, skunk ufo seeds, topowe, nasiona marihuany, odmiany forum ganjafarmer, czyli uprawa konopi indyjskich upload growenter, hosting, galeria, cannabis nasiona marihuany, konopi, thc-thc galeria, cannabis sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbay foto seedbay info, galeria cannabis seeds, akseeds porady, uprawa i hodowla, marihuany, konopi, outdoor, na dworze dutch seeds, wszystko o marihuanie, i nasionach haszysz portal, newsy cannabis

Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.