Eksperci domagają się przeprowadzenia większej ilości badań nad stosowaniem medycznej marihuany u osób starszych

leczenie-osob-starszych-medyczna-marihuana-nasiona-marihuany

Potrzebne są dalsze badania na temat potencjalnych korzyści płynących ze stosowania marihuany u starszych pacjentów, jak twierdzi zespół ekspertów medycznych z Holandii.

Badacze z Radboud University Medical Center twierdzą, że zbyt mało badań obejmujących zabiegi na bazie marihuany, w tym związków chemicznych zwanych kannabinoidami, koncentruje się na seniorach.

„Mimo, że badania lekarskie badające kannabinoidy zawierały osoby dorosłem brak jest dowodów ich użycia na starszych pacjentach.”

Jednak potrzeba jest silna, zgodnie z raportem. W Holandii, jedna trzecia pacjentów posiadających receptę na medyczną marihuanę ukończyła już 60 lat. Program w Izraelu rozprowadza medyczną marihuanę bezpośrednio po domach opieki. Statystyki z Kanady i Stanów Zjednoczonych sugerują również wzrost zażywania konopi indyjskich wśród demograficznych 'baby boom’.

Co więcej, leczenie oparte na marihuanie okazało się być skuteczne w zarządzaniu wieloma objawami typowymi dla starszych pacjentów, jak zauważają autorzy, w tym ból neuropatyczny i nudności, czy utrata apetytu.

Marihuana wykazuje również wielkie obietnice w leczeniu objawów demencji.

„Bardzo opłacalne okazuje się prowadzenie dobrze zaprojektowanych badań nad skutecznością kannabinoidów w zarządzaniu objawom demencji, biorąc pod uwagę wstępne pozytywne wyniki dotyczące odchudzania i agitacji w tej grupie pacjentów i wielkiego braku innych, skutecznych i bezpiecznych strategii w tej dziedzinie.”

Jednak pacjenci w podeszłym wieku mogą być bardziej narażeni na skutki uboczne leczenia marihuaną.

Po zapoznaniu się z aktualnym materiałem dowodowym, naukowcy odkryli zaledwie pięć badań dotyczących terapii opartej na marihuanie, która dostarcza wyniki dotyczące pacjentów w podeszłym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.