Trzymaj marihuanę z dala od dzieci

CNN niedawno wydało artykuł na temat niebezpieczeństw związanych z cannabis i dziećmi. Nie popełnij tego błędu – z wyjątkiem konkretnych zabiegów medycznych, dzieci nie powinny stosować cannabis.

Wzrost liczby hospitalizowanych dzieci?

Według CNN, Francja napotyka dramatyczne wzrosty hospitalizowanych dzieci w wieku do 6 roku życia. Od 2004 do 2014 roku wizytacje w nagłych wypadkach po spożyciu marihuany wzrosły o 133 procent. Główna przyczyna obejmuje wzrost mocy dostępnej na rynku marihuany – od średnio 9 procent w 2004 roku do średnio 20 procent 2014 roku.

Raport zaznacza jednak, że najbardziej rozpowszechnioną formą marihuany we Francji jest haszysz a nie kwiaty. Haszysz, lepka żywica o wysokim stężeniu THC może zawierać od 60 do 90 procent THC. Zjedzenie kawałka haszyszu potrafi powalić dorosłego człowieka na kolana, a co dopiero dziecko.

Niestety, francuskie badanie mówi, że aż 32 dzieci zapadło w śpiączkę na czas nieokreślony. W Stanach Zjednoczonych te liczby również doświadczają nieoczekiwanego wzrostu.

Chociaż obawy dotyczące dzieci i cannabis są ważne, to nie sam produkt powoduje niebezpieczeństwo. Na całym świecie małe dzieci kończą na ostrym dyżurze z praktycznie każdego możliwego powodu.

Od kolorowych mydełek po małe zabawki, dzieci próbują jeść wszystko. Jeśli dodatkowo widzą, że osoby dorosłe coś spożywają – próbują naśladować rodziców.

Przechowuj cannabis bezpiecznie!

• Edukuj dzieci na temat zagrożeń związanych ze spożyciem substancji przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych. Na rynku istnieją książki na temat rozmów z dziećmi o marihuanie, pomagając tym samym uzyskać im wyobrażenie na ten temat bez konieczności wchodzenia w tematy naukowe.
• Trzymaj cannabis oraz wszystkie inne leki poza zasięgiem dzieci. Traktuj cannabis jak wszystkie inne leki.
• Umieść cannabis i akcesoria w bezpiecznym pojemniku. Samo miejsce znajdujące się poza ich zasięgiem może okazać się niewystarczające.

To nie wzrost wykorzystania danej substancji powoduje te wypadki. Wina leży na ramionach tych, którzy zostawiają substancje w miejscach, do jakich dzieci mogą się z łatwością dostać. Aby zachęcić do legalnego, odpowiedzialnego stosowania, musimy zachęcić wszystkich nie tylko do odpowiedzialnej konsumpcji, ale także do bezpiecznego przechowywania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.