Nasiona Kwitnące Automatycznie, Feminizowane i Regularne

Wybór odpowiednich nasion wymaga czegoś więcej niż tylko wybrania genetyki, czy nawet odpowiedniej odmiany. Nasiona fotoperiodyczne, feminizowane, automatycznie kwitnące, regularne – odmian wydaje się nieskończenie wiele. W tym artykule omówimy różnice, aby pomóc Ci wybrać najlepsze nasiona do Twojego ogrodu.

1. Jak rozpoznać zdrowe nasiona marihuany, gotowe do kiełkowania?

Możesz wiele powiedzieć o dojrzałości i zdrowiu nasion marihuany po prostu przyglądając im się odpowiednio. Nasiona marihuany mogą różnić się wyglądem pod względem koloru, kształtu i rozmiaru. Jeśli chodzi o kolor, nasiona mogą mieć kolor od jasnozielonego do ciemnobrązowego z wyglądem tygrysich pasków. Im jaśniejszy kolor nasion, tym wcześniej je zebrano. Te jaśniejsze nasiona często mają znacznie bardziej miękką otoczkę zewnętrzną i można je łatwo zgnieść między palcami. Aby zapewnić sobie najlepsze szanse na kiełkowanie, należy szukać nasion ciemnobrązowych. Chociaż nasiona marihuany gotowe do sadzenia nie zawsze mają wzór w paski tygrysa lub skorupę żółwia i mogą mieć po prostu jednolity ciemnobrązowy kolor, dojrzałe nasiona zwykle posiadają jakiś wzór.

Nasiona, które były pakowane wiele miesięcy wcześniej, zwykle mają ciemnobrązowy wygląd, na co mogą mieć również wpływ warunki utleniania i oświetlenia. Wielkość nasion nie daje zbyt wielu informacji na temat ich zdrowia. Mogą być bardzo małe lub dość duże, w zależności od odmiany. Kształt nasion daje nam znacznie więcej informacji. Powinieneś szukać nasion w kształcie łezki – okrągłe z jednej strony, i szpiczaste z drugiej. Zdrowe nasiona zwykle mają woskową powłokę zewnętrzną, podczas gdy niedojrzałe lub niezdrowe nasiona będą wyglądać na matowe.

2. Nasiona kwitnące automatycznie.

To, co odróżnia nasiona automatyczne od zwykłych nasion feminizowanych, to szybkość ich wzrostu i kwitnienia. Wszystkie rośliny konopi indyjskich rosną w dwóch głównych fazach: wegetacji i kwitnienia. Wegetacja to czas, w którym roślina buduje podłoże, na którym wspierają się duże kwiaty. Kwitnienie to moment, w którym rozpoczyna się dojrzewanie roślin i zaczynają pojawiać się lepkie pąki. W przypadku uprawy nasion regularnych lub feminizowanych przejście od wegetacji do kwitnienia jest kontrolowane przez światło.

Roślina pozostaje w fazie wegetacji tak długo, jak otrzymuje więcej niż 18 godzin światła. Kiedy ta liczba spadnie, roślina przełącza tryb i wrzuca produkcję pąków na wyższy bieg. Jeśli te nasiona będą uprawiane na zewnątrz, oś Ziemi kontroluje światło, a rośliny zaczną kwitnąć, gdy dni stają się krótsze późnym latem i jesienią. W przypadku uprawy w pomieszczeniu hodowca może kontrolować harmonogram oświetlenia, aby rozpocząć kwitnienie, gdy tak zdecyduje.

Nasiona automatycznie kwitnące są inne. Wchodzą w okres kwitnienia zgodnie z zaprogramowanym zegarem genetycznym, zwykle trzy do czterech tygodni po wykiełkowaniu. Zapewnia to najkrótszy cykl życia dowolnej odmiany nasion marihuany, Odmiany takie jak Blackberry mogą osiągnąć pełną dojrzałość w ciągu dziewięciu tygodni. Hodowcy, którzy chcą szybko zbierać plony lub przeprowadzać wiele zbiorów każdego roku, preferują odmiany automatycznie kwitnące.

Kolejną zaletą jest to, że hodowcy mogą zbierać te rośliny co trzy do sześciu tygodni. W przypadku nasion regularnych i feminizowanych rośliny w fazie wegetatywnej i kwitnącej muszą być trzymane w oddzielnych obszarach, ponieważ mają one bardzo różne wymagania oświetleniowe. Wielu hodowców nie ma miejsca, aby trzymać swoje rośliny w dwóch różnych namiotach. Rośliny automatycznie kwitnące można przechowywać w jednym namiocie, niezależnie od tego, na jakim etapie cyklu życia się znajdują. Załóżmy, że ktoś miał miejsce na cztery rośliny w swoim pomieszczeniu. Sadząc jedno ziarno miesięcznie, mogli mieć pewność, że zbiory będą odbywały się co cztery tygodnie – czyli wieczne żniwa.

Podsumowując, nasiona automatycznie kwitnące są dla Ciebie, jeśli chcesz w jak najkrótszym czasie zebrać pąki wypełnione kannabinoidami i terpenami. Niezależnie od tego, czy jesteś dyskretnym hodowcą, który woli jak najszybciej założyć i zakończyć swoją uprawę, czy też hodowcą komercyjnym szukającym szybszej realizacji, te genetyki są tutaj, aby pomóc Ci osiągnąć Twoje cele. Ale, jak widziałeś, oferują one znacznie więcej niż tylko prędkość. Ich zwarta konstrukcja sprawia, że nadają się do uprawy na małych przestrzeniach, od ukrytego zakątka ogrodu po przerobioną szafkę. Jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu lub masz tylko kawałek ziemi do uprawy, najrozsądniej będzie wybrać małą, ale produktywną odmianę automatycznie kwitnącą. Chociaż w przeszłości odmiany automatycznie kwitnące nie do końca konkurowały ze swoimi fotoperiodowymi odpowiednikami, jeśli chodzi o moc i produktywność, możesz być spokojny, wiedząc, że nowoczesne odmiany nie pozostawią Cię bez tych ważnych parametrów.

3. Nasiona regularne.

Regularne nasiona to jak można sobie wyobrazić, zwykłe nasiona, które umieszcza się w ziemi, tak jak każdej innej rośliny. Nasiona regularne są najbardziej stabilną dostępną odmianą, umożliwiającą hodowcom stworzenie idealnego środowiska dla ich roślin. Ich przewidywalność sprawia, że są to odmiany nasion wybierane przez tych, którzy bezwzględnie muszą za każdym razem uprawiać te same rośliny. Ta stabilność ma swoją cenę. Nasiona regularne powstają w wyniku zapylenia żeńskich roślin konopi i zebrania nasion. Jednak połowa tych nasion wyrośnie na rośliny męskie, które nie produkują kwiatów bogatych w THC, których szukamy.

Po wykiełkowaniu regularnych nasion marihuany, hodowcy muszą poczekać, aż te nieproduktywne rośliny wykażą cechy męskie, a następnie je zniszczyć. Samce pozostawione w tym samym miejscu co samice zapylają je, wcześniej kończąc produkcję kwiatów. Ponieważ zwykłe nasiona wymagają od hodowców poświęcenia połowy zbiorów, muszą zasiać dwukrotnie większą liczbę nasion, których potrzebują. Dla wielu osób ta dodatkowa praca nie jest warta dodatkowej stabilności genetycznej, zwłaszcza tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń. Kiedy więc i dlaczego warto wybierać te odmiany? Cóż, jeśli uprawiasz marihuanę wyłącznie z powodu żeńskich kwiatów ociekających żywicą i wypełnionych kannabinoidami i terpenami, lepiej ich unikać. Nie ma sensu ryzykować, że samiec wejdzie na Twoją przestrzeń uprawową i będzie musiał spędzać czas na określaniu płci roślin we wczesnej fazie kwitnienia. Jednak zwykłe nasiona są niezastąpione dla hodowców, którzy chcą wejść w świat hodowli.

4. Nasiona feminizowane.

Aby uniknąć utraty połowy nasion, wielu hodowców wybiera nasiona feminizowane, z których prawie zawsze wyrastają zdrowe dorosłe samice. Jak powstają te nasiona? Rośliny konopi pozostawione w zestresowanym środowisku jednopłciowym zaczną wykazywać cechy płci przeciwnej. Zatem żeńska roślina konopi może wytwarzać pyłek, aby się zapłodnić. Nasiona wyprodukowane przez samozapylone samice zawierają wyłącznie DNA matki i wyrosną na samice, podobnie jak matka.

Całe to naginanie płci i samopolizacja zbierają żniwo. W celu stworzenia nasion feminizowanych hodowcy wybierają rośliny z linii skłonnych do wyrażania cech hermafrodytycznych, które mogą ujawnić się u ich potomstwa. Tak więc, chociaż nie będziesz musiał poświęcać połowy swoich roślin, jeśli uprawiasz nasiona feminizowane, możesz otrzymać roślinę hermafrodytyczną, która może zapłodnić i zniszczyć całe plony, jeśli nie usuniesz jej z namiotu lub ogrodu.

5. Czy nasiona kwitnące automatycznie są dla ciebie?

Pozwolimy ci samemu odpowiedzieć na to pytanie. Rośliny automatycznie kwitnące rosną krócej niż inne odmiany. Zamiast drzewa często przypominają krzak. Dzięki temu są idealne dla osób dysponujących ograniczoną przestrzenią, ceniących dyskrecję. Niezależnie od Twojej sytuacji, mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci wybrać odpowiednie nasiona do Twojego namiotu lub ogrodu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.