Pinen – Przeciwzapalny Terpen

Pinen: przeciwzapalny, pobudzający i aromatyczny terpen.

Badany pod kątem wielu korzyści zdrowotnych, pinen posiada wiele korzyści! Jeśli otworzysz słoik z kwiatem konopi i poczujesz zapach sosny, prawdopodobnie jest on bogaty w pinen. Ale jakie są jego skutki podczas palenia, wapowania lub połknięcia?

Pinen jest niezwykle powszechnym roślinnym olejkiem eterycznym lub terpenem, występującym w całej przyrodzie. Można go znaleźć w dużych ilościach w igłach sosny, rozmarynie i wielu innych aromatycznych roślinach znanych z tego charakterystycznego, otwierającego oczy zapachu. W rzeczywistości jest to najczęściej spotykany terpen na świecie.

Jego wariant alfa, a-pinen, można znaleźć w konopiach indyjskich i kojarzono go z działaniem przeciwzapalnym, rozszerzającym oskrzela i poprawiającym pamięć.

Efekty przeciwzapalne

W badaniu opublikowanym przez National Institutes of Health stwierdzono, że a-pinen wykazuje „silne działanie farmakologiczne”, gdy jest podawany w celu zmniejszenia stanu zapalnego. Choroby takie jak artretyzm mogą skorzystać na zmniejszeniu stanu zapalnego, jaki może zapewnić a-pinen.

A-pinen może być korzystny również dla osób cierpiących na problemy z oddychaniem, ponieważ działa w porozumieniu z THC, otwierając szlaki w płucach z efektem rozszerzającym oskrzela i łagodząc objawy stanów takich jak astma.

Efekty wzmacniające pamięć

Pinen został przebadany przez wiodącego badacza medycznej marihuany, dr Ethana Russo, pod kątem jego zdolności do łagodzenia krótkotrwałego upośledzenia pamięci związanego z używaniem konopi indyjskich. Ponadto Russo wymienia a-pinen jako antybiotyk o szerokim spektrum działania, cechę wspólną dla kilku innych terpenów marihuany.

„Być może najbardziej przekonujące jest jednak jego działanie jako inhibitora acetylocholinoesterazy wspomagającego pamięć… Ta cecha może przeciwdziałać deficytom pamięci krótkotrwałej wywołanym zatruciem THC”. – Dr. Ethan Russo.

Potencjalne dodatkowe korzyści A-pinenu

W przełomowym chińskim badaniu stwierdzono, że ekstrakt z igieł sosny zawierający pinen hamuje wzrost guza nowotworowego.

„Odkryliśmy, że leczenie α-pinenem znacząco hamowało wzrost ludzkich komórek raka prostaty oraz indukowało apoptozę i zatrzymanie cyklu komórkowego w modelu opartym na linii komórkowej”.

Praktyczne wskazówki dotyczące pinenu:

1. W małych ilościach może uspokajać i rozjaśniać umysł, świetnie nadaje się do wykonywania obowiązków domowych i załatwiania spraw.
2. Posiada efekty dwufazowe; duża i mała ilość mają przeciwne skutki.
3. Zwykle odpowiada za jasne, orzeźwiające efekty odmian sativa.

Odmiany bogate w pinen:

• Jack Herer,
• Harlequin,
• Blue Dream,
• Purple Sour Diesel,
• Sky Master,
• 9lb. Hammer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.