Czy Marihuana Pomaga w Utracie Wagi?

Istnieje powszechne przekonanie, że konsumenci konopi mają nadwagę z powodu postrzeganego efektu ubocznego jakim jest gastrofaza, która powoduje, że spożywają ogromne ilości kalorii. Istnieje również pewien stereotyp mówiący o tym, że palacze marihuany są wyjątkowo leniwi. Podczas gdy wiele osób uważa, że ​​konsumpcja marihuany może powodować przybieranie na wadze, prawda jest zupełnie odwrotna. W rzeczywistości istnieje kilka badań łączących używanie konopi z niższym wskaźnikiem masy ciała (BMI).

Jeśli nie jesteś zaznajomiony, BMI danej osoby jest miarą tkanki tłuszczowej w oparciu o wzrost i wagę, niezależnie od wieku, płci lub pochodzenia etnicznego. Służy do mierzenia i kontrolowania wagi danej osoby i ogólnie identyfikuje potencjalne problemy z wagą za pomocą czterech kategorii: niedowagi, zdrowej wagi, nadwagi i otyłości.

Wskaźnik masy ciała a konopie indyjskie

Jeśli chodzi o związek między BMI a konopiami, badanie z 2016 r. opublikowane w Journal of Mental Health Policy and Economics wykazało, że „kobiety używające marihuany codziennie mają BMI o około 3,1% niższe niż osoby nieużywające cannabis, podczas gdy mężczyźni zażywający codziennie marihuanę mają BMI, który jest o około 2,7% niższy niż u osób niebędących użytkownikam marihuany”. Inna analiza dwóch ankiet wykazała, że ​​22-25% osób nie używających konopi indyjskich i 14-17% osób, które używały konopi trzy dni w tygodniu było otyłych, co wskazuje, że „częstość występowania otyłości jest niższa wśród osób używających konopi indyjskich niż wśród osób nie będących użytkownikami.”

Dlaczego? Twój system endokannabinoidowy kontroluje apetyt i odgrywa ważną rolę w utrzymaniu wagi. Jego łączność z centralnym układem nerwowym reguluje przyjmowanie pokarmu i wysyła sygnały do ​​mózgu i rdzenia emocjonalnego, kiedy nadchodzi czas na jedzenie. Receptory CB1 kontrolują równowagę energetyczną i masę ciała, wpływają na neurony, które regulują odżywczą wartość pożywienia oraz wpływają na narządy regulujące metabolizm energetyczny. Kiedy czujesz się głodny, to aktywacja receptorów CB1 każe ci jeść.

Ale kiedy wprowadzasz konopie do swojego ciała, twój ECS otrzymuje THC-V. Znajdująca się głównie w odmianach sativa, ta specyficzna struktura molekularna może stanowić prawie 54% składu kannabinoidowego odmiany.

Jaka jest więc główna rola THC-V?

Tłumienie apetytu. Badania przedkliniczne wykazały, że THC-V wpływa na masę ciała, tkankę tłuszczową, wydatek energetyczny i inne wskaźniki związane z otyłością. To najnowsza broń w walce z otyłością i cukrzycą typu 2, a także z wysokim poziomem cholesterolu i magazynowaniem skoncentrowanego tłuszczu. Firmy biotechnologiczne pracują nawet nad replikacją i komercyjną produkcją tego bardzo poszukiwanego kannabinoidu bez jego efektów psychoaktywnych.

THC-V jest kluczowym czynnikiem w utrzymaniu wagi, ale jego skuteczność zależy od dawki. Ponieważ THC-V może manipulować naszymi naturalnie występującymi receptorami kannabinoidowymi CB1, może zmienić skuteczność innych kannabinoidów. Badania pokazują, że niskie dawki THC-V blokują receptory CB1, co zmniejsza psychoaktywne działanie THC, podczas gdy wysokie dawki THC-V aktywują receptory CB1, co wywołuje efekt otoczenia i tworzy silniejsze doznania.

Zablokowanie receptora CB1 zmniejsza zachowania prowadzące do przyrostu masy ciała. Z tego powodu naukowcy zaczynają zastanawiać się, w jaki sposób blokowanie receptorów CB1 może leczyć osoby z zaburzeniami wagi. Może to wymagać kombinacji czynników i terapii, ale konopie indyjskie mogą odgrywać ważną rolę w redukcji masy ciała.

Czy konopie indyjskie są kluczem do regulacji wagi?

Różne badania wykazały również, że marihuana wiąże się z niższym poziomem insulinooporności. Insulina pomaga glukozie przekształcać się w energię, a kiedy pojawia się opór, komórki nie mogą reagować na hormon insuliny i ostatecznie pobierają mniej glukozy z krwiobiegu. Powoduje to wzrost poziomu cukru i gromadzenie się czerwonych krwinek. Krótko mówiąc, regularni konsumenci konopi mogą łatwiej rozkładać poziom cukru we krwi, co pomaga zapobiegać przybieraniu na wadze.

Nie wiadomo, jaka może być magiczna ilość, częstotliwość i odmiana, aby utrzymać zdrowe BMI podczas używania konopi. Niektóre raporty mówią, że krótkotrwałe zażywanie cannabis powoduje przyrost masy ciała, podczas gdy inne mówią, że częste stosowanie marihuany pomaga zrzucić kilogramy. Inne substancje mogą pomóc lub utrudnić ten proces, a aktualna waga może decydować o tym, czy istnieje większe prawdopodobieństwo, że przytyjesz czy zrzucisz wagę.

Jednak pamiętaj, palenie jednego jointa dziennie nie sprawi, że Twoje BMI będzie idealne; nadal potrzebujesz odpowiednich ćwiczeń i diety, aby utrzymać wagę w ryzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.