Czy Możesz Przedawkować Marihuanę?

Podczas gdy większość konsumentów marihuany wie, że przedawkowanie marihuany jest praktycznie niemożliwe, powszechnym błędem jest przekonanie, że marihuana jest śmiertelnym narkotykiem.

Z pewnością możesz doświadczyć „złego haju” lub niechcianych objawów po spożyciu zbyt dużej ilości marihuany, ale szanse, że umrzesz z tego powodu, są praktycznie niemożliwe. Wszystko sprowadza się do interakcji substancji z naszym ciałem.

Indeks terapeutyczny marihuany

Według National Cancer Institute „receptory kannabinoidowe, w przeciwieństwie do receptorów opioidowych, nie znajdują się w obszarach pnia mózgu kontrolujących oddychanie”. Tak więc zbyt dużo marihuany nie może spowodować uszkodzenia narządów.

Ale ponieważ środki przeciwbólowe, takie jak OxyContin lub heroina, są wchłaniane przez części ciała, które kontrolują podstawowe funkcje – takie jak oddychanie – są znacznie bardziej śmiercionośne z powodu braku tlenu, nieregularnego oddychania i słabego krążenia krwi.

Wstępne badania pokazują, że marihuana ma indeks terapeutyczny (stosunek porównujący stężenie we krwi, przy którym lek staje się toksyczny i skuteczny) wynoszący 40 000:1. Dzieje się tak głównie dlatego, że THC ma tak niską moc.

Jaka jest śmiertelna dawka marihuany?

Ktoś musiałby umrzeć 40 000 razy więcej niż normalna ilość marihuany. Inne szacunki mówią, że palacz „teoretycznie musiałby skonsumować prawie 1500 funtów marihuany w ciągu 15 minut, aby wywołać śmiertelną reakcję” lub „wypalić od 20 do 40 000 jointów z 0,9 grama marihuany aby umrzeć”.

Z drugiej strony morfina ma indeks terapeutyczny 70:1. Większość użytkowników nie może zjeść więcej niż 10mg produktów z marihuaną, aby doświadczyć pożądanego efektu, podczas gdy spożycie nieco większej ilości morfiny może łatwo doprowadzić cię do szaleństwa i spowodować poważne problemy.

Jak dużo to za dużo?

Oto kilka średnich dawek śmiertelnych, które należy wziąć pod uwagę:

• Kokaina: 1,2 grama
• Oksykodon: 80 mg (w pojedynczej dawce)
• Heroina: 75-375 mg (w zależności od mocy)
• Cukier: 1100 mg/kg
• Marihuana: 1260 mg/kg (czyste THC)

Warto pamiętać, że mimo iż nie można przedawkować marihuany, zbyt duże dawki nie są korzystne. Mogą one na ciebie wpływać negatywnie – powodując, że popadniesz w paranoję, będziesz zbyt pobudzony lub poczujesz mdłości. Z pewnością trzeba uważać na moment, w którym czujesz się niekomfortowo. Chociaż może się to zdarzyć łatwiej tym, którzy nie są tak tolerancyjni lub doświadczeni jak inni, te negatywne objawy ustąpią wkrótce i samoistnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.