nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, thc-thc

Pierwsza międzygwiezdna asteroida wygląda jak joint

Pierwsza międzygwiezdna asteroida wygląda jak joint, GrubyLoL.com

Pierwsza międzygwiezdna asteroida, jaką kiedykolwiek odkryto, wygląda jak masywny joint, który przemieszcza się w przestrzeni kosmicznej.

Przestrzeń kosmiczna jest naprawdę dzika. Zaledwie miesiąc temu naukowcy odkryli dwie gwiazdy neutronowe, które zderzają się ze sobą. Był to dowód na istnieje fal grawitacyjnych, jednej z teorii Alberta Einsteina, która została udowodniona niedawno. Przestrzeń, niespokojna jak zawsze, rzuca nam kolejne prezenty, w samą porę na święta. Naukowcy na Hawajach zauważyli coś, co uważają za pierwszą międzygwiezdną asteroidę jaką kiedykolwiek odkryliśmy, przedmiot z jakiegoś innego układu słonecznego, który przechodzi przez nasz układ. Jest to coś nieznanego. Być może nigdy po prostu nie natknęliśmy się na metale, z jakich jest wykonana.

Ah, i warto nadmienić, że wygląda jak ogromny joint.

Długa i smukła, naturalne zgięcie kamienia przypomina wgnieciony i skręcony papier jointa. Ten gigantyczny joint jest mniej więcej wielkości boiska piłkarskiego, choć obraca się bardziej jak batuta dyrygenta niż jak spirala futbolowa. Uważa się, że jest gęsta i metaliczna, a ciemnoczerwona, napromieniona kolorystyka sugeruje, że może mieć miliony lat i jest wyjątkowo wilgotna. Od kształtu do wielkości, nie przypomina niczego co znajduje się w naszym Układzie Słonecznym.

Asteroidę nazwano Oumuamua. „Oumuamua w wolnym tłumaczeniu oznacza ‚posłańca, który przybywa z dalekiej przeszłości’” – przeczytać można w raporcie Obserwatorium Gemini.

„Ta rzecz jest naprawdę dziwna” – powiedziała Karen Meech, kierująca zespołem, który odkrył asteroidę. Uważa się, że ta asteroida może być równie dobrze ‚samotnym wilkiem’, pływającym po Drodze Mlecznej bez układu gwiazdowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.