Terpeny Wzmacniające Kreatywność

Najlepsze terpeny pobudzające nieszablonowe myślenie i wyobraźnię.

Konopie zawierają różne związki, które czynią je tym, czym są. Tak, wiadomo, że niektóre odmiany zwiększają tę kreatywność, ale nie chodzi tylko o odmianę. Istnieją inne składniki marihuany, które również potencjalnie zwiększają twoją kreatywność i pobudzają wyobraźnię.

Mówimy o terpenach.

Terpeny są nie tylko odpowiedzialne za nadanie niepowtarzalnego aromatu i smaku każdemu szczepowi, ale są również sprzymierzeńcem kannabinoidów w zwiększaniu ich skuteczności w efekcie otoczenia. Jest to synergia wszystkich składników rośliny działających razem.

Terpeny to aromatyczne związki występujące w prawie wszystkich roślinach. Niektóre badania sugerują, że mogą one być odpowiedzialne za wzmacnianie wielu psychicznych i fizycznych korzyści – zwłaszcza kreatywności – kannabinoidów.

Rozważ eksperymentowanie z następującymi terpenami i odmianami konopi, gdy następnym razem poczujesz blokadę pisarską lub twórczą ścianę blokującą cię.

Mircen

B-myrcen lub sam mircen odgrywa główną rolę w synergii terpenów i kannabinoidów w celu uzyskania efektu otoczenia. Jest idealny do łagodzenia dyskomfortu i promowania relaksu. Występuje w tymianku, mango i pomarańczach.

Mircen jest jednym z najpopularniejszych terpenów, ponieważ występuje w ponad 40% znanych szczepów. Mircen wydaje się mieć relaksujący wpływ na organizm. Jest doskonałym sprzymierzeńcem kreatywnych ludzi, którzy muszą być kreatywni przez długi czas.

Sprzyja odprężeniu i niekomfortowym stanom.

Jest idealny do zachęcania do kreatywności, gdy czujesz, że potrzebujesz dodatkowego bodźca, aby móc myśleć innowacyjnie.

Kariofilen

Kariofilen lub beta-kariofilen jest jednym z niewielu terpenów, które wiążą się bezpośrednio z receptorami endokannabinoidowymi, dzięki czemu szczepy o wysokim poziomie tego terpenu działają szybko i silnie. Jest idealny do łagodzenia stresu i uzyskania tak potrzebnego zastrzyku inspiracji.

Kariofilen znajduje się w czarnym pieprzu, goździkach i cynamonie. Ten terpen może pomóc rozgrzać stawy, ułatwić ruch i pomóc w rozwiązywaniu kreatywnych zadań.

Wiadomo również, że jest to związek, który łagodzi stany lękowe i depresję, co może powodować bloki twórcze lub po prostu brak zainteresowania tym, co kiedyś nas pasjonowało. Spożywanie tego terpenu może pomóc Ci poprawić kreatywność i zwiększyć wyobraźnię.

Limonen

Nazywany również D-limonenem, jest doskonałym środkiem poprawiającym nastrój, który, jak wykazano, zwiększa poziom serotoniny i dopaminy w mózgu, wywołując uczucie spokoju i wyciszenia – idealny nastrój do rozwiązywania kreatywnych zadań.

Często wiąże się to z pomocą we wzmacnianiu kreatywnego myślenia, dzięki czemu czujemy się zrelaksowani i mniej podatni na hamujące myśli. Będąc terpenem, który łagodzi depresję, Limonen może być bardzo pomocny w chwilach, gdy potrzebujemy zastrzyku kreatywności. Idealny do uruchomienia kreatywnych soków i poczucia wolności.

Jest kojarzony z owocami cytrusowymi, takimi jak cytryny i jest znany ze swoich właściwości przeciwlękowych i terapeutycznych. Występuje w skórce cytryny, pomarańczy i jałowca.

D-limonen wchodzi w interakcje z innymi terpenami i kannabinoidami, dając poczucie spokoju i zmniejszając zahamowania. Niezbędny element, jeśli chodzi o odkrywanie swojej wyobraźni bez ograniczeń.

Eukaliptol

Eukaliptol zwany także cyneolem to terpen o wielu właściwościach leczniczych. Wykazano również, że zwiększa przepływ krwi w mózgu i stymuluje funkcjonalność kory czołowej.

Kora czołowa jest główną częścią mózgu związaną z elastycznością poznawczą, myśleniem abstrakcyjnym i pamięcią roboczą.

Ten terpen może być jednym z najlepszych wykonawców, jeśli chodzi o kreatywność i wyobraźnię. Zwykle występuje w eukaliptusie.

Pinen

Pinen to jeden z flagowych terpenów, jeśli chodzi o inspirację. Niezależnie od tego, czy chcesz dokończyć książkę, którą piszesz od lat, zacząć malować, o czym marzyłeś, czy po prostu myśleć nieszablonowo, pinen jest idealnym wyborem.

Można go znaleźć w igłach sosny, rozmarynie i bazylii.

Pinen może pomóc w długoterminowej pamięci i zwiększyć rozpiętość uwagi, co może prowadzić do bardziej udanych kreatywnych działań.

Tb-ocymen i A-bisabolol

Są to dwa terpeny, które są mało znane, ale mogą być bardzo przydatne, jeśli chodzi o kreatywność.

Mogą pomóc w promowaniu relaksu i spokoju, mówi się, że tb-ocimene i a-bisabolol zwiększają kreatywność i motywację poprzez zwiększenie synergii między innymi terpenami zaangażowanymi w efekt otoczenia.

Bisabolol terpenowy (znany również jako α-bisabolol lub lewomenol) to aromatyczny związek chemiczny wytwarzany przez kwiat rumianku i inne rośliny, takie jak drzewo candeia w Brazylii.

Podsumowanie

Kreatywność i wyobraźnia są ważnymi czynnikami w życiu każdego człowieka, dlatego szukanie sprzymierzeńców, którzy pomogą nam je pielęgnować, jest świetną praktyką.

Aby wzmocnić te cechy, możesz łączyć czynności, takie jak pisanie, muzyka, malowanie, joga i medytacja, ze szczepami i terpenami, które okazały się najlepsze dla kreatywności.

Wypróbuj niektóre z tych terpenów i puść wodze fantazji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.