Ozdobne Kwiatki ze Sznurka Konopnego

ba-kwiatki-z-konopi-jak-wykonac

Kwiaty sznurkowe wykonane ze sznurka konopnego dodają miły akcent do prezentów, oraz same w sobie są atrakcyjną ozdobą. Są szybkie, łatwe i tanie do wykonania, a dodatkowo jest to świetna zabawa dla dzieci.

Sznurkowe kwiatki wykonane z konopi mogą służyć jako miły akcent na zewnątrz opakowania prezentu, mogą zostać powieszone jako ozdoba, lub mogą zostać pogrupowane i zawieszone lub ułożone na stole w celu dekoracji stołu na imprezę.
Ozdoba ta jest szybka i łatwa do zrobienia, a na dodatek tania.

Potrzebujesz:
– sznur konopny,
– karton,
– 8 pinezek (mogą być także wykałaczki),
– linijka,
– ołówek lub długopis,
– szklanka lub filiżanka,
– igła.

Sznurek konopny oraz igłę z pewnością znajdziesz w lokalnym sklepie. Naturalnym kolor sznurka konopnego jest brązowy, ale z pewnością znajdziesz wiele jego kolorowych wariacji.

Rozpocznij od obrysowania ołówkiem szklanki lub filiżanki na kartonie, tworząc tym samym idealny okrąg. Za pomocą nożyczek wytnij okrąg. Użyj przyboru do pisania oraz linijki do narysowania w sumie czterech linii w poprzek jednej płaskiej na tekturowym kółku. Jedna linia powinna iść prosto przez środek okręgu poziomo. Pozostałe dwie powinny być sporządzone na ukos koła tak, że każda linia jest równomiernie narysowana. Na każdym z ośmiu punktów przecięcia linii z zewnątrz koła, wstaw pinezki lub wykałaczki.

Weź do ręki sznurek konopny i rozpocznij obwijać go wokół pinezek. Trzymaj koniec sznurka w środku koła teksturowego swoim kciukiem. Obwijaj sznurek dookoła pinezek. Pociągnij linkę z powrotem przez środek okręgu. Nawijaj sznurek według ruchu wskazówek zegara aż do utworzenia dwóch pętli.

Gdy skończysz obwijać, przetnij sznurek zostawiając około 12 cali (1 cal to około 2.5cm) dodatkowego sznurka. Zacznij tworzenie pętli od pinezki na której zakończyłeś obwijanie. Za pomocą igły utwórz kolejne pętle kontynuując przez cały okrąg.

Weź pozostały sznurek i przeprowadź go pod okręgiem tym samym zabezpieczając cały kwiat. Usuń następnie szpilki, i kwiat gotowy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.