Ciekawe fakty na temat marihuany

Marihuana od zawsze była bardzo interesującym tematem do dyskusji. Mimo że jest to najczęściej stosowany nielegalny narkotyk w Stanach Zjednoczonych, wiele osób popiera jej wykorzystanie do celów medycznych – co czyni ją również bardzo kontrowersyjnym narkotykiem.

1. Konopie nie tylko były ówcześniej legalne, ale nawet uprawiane przez Geogre Washingtona.

Podczas, gdy Ameryka wciąż była zaledwie 13 koloniami, w 1619 roku istniało prawo wymagające od rolników uprawy konopi. Nawet George Washington miał swoją farmę.

2. Stany Zjednoczony używały jej, aby zdobyć nazistów.

Podczas II Wojny Światowej, Stany Zjednoczone stworzyły film „Konopie dla Zwycięstwa” doceniając szerokie wykorzystanie konopie. W tym samym czasie rząd USA zachęcał rolników do uprawy konopi, aby wykorzystać je przeciwko nazistom. Film był jednak utrzymywany w tajemnicy do 1989 roku, kiedy jeden ze zwolenników marihuany Jack Herrer przekazał go Kongresowi.

Obecnie film dostępny do oglądania dla wszystkich jest na platformie YouTube.

3. Konopia może być wykorzystywana na wiele różnych sposobów.

Konopie mogą być wykorzystywane do większej ilości rzeczy, nie tylko do marihuany i palenia. Włókna idealnie sprawują się jako mocne liny.

Archeologowie przeprowadzili kilka badań, aby dowiedzieć się, w jaki sposób starożytni ludzie przenosili posągi. Niedawno potwierdzono, że były one transportowane za pomocą lin tworzonych z konopi.

4. Marihuana może być stosowana w leczeniu zwierząt domowych.

Medyczna marihuana wykorzystywana jest w wielu różnych chorobach, w tym przy jaskrze czy stwardnieniu rozsianym.

Okazuje się, że tak samo jak marihuana może pomagać ludziom, można ją również wykorzystywać do leczenia zwierząt.

5. Uprawa marihuany indoor wymaga ogromnej ilości energii elektrycznej.

Uprawianie marihuany w pomieszczeniach wymaga ogromnej ilości energii, aby rośliny mogły normalnie rosnąć. Biorąc pod uwagę skalę kraju, energia elektryczna potrzebna do uprawy marihuany w pomieszczeniach jest w stanie zasilić prawie 1,7 miliona gospodarstw domowych, co z kolei równoznaczne jest z energią elektryczną wytwarzaną przez 6-7 dużych elektrowni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.