Duże czy małe buchy?

Duże czy małe buchy? – Co jest lepsze?

Od dawna trwa debata na temat tego, czy rzeczywiście duże buchy sprawiają, że odczuwasz efekty palonej marihuany mocniej. Więc jaka jest ostateczna odpowiedź? Lepiej jest brać duże czy małe buchy?

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym entuzjastą marihuany, czy początkującym palaczem, z pewnością spotkałeś się z kwestią, która wywołuje wiele dyskusji w kręgach cannabis: lepiej jest brać małe czy duże buchy? A może wystarczy się tylko lekko zaciągać?

Opinie na ten temat są bardzo mocno podzielone. Wiele osób twierdzi, że duże buchy sprawiają, iż upalasz się w mgnieniu oka. Inni natomiast uważają, że jest to tylko marnowanie marihuany i lepiej jest brać mniejsze buchy.

Z pewnością masz już swoją opinię na ten temat, ale w dzisiejszym artykule przyjrzymy się kilku czynnikom, które pomogą nam dobrze odpowiedzieć na tytułowe pytanie.

ZROZUMIENIE POJEMNOŚCI PŁUC

Przede wszystkim musimy zrozumieć, w jaki sposób dym cannabis bezpośrednio wpływa na płuca pod względem ich pojemności. Zdrowe płuca człowieka są w stanie przyjąć do sześciu litrów powietrza z pomocą jednego dużego oddechu. Nie są one jednak w stanie skutecznie wchłaniać całego tego tlenu, dlatego też aby prawidłowo oddychać i utrzymać funkcje życiowe musimy wydychać oraz wdychać powietrze w sposób ciągły.

W ten sam sposób, w jaki wstrzymywanie oddechu nie zmusi naszych płuc do pochłonięcia większej ilości tlenu, wzięcie ogromnego bucha dymu bogatego w THC nie oznacza, że dzięki temu nasze ciało będzie w stanie pochłonąć go więcej. Ponadto szybkość, z jaką THC wchłaniane jest do krwiobiegu, jest niemal natychmiastowa, więc trzymanie ogromnych buchów przez dłuższy czas wcale nie dostarczy większej ilości kannabinoidów do mózgu. 95% THC wchodzi do organizmu w zaledwie kilka milisekund.

TRZYMANIE DYMU JEST NIE DO KOŃCA ZDROWE

Więc rozumiesz już, że więcej nie znaczy lepiej jeśli chodzi o palenie, ale najważniejszym z tego wszystkiego jest pamiętanie, aby nie trzymać dymu w płucach. Jasne, dym z cannabis zawiera mnóstwo dobrych substancji, takich jak THC, CBD i terpeny, ale z drugiej strony nadal jest to dym. I chociaż nie zawiera on tych samych rakotwórczych substancji chemicznych co papierosy, nadal zawiera on nie najlepsze produkty uboczne i może być szkodliwy dla naszego układu oddechowego.

NIEWŁAŚCIWE ZROZUMIENIE DUŻYCH BUCHÓW

W tym momencie możesz pomyśleć: „Przysięgam, że branie dużych buchów sprawia, że haj jest tak mocny, że jestem cały blady!”. Rzeczywiście, możesz mieć rację. Branie ogromnych buchów i trzymanie ich do momentu aż prawie mdlejesz, z pewnością ma wpływ zarówno na twój mózg jak i funkcje poznawcze. Ale ten mocniejszy haj nie ma nic wspólnego z THC – a raczej z pozbawieniem twojego mózgu tlenu. Skutkuje to oczywiście uczuciem zawrotów głowy, które w połączeniu z marihuaną może sprawić, że poczujesz jakby efekty, których doświadczasz były nie z tego świata. Nie jest to jednak dobre dla twojego ciała i na dłuższą metę wyrządza więcej szkód niż pożytku.

WIĘC MAŁE BUCHY SĄ LEPSZE?

Mikrodozowanie niewielkich ilości marihuany ma szereg sub-percepcyjnych korzyści, które mają na celu zwiększyć zarówno produktywność jak i kreatywność. I chociaż mikrodozowanie nie prowadzi do uczucia haju per se, jest prawdopodobnie najbardziej odpowiednią opcją dla osób, które w ciągu dnia muszą uporać się z szeregiem obowiązków związanych z pracą czy z rodziną.

W każdym razie, w przypadku osób, którym zależy na haju – bez uszkodzenia płuc bardziej niż to konieczne – odpowiedź na „Duże czy małe buchy” może leżeć gdzieś pośrodku. To prawda, że nie ma większej satysfakcji niż powolne i mocne palenie jointa czy bonga, ale nie ma potrzeby przesadzać. Polecamy ci brać średniej wielkości buchy, a gdy tylko dym dotrze do twoich płuc – szybko go wydychaj, gdy tylko THC wykona swoją pracę.

MOCNIEJSZE FORMY CANNABIS

Z drugiej strony, jeśli nadal nie jesteś usatysfakcjonowany hajem, następnym krokiem może być przejście do mocniejszych form cannabis, takich jak dabbing lub produkty spożywcze. Wysokiej jakości koncentraty THC posiadają około 90 procent zawartości substancji i z pewnością pomogą ci one dotrzeć tam, gdzie zawsze chciałeś być bez konieczności uszkadzania płuc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.