Trzymaj dym tylko 3 sekundy

Każdy z nas słyszał od przyjaciela: „Jeśli przytrzymasz dłużej, twój haj będzie mocniejszy”. No to teraz słuchaj, przyszedł czas, aby wyjaśnić to nieporozumienie. Rozprzestrzenianie plotek dotyczących palenia cannabis może prowadzić do nieprzyjemnych skutków ubocznych, które oczywiście można łatwo uniknąć poprzez weryfikowanie tego, co mówią przyjaciele.

Więc dlaczego wystarczy trzymać bucha tylko 3 sekundy?

Zacznijmy od płuc. Niezależnie od tego, jaką metodę inhalowania wybierzesz, dotyczy to ciebie. Kiedy wdychasz cannabis, twoje płuca zachowują się tak, jak gdybyś wziął gigantyczny łyk świeżego powietrza.

W miarę rozszerzania się płuc, pęcherzyki powietrza odbierają tlen wraz z THC i innymi kannabinoidami i przekazują je do naczyń krwionośnych. W ten sposób THC transportowane jest przez organizm, a ty odczuwasz haj.

Nieporozumienie polega na tym, że trzymanie dymu dłużej oznaczać będzie mocniejszy haj. Z wielu powodów jest to nieprawda. Po pierwsze, powodem dla którego czujesz się bardziej upalony jest to, że kiedy trzymasz dłużej, pozbawiasz mózg tlenu.

Ponadto, zgodnie z badaniem przeprowadzonym w 1997 roku twoje płuca są w stanie wykorzystać tylko tyle, ile substancji zaaplikujesz. Badanie mówi: „Płuca pobierają około 5% całkowitego wychwytu tlenu”. 5%? To niewiele. Niezależnie od tego, jak długo przytrzymasz dym, twoje ciało i płuca z tego nie skorzystają.

Zdziwiony tym odkryciem? Rozumiemy. Wszyscy lubiliśmy wierzyć w to, że trzymanie dymu dłużej sprawi, że haj będzie mocniejszy. Niestety tak nie jest. Na szczęście są sposoby na zintensyfikowanie go za pomocą różnych innych metod.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.