Krótki przewodnik uprawy outdoor

Możesz uprawiać marihuanę outdoor od końca wiosny aż do połowy lipca. Sadzenie wcześniej z pewnością zapewni ci większe rośliny. Późny start może natomiast uchronić rośliny przed zbytecznym wyrośnięciem przed fazą kwitnienia. Rośliny mogą być umieszczone w glebie ogrodowej gdzie ogólnie dobrze sobie radzą, lub mogą być uprawiane w dużych donicach/ pojemnikach. Rośliny rosnące w większych pojemnikach naturalnie wytarzają więcej pąków.

• Przycinanie

Przycinanie jest czasem koniecznością, aby utrzymać rośliny w rozsądnym rozmiarze. Kiedy ucinamy główny trzon, dolne gałęzie zwiększają wielkość, a z rośliny wyrasta kilka innych, mocnych gałęzi. Kiedy są one przycinane, roślina staje się bardziej krzaczasta i kładzie nacisk na wyższy wzrost. Rośliny z przycinaną główką pędów przynoszą większą wydajność niż rośliny u których główka nie jest przycinana.

• Nawóz

Nawożenie roślin nawozem roślinnym lub płynem, lub stosowanie hydroponicznej wegetatywnej formuły pomaga zmaksymalizować wzrost i plony roślin. Pamiętaj, aby postępować dokładnie zgodnie ze wskazówkami lub stosowanie mniejszej ilości nawozu niż zaleca producent.

• Kwitnienie

Wydłużające się noce późnego lat powodują rozkwit roślin. Niektóre odmiany zaprzestają fazę wegetatywną niemal natychmiast, ale niektóre dalej się rozwijają i niemal potrajają swoją wielkość. Zwykle trwa to od 55 do 70 dni. Kiedy roślina zacznie kwitnąć, pamiętaj aby zmienić nawóz na formułę odpowiednią dla fazy kwitnienia, aby rośliny pobierały składniki odżywcze potrzebne do wytwarzania większych pąków.

Rośliny marihuany przechodzą w fazę kwitnienia, gdy nieprzerwany okres ciemności przewyższa krytyczny czasu. Okres ten różni się w zależności od odmiany i zazwyczaj wynosi od 8 do 11 godzin. Jeśli rośliny reagują na krótszy okres ciemności, są to wczesne odmiany. Rośliny, które reagują na dłuższy okres ciemności, są oczywiście późne odmiany.

• Wpływ szerokości geograficznej

Podczas uprawy marihuany należy uwzględnić wpływ szerokości geograficznej na długość dnia. Na przykład 21 czerwca to najdłuższy dzień i najkrótszy wieczór w roku. W San Diego, od zmierzchu do świtu trwa 8 godzin i 44 minuty. W St. Louis trwa 8 godzin i 3 minuty, a w Bostonie trwa 7 godzin i 32 minuty. Jak widać, noc w Bostonie wynosi 1 godzinę i 2 minuty krócej niż w San Diego.

Wczesne rośliny rosnące na niższych szerokościach geograficznych (San Diego) będą wywoływane we wczesnym sezonie i pozostaną małe nawet w trakcie dojrzewania. Zwykle krótsze noce w lecie na dużych szerokościach geograficznych (Boston) dają roślinom szansę wzrostu, zanim zaczną one kwitnąć. Późne odmiany rosnące na północy mogą dobrze dawać sobie radę, ale nie będą miały szansy rozwinąć dojrzałych pąków.

W północnych regionach odmiany krótkoterminowe są koniecznością, aby mieć pewność, że rośliny dojrzeją. Natomiast ogrodnicy na południu uprawiają długoterminowe odmiany latem (odmiany które dojrzewają jesienią).

• Faza kwitnienia

Niezależnie od szerokości geograficznej, w której mieszkasz, możesz w dowolnym momencie wywołać etap kwitnienia w okresie letnim przykrywając rośliny codziennie, tak aby wydłużyć okres „nocy”. Na przykład jeśli zmierzch jest o godzinie 20:00, rośliny muszą pozostać w ciemności do godziny 8:00 rano. Pod przykryciem, podczas 12 – godzinnego ciemnego okresu rośliny otrzymują tylko 12 godzin światła dziennie, a tym samym wchodzą w fazę kwitnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.