Nasiona Konopi to Pokarm Naturalnie Bogaty w Białko

proste-jedzenie-marihuana-kuchnia-thc

Nasiona konopi są niesamowite na tak wiele sposobów. Białko konopne jest darem świata roślinnego. Nigdzie indziej w naturze nie uzyskamy pełniejszego źródła białka w jednym miejscu.

Nasiona konopi zawierają do 36% białka. W 1950 roku naukowcy określali modele laboratoryjne dla żywności, model białka roślinnego został zaczerpnięty z konopi i nazwany edestyną. Białko w nasionach konopi składa się z około 65% z edestyny i można je znaleźć tylko w białku nasion konopi. Edestyna wspiera trawienie, ma niską zawartość fosforu i jest uważana za podstawę ludzkiego DNA. Pozostałą trzecią częścią białka konopi jest albumina, kolejne wysokiej jakości białko podobne do tego występującego w białku jaj.

Jednym z najczęstszych argumentów przeciwko konopi jest to, że soja ma znacznie większą całkowitą zawartość białka niż nasiona konopi. Ale białko konopne jest wolne od inhibitorów trypsyny, które blokują wchłanianie białka, które natomiast znajdują się w soi w stopniu znacznym. Białko konopne jest również wolne od oligosacharydów występujących w soi, a powodujących niestrawność i gazy.

Białko konopne zawiera wszystkie znane 20 aminokwasy, w tym 8 niezbędnych i 2 pół-aminokwasy egzogenne, których nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować. Białka uznawane są za kompletne, gdy zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy. Sprawia to, że nasiona konopi są idealne dla wegan, wegetarian i dla każdego, koto stara się zredukować ilość mięsa w diecie. Białko konopne zasila wszystkie niezbędne potrzeby białkowe organizmu bez dostarczania szkodliwych tłuszczów, które znajdują się w mięsie i bez rozstroju żołądka, które gwarantuje soja.

Sprawia to, że nasiona konopi są idealnym pokarmem wysokobiałkowym. Z kompletną zawartością aminokwasów, oraz najlepszym pod względem strawności białkiem, dodatkowym bonusem są zawarte w konopi niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

Jeżeli szukasz żywności bogatej w białko na wysokobiałkowej diecie, ale raczej nie chcesz spożywać mięsa, albo nie jesteś zainteresowany konsumowaniem serwatki i soi, konopie są idealnym pokarmem dla ciebie. Zaledwie kilka garści konopi równa się całodziennemu zapotrzebowaniu na białko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.