Spożywanie Marihuany Motywuje do Ćwiczeń

Nowe badanie pokazuje, że spożywanie marihuany motywuje do ćwiczeń, dementując stereotyp leniwego palacza cannabis.

Według nowych badań większość osób używających marihuany twierdzi, że spożywanie jej przed lub po ćwiczeniach poprawia ćwiczenia oraz pomaga w regeneracji. A ci, którzy używają konopi indyjskich, aby przyspieszyć trening, zwykle otrzymują zdrowszą ilość ćwiczeń.

Naukowcy z University of Colorado przebadali ponad 600 konsumentów marihuany w stanach, w których legalna jest ocena, w jaki sposób ludzie używają marihuany w odniesieniu do ćwiczeń. Ich wyniki, opublikowane w tym miesiącu w czasopiśmie Frontiers in Public Health, robią kolejną dziurę w stereotypie leniwego, przyklejonego do kanapy palacza.

Prawie 500 uczestników przyznało, że popiera używanie marihuany na godzinę przed lub do czterech godzin po ćwiczeniach. Na podstawie danych z kwestionariusza osoby, które używały konopi indyjskich w tym okresie, pracowały dłużej niż konsumenci, którzy nie połączyli czynności w pary. W szczególności ci, którzy angażowali się we wspólne używanie, ćwiczyli średnio o 43 minuty dłużej w przypadku ćwiczeń aerobowych i 30 minut dłużej w przypadku ćwiczeń beztlenowych.

Co kryje się za tym trendem?

Istnieje kilka znanych przeszkód w wykonywaniu ćwiczeń, które zidentyfikowali badacze: brak motywacji, trudna regeneracja po treningu i niska przyjemność z aktywności. Wydaje się, że konopie pomagają niektórym osobom znosić te bariery.

Siedemdziesiąt procent respondentów stwierdziło, że zgadza się lub zdecydowanie zgadza się, że „marihuana zwiększa przyjemność z ćwiczeń”, 78 procent stwierdziło, że marihuana „poprawia regenerację po ćwiczeniach”, a nieco ponad 50 procent stwierdziło, że „zwiększa motywację”.

„O ile nam wiadomo, jest to pierwsze badanie dotyczące postaw i zachowań związanych z używaniem konopi indyjskich przed i po ćwiczeniach oraz analizujące różnice między użytkownikami konopi, którzy angażują się we wspólne używanie, a tymi, którzy tego nie robią”, napisali autorzy. „Biorąc pod uwagę zarówno rozprzestrzeniającą się legalizację marihuany, jak i niskie wskaźniki aktywności fizycznej w Stanach Zjednoczonych, urzędnicy zajmujący się zdrowiem publicznym powinni zrozumieć potencjalne skutki – zarówno korzystne, jak i szkodliwe – używania konopi indyjskich na zachowania związane z ćwiczeniami”.

Chociaż może się to wydawać sprzeczne z intuicją, biorąc pod uwagę sposób, w jaki konsumenci konopi indyjskich byli zwykle przedstawiani w mediach, coraz więcej badań pokazuje, że wielu entuzjastów marihuany angażuje się w aktywny tryb życia i że marihuana wiąże się z pozytywnymi skutkami zdrowotnymi. Na przykład inne niedawne badanie wykazało, że osoby używające marihuany są mniej narażone na otyłość w porównaniu z osobami, które nie używają marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.