Mikro Uprawa Marihuany

Jeśli mieszkasz w kraju, w którym uprawa własnej marihuany jest legalna, być może rozważałeś spróbowanie. W końcu uprawa własnej marihuany posiada niezaprzeczalne korzyści. Nigdy nie będziesz musiał martwić się o dostawę marihuany lub o jej jakość, ponieważ to Ty będziesz rządzić, a na dłuższą metę bez wątpienia zaoszczędzisz pieniądze.

Ale może rozejrzałeś się po swoich domach i zdecydowałeś, że po prostu nie masz miejsca, aby się nimi zająć i pomieścić rośliny cannabis, których niektóre odmiany mogą osiągać naprawdę imponującą wysokość. Niemniej jednak niektórzy hodowcy indoor podejmują wyzwanie uprawy marihuany na małych przestrzeniach, zajmując się mikro roślinami i uprawami, które zajmują tylko tyle miejsca, co szafa lub szafka.

Mikro uprawy są doskonałym wprowadzeniem do uprawy własnej marihuany, ponieważ możesz zaoszczędzić pieniądze i czas, ucząc się na niewielkiej uprawie, w przeciwieństwie do potencjalnej utraty dużej ilości pieniędzy. Przyjrzyjmy się mikro uprawie marihuany, aby dowiedzieć się, czy jest ona odpowiednia dla Ciebie.

Uprawa marihuany na małą skalę: Podstawy

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się uprawiać w szafie czy pudełku, rośliny konopi nadal wymagają pewnych warunków, aby wyrosnąć na zdrowe, dorosłe rośliny. Aby mieć udane małe zbiory, nie musisz kupować najnowszego lub najbardziej wyszukanego sprzętu, ale na pewno będziesz potrzebować podstaw.

Przed zakupem droższych urządzeń, powinieneś określić miejsce, w którym możesz utrzymać odpowiednią wilgotność względną dla rośliny konopi, między 40 a 70 procent, w zależności od fazy wzrostu rośliny. Innymi ważnymi kwestiami, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem mikro-uprawy, jest to, ile czasu, wysiłku i energii chcesz poświęcić temu procesowi, ponieważ z pewnością wymaga to pewnego zaangażowania.

Kolejną ważną kwestią jest znalezienie odpowiedniej odmiany dla Twojej przestrzeni do uprawy. Jeśli masz wysoką i cienką przestrzeń, taką jak szafa, sativa może być dobrym wyborem, ponieważ te rośliny mają tendencję do wyrastania na wyższe niż krótsze i bardziej krzaczaste odmiany indica, które lepiej sprawdzą się w szerszych szafkach lub pudełkach. Gdy już wybierzesz przestrzeń, następnym krokiem jest rozpoczęcie ustawiania jej w celu wsparcia wzrostu. Najważniejsze rzeczy, które należy zaplanować, to oświetlenie, wymiana powietrza i odpowiednie składniki odżywcze.

Światła

Nie można zaprzeczyć, jak kluczowe znaczenie dla uprawy silnych roślin konopi ma oświetlenie, a może to być jedno z najtrudniejszych wyzwań dla mikro-uprawy. Nadmiar ciepła z cebul znajdujących się zbyt blisko baldachimu może uszkodzić rośliny, a w zależności od miejsca, żarówki mogą generować dużo ciepła.

W przypadku upraw na małych powierzchniach zaleca się stosowanie lamp LED, ponieważ mają one szerokie spektrum światła wymagane dla konopi indyjskich i wytwarzają bardzo mało ciepła. Jednak diody LED mogą być bardzo drogie.

Za mniejsze pieniądze hodowcy mogliby wykorzystać świetlówki i świetlówki kompaktowe o mocy 400 W na m2. Jeśli jednak używasz tej kombinacji żarówek, musisz zwrócić uwagę na zmieniające się kolory żarówek, które różnią się od białego przez żółty do niebieskiego, w zależności od fazy wzrostu.

Cyrkulacja powietrza

Zdrowa cyrkulacja powietrza jest kluczowym składnikiem mikroorganizmów cannabis. Kilka sposobów na stworzenie regularnych odstępów czasu wymiany powietrza to pozostawienie otwartych drzwi (ale uważaj na zapach marihuany_ lub otworów w przestrzeni, aby zachęcić do regularnego przepływu powietrza. Innym pomysłem jest użycie wentylatora komputerowego w pobliżu szczytu przestrzeni do uprawy, aby nie dmuchał bezpośrednio na baldachim.

Jeśli wolisz, aby wilgotny zapach roślin nie opuszczał miejsca uprawy, rozważ zainstalowanie filtra węglowego, który może zneutralizować zapachy pojawiające się w fazie kwitnienia.

Składniki odżywcze

Kiedy uprawiasz marihuanę w mniejszej doniczce, będziesz musiał nie tylko częściej podlewać, ale także wymyślić odpowiednią dawkę składników odżywczych, ponieważ ich zbyt duża ilość może zabić Twoje rośliny. Większość butelek ze składnikami odżywczymi jest przystosowana do znacznie większych pomieszczeń do uprawy, więc będziesz musiał wykonać trochę matematyki, aby uzyskać prawidłową dawkę.

Trenowanie roślin

Aby utrzymać roślinę w jej przestrzeni do uprawy, będziesz musiał wykonać trening. Istnieje kilka technik, ale niektóre są bardziej dostępne dla początkujących hodowców niż inne. Jeśli jesteś doświadczonym kultywującym, stosowanie technik treningowych o wysokim stresie, takich jak topping lub ujędrnianie, może zadziałać naprawdę dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.