Uprawa Klonów Marihuany Outdoor

Świetnym sposobem na zapewnienie zrównoważonej uprawy jest użycie szczepek roślin marihuany. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie hodować klony na świeżym powietrzu, aby uzyskać niesamowite rezultaty.

Szczepki to gałęzie roślin marihuany, które są odcinane, a następnie ukorzeniane w celu uzyskania repliki (klona) z rośliny matecznej. W rezultacie wyhodowana roślina ma dokładnie takie same cechy jak roślina mateczna. Pozwala to na zrównoważony wzrost, a także wysokie plony, ponieważ można hodować tę samą dokładnie tę samą roślinę w różnych uprawach. W tym poście porozmawiamy o tym, jak uprawiać klony marihuany na świeżym powietrzu, jakie są tego zalety i triki pozwalające uzyskać najlepsze rezultaty.

Zalety uprawy szczepek outdoor

Uprawa marihuany na świeżym powietrzu może dać wspaniałe rezultaty, ale wymaga również dużej uwagi; ogólnie rzecz biorąc, uprawa klonów na świeżym powietrzu może zaoszczędzić wielu problemów i zapewnić wiele korzyści.

• Możesz odtworzyć swoją ulubioną roślinę; możesz sklonować roślinę rosnącą w pomieszczeniu lub na zewnątrz, aby uzyskać mniejsze klony, co pozwala na szybkie dzielenie się odmianami lub pomnożenie rozmiaru uprawy.
• Jeśli posadziłeś na zewnątrz w ziemi, możesz pobrać sadzonki i umieścić je obok nich lub nawet zachować odmianę.
• Możesz pobrać klony z jednej odmiany i zachować je w środku, aby móc je ponownie zasadzić w następnym sezonie. Możesz trzymać swoje klony w pomieszczeniu, używając małego namiotu do uprawy i słabego oświetlenia, takiego jak system fluorescencyjny o mocy 2×55 W, który pokrywa pół metra kwadratowego, lub 4×55 W. Możesz także użyć ekstraktora przeznaczonego do usuwania nadmiaru ciepła i odnawiania powietrza w uprawie.

Jak uprawiać szczepki marihuany?

Proces pobierania szczepek nie jest trudny, ale należy go przeprowadzić delikatnie, aby nie zanieczyścić ani nie uszkodzić sadzonki, a co ważniejsze, rośliny matecznej. Musi być wyjątkowo zdrowy, a wszystkie narzędzia i powierzchnie muszą być czyste i wysterylizowane.

Przygotuj roślinę

Jeśli chcesz zagwarantować prawidłowy wzrost sadzonek, będziesz chciał, aby rośliny mateczne były w dobrej kondycji, dobrze odżywione i nie znajdowały się w fazie kwitnienia, ponieważ będzie to miało bezpośredni wpływ na klony.

• Przed przycięciem gałęzi w celu pobrania sadzonek należy przygotować roślinę. Będziesz musiał podlać kilka godzin wcześniej, aby utrzymać nawilżenie – sadzonka nie będzie w stanie wchłonąć wody przez kilka dni.
• Nie zalecamy stosowania nawozów podczas ostatniego podlewania, aby roślina nie wydawała energii na wyrastanie łodyg i liści; potrzebujesz go do wytworzenia korzeni.
• Na kilka dni przed klonowaniem roślin zastosuj zapobiegawczy środek owadobójczy, taki jak olejek neem Proneem, co gwarantuje czysty wzrost wolny od owadów.

Przygotowanie obszaru uprawy

Jak w przypadku każdej uprawy, niezwykle ważne jest zapewnienie roślinom konopi wysokiej jakości podłoża. Jeśli chodzi o uprawę klonów na zewnątrz, ich pierwszym podłożem będzie torf lub zwykła wtyczka.

• Dodaj wodę do torfu przed włożeniem w niego szczepek.
• Wyciśnij, aby odsączyć resztki wody i upewnij się, że jest ładna i przewiewna, aby korzenie mogły wyhodować.
• Wypełnij tacę klonowania, nawet jeśli nie używasz ich wszystkich; pomogą Ci utrzymać poziom wilgotności nawet w propagatorze.

Pobieranie sadzonek

Przed odcięciem gałęzi dla klonów musisz wysterylizować narzędzie tnące. Będziesz musiał to również zrobić, jeśli planujesz zmianę fenotypu, aby nie przenieść wirusa ani chorób na swoje rośliny.

• Wybierz gałąź, którą chcesz przyciąć – znajdź taką, która ma co najmniej jeden węzeł, który ją poprowadzi.
• Użyj ostrych nożyczek lub noża, aby wykonać cięcie pod kątem 45 stopni, zaczynając od węzła.

Zanurz swoje klony w hormonach klonujących lub ukorzeniających; istnieją hormony klonujące, takie jak Vitroclon. Dzięki hormonom żelowym możesz w mgnieniu oka posadzić sadzonki; jeśli używasz płynnych hormonów, będziesz musiał na chwilę przepłukać je pod wodą. Podczas wkładania ich do torfu należy prawidłowo trzymać trzpień, aby się nie zgiął ani nie złamał.

Przechowywanie sadzonek

• Pamiętaj, aby odciąć końcówki liści, aby roślina potrzebowała mniej wody i dłużej żyła bez korzeni.
• Utrzymuj wysoką wilgotność w propagatorze; klony są nawadniane przez liście, aż korzenie wyrosną bardziej. Upewnij się, że torf również pozostaje wilgotny.
• Jeśli w propagatorze panuje niska wilgotność, spryskaj klony samą wodą lub wodą z produktami ukorzeniającymi, takimi jak Rootfast.
• Będziesz musiał zapewnić swoim klonom co najmniej 18 godzin światła, jeśli masz małą uprawę w pomieszczeniu, lub zapewnić im tyle godzin światła, ile to możliwe, jeśli planujesz trzymać propagator na zewnątrz. Jeśli nie mają wystarczającej ilości światła do wzrostu, zaczną kwitnąć zbyt małe.
• Utrzymuj stabilną temperaturę w propagatorze; jeśli masz go na zewnątrz, możesz trzymać go w środku na noc, jeśli temperatura jest zbyt niska.
• Otwieraj je codziennie, aby odnowić powietrze w środku, co może pomóc uniknąć problemów z gniciem.
• Pamiętaj, aby sprawdzać je codziennie; kiedy zobaczysz, że z dna torfu wychodzą pierwsze korzenie, czas je przesadzić.

Kiedy zasadzić szczepki outdoor?

Uprawa klonów na zewnątrz nie jest taka trudna, chociaż musisz wiedzieć, kiedy przenieść je na zewnątrz; jeśli posadzisz je zbyt wcześnie, będziesz mieć problemy.

Sezon klonowania na świeżym powietrzu trwa od maja do lipca na półkuli północnej i od listopada do stycznia na półkuli południowej. Jeśli zrobisz to wcześniej, sadzonki zaczną kwitnąć wcześnie i będą zbyt małe z powodu słabego oświetlenia, a gdy będzie więcej godzin światła, zaczną ponownie rosnąć.

Idealnym miesiącem na pozyskiwanie sadzonek na zewnątrz jest lipiec na półkuli północnej i styczeń na półkuli południowej. Możesz trzymać rośliny rosnące w pomieszczeniu przez kilka miesięcy, a następnie je przenieść gdy będzie wystarczająco dużo światła, aby nie kwitły. Pamiętaj, że w pomieszczeniu możesz zapewnić światło przez 18 godzin – jeśli wyjmiesz je na zewnątrz zbyt wcześnie, zacznie kwitnąć z powodu mniejszej ilości godzin światła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.