Przesadzanie Roślin Marihuany

Przesadzanie jest niezwykle ważną częścią uprawy konopi indyjskich; w miarę jak rośliny rosną i wytwarzają większy system korzeniowy, będą potrzebować więcej miejsca. W tym poście wyjaśnimy, kiedy i jak przesadzać rośliny konopi.

Korzenie roślin konopi indyjskich są niezwykle ważne, jeśli chodzi o prawidłowy rozwój i wzrost; korzenie to miejsce, z którego wchłoną większość składników odżywczych. Roślina z małymi korzeniami nie będzie w stanie urosnąć duża i silna, jednak roślina z przyzwoitym systemem korzeniowym będzie mogła wyrosnąć na dużą roślinę o wysokich plonach.

Zawsze należy zadbać o to, aby od samego początku aż do końca rośliny miały własny, zdrowy system korzeniowy. Po posadzeniu kiełkujących nasion możesz zastosować stymulatory korzeni, takie jak Bio Rhizotonic firmy Canna lub Rootbastic, aby popchnąć je we właściwym kierunku i zwiększyć prędkość wzrostu. Zdecydowanie zalecamy stosowanie produktów ukorzeniających również podczas przesadzania, takich jak mikoryza i trichoderma, w celu ochrony i poprawy wzrostu korzeni (w przypadku upraw organicznych).

Co to jest przesadzanie?

Przesadzanie polega zasadniczo na przeniesieniu rośliny na nowe podłoże lub do nowego pojemnika większego niż poprzednie lub bezpośrednio do ziemi w celu zwiększenia i poprawy wzrostu korzeni.

Korzenie potrzebują ciemności, wilgoci i tlenu. Nie lubią bezpośredniego światła, ponieważ mogą się poparzyć, ani ciągłego tlenu i powietrza, ponieważ mogą odwodnić. Podczas procesu przesadzania należy pamiętać o tych czynnikach, aby uniknąć maksymalnego stresu rośliny; Przesadzanie zawsze wiąże się z pewnym stresem.

Użycie dobrego podłoża podczas przesadzania jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o wzrost korzeni. Będziesz musiał użyć przewiewnego, czystego podłoża; substraty występują w różnych stężeniach NPK, zwłaszcza te przeznaczone dla konopi indyjskich. Musisz wybrać tę, która najlepiej pasuje do Twojej metody uprawy lub odmiany marihuany.

Kształt, w jaki wyrastają korzenie roślin, zostanie odzwierciedlony w górnej połowie rośliny, gdy zaczną rosnąć. Jeśli system korzeniowy roślin jest głęboki i cienki, rośliny będą rosły wyższe i chudsze. Jeśli jednak mają krótki, ale szeroki system korzeniowy, powstała roślina będzie gruba i krótka. Podczas uprawy konopi ważne jest, aby wybrać odpowiednie doniczki. Ogólna struktura rośliny będzie również zależeć od uprawianej odmiany.

Kiedy przesadzać marihuanę?

Rodzaj odmiany, którą posadzisz, określi, czy konieczne będzie przesadzenie, czy nie, i jaki jest najlepszy czas na to.

Fotoperiodyczne rośliny marihuany

Fotoperiodyczne rośliny marihuany to te, które pozostają w okresie wzrostu tak długo, jak długo otrzymują stały cykl światła wynoszący 18 godzin światła / 6 godzin ciemności. W przypadku uprawy w pomieszczeniach można przejść do okresu kwitnienia (przełączając harmonogram oświetlenia na 12/12 godzin), gdy rośliny urosną i osiągną pożądany rozmiar.

Zdecydowanie zalecamy posadzenie kiełkujących nasion w małej doniczce (0,4 l), ponieważ rośliny marihuany potrzebują małych cykli wilgoci i suszy, aby rosły z odpowiednią prędkością. Nie da się tego zrobić, jeśli użyjesz dużej doniczki, ponieważ małe korzenie nie będą w stanie wchłonąć całej wody z podłoża. Przesadzać należy, gdy korzenie zajmą całe podłoże. Staje się to oczywiste, gdy rośliny spowalniają swój wzrost. Jednym z głównych czynników wskazujących na konieczność pilnego przesadzenia jest opadanie liści, żółknięcie roślin lub pojawienie się blokady lub niedoborów składników odżywczych. Nie zalecamy pozwalania, aby to zaszło tak daleko; obserwuj swoje rośliny, gdy są małe i przesadzaj, zanim staną się problemem.

Możesz przesadzać tyle razy, ile potrzebuje Twoja roślina, zanim zacznie kwitnąć. Hodowcy indoor zwykle przesadzają raz lub dwa razy, a hodowcy outdoor mogą przesadzać od 2 do 4 razy; rośliny rosną znacznie dłużej na zewnątrz, ponieważ nie można kontrolować ich harmonogramu oświetlenia.

Automatycznie kwitnące rośliny marihuany

Rośliny kwitnące automatycznie mają krótki okres wegetacji i zaczynają kwitnąć niezależnie od ilości światła, jakie otrzymują, ponieważ nie są fotoperiodyczne. Ze względu na ich ograniczony wzrost zalecamy sadzenie kiełkujących nasion bezpośrednio do ostatecznej doniczki, ponieważ wszelkie przeszczepy spowodują zahamowanie ich wzrostu.

Jak przesadzać marihuanę?

Musisz zachować szczególną ostrożność podczas przesadzania roślin konopi indyjskich, ponieważ jest to dla nich dość stresujący czas. Im lepszy przeszczep, tym mniej czasu zajmie roślinom regeneracja i ponowny wzrost.

Niezbędne materiały

• Doniczki do przesadzenia. Zdecydowanie zalecamy ich oczyszczenie przed użyciem, aby uniknąć patogenów i chorób korzeni, a tym samym i rośliny.
• Rękawiczki lateksowe, aby uniknąć zakażenia rośliny czymkolwiek.
• Stymulator korzeni w celu zwiększenia wzrostu korzeni i zmniejszenia stresu powstałego w trakcie procesu.
• Mikoryzy i Trichoderma to pożyteczne grzyby stosowane w celu poprawy wzrostu korzeni i ochrony systemów korzeniowych. Używaj tych produktów wyłącznie w uprawach organicznych, ponieważ produkty mineralne mogą mieć na nie negatywny wpływ.

Przygotowanie przed przesadzaniem

• Nie podlewaj na kilka dni przed przesadzeniem. Jeśli podłoże będzie lekko przeschnięte, będzie bardziej zwarte i łatwiejsze do przesuwania wraz z bryłą korzeniową. Zachowaj ostrożność podczas tego procesu; nie pozwól, aby zbytnio wyschło, bo możesz odwodnić roślinę.
• Przygotuj wygodne miejsce z wystarczającą ilością miejsca do pracy; zła postawa podczas przesadzania może powodować problemy z plecami.
• Umieść doniczkę z rośliną w nowym pojemniku, aby zorientować się, ile podłoża należy użyć.Wypełnij nową doniczkę wystarczającą ilością podłoża do przesadzenia, tak aby stara bryła korzeniowa nie wystawała na nową.

Usuwanie bryły korzeniowej

• Zrób ręką otwór na bryłę korzeniową.
• Do dołka wsypujemy mikoryzę i trichodermę tak, aby zetknęły się z korzeniami.
• Umieść łodygę rośliny pomiędzy palcem serdecznym a środkowym – pomoże to utrzymać bryłę korzeniową stabilnie bez konieczności dotykania korzeni.
• Odwróć doniczkę z rośliną i dociśnij jej dno, aby oddzielić ją od podłoża i wyjąć. Może to wymagać trochę wysiłku, zamiast ciągnąć za łodygę, możesz delikatnie uderzyć w dno doniczki; jeśli roślina jest młoda, można ją łatwo przełamać w ten sposób.
• Umieść bryłę korzeniową w otworze, który wykonałeś przy użyciu nowego podłoża.
• Wypełnij pozostałą przestrzeń większą ilością substratu; nie ubijaj go zbyt mocno, aby korzenie nadal miały dostęp do tlenu i mogły łatwo rosnąć.

Podlewanie po przesadzeniu

• Przygotuj wodę, używając preferowanego stymulatora korzeni.
• Dostosuj pH roztworu w zakresie od 6,2 do 6,5; odpowiedni poziom pH znacznie ułatwia roślinom pobieranie z podłoża składników odżywczych i stymulatorów korzeni.
• Podlewaj powoli, aż zobaczysz, że z dna doniczki zacznie wypływać woda.
• Pozwól swoim roślinom odpocząć i zregenerować się po stresie spowodowanym tym procesem. • • Podnieś oświetlenie, nie ustawiaj wentylatorów skierowanych na rośliny i poczekaj, aż podłoże trochę przeschnie, zanim ponownie podlejesz.

Jeśli przesadzasz roślinę na kokos, pamiętaj, że to podłoże jest obojętne i nie zawiera żadnych składników odżywczych, dlatego będziesz musiał dodać do wody trochę składników odżywczych przeznaczonych na wzrost (lub składników odżywczych zaplanowanych na ten konkretny etap).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.