Białe światła mogą zmaksymalizować twoje plony

Badanie: Białe światła o wysokiej mocy mogą zmaksymalizować twoje plony marihuany.

Podstawowa lekcja, jaką hodowcy marihuany mogą wyciągnąć z nowego badania jest to, w jaki sposób dane oświetlenie wpływa na plony cannabis – których wyniki wydają się podważać ustalone w tej branży konwencji.

Podczas gdy wielu hodowców domowych zapewnia swoim roślinom około 300 do 750 mikromoli światła na metr kwadratowy na sekundę za pomocą wysokoprężnych lamp sodowych (HPS) lub specjalistycznych diod LED do uprawy, naukowcy odkryli, że prostsze i bardziej opłacalne ustawienie oświetlenia może prowadzić do jeszcze większych zbiorów.

Uprawy cannabis rosną w sposób liniowy, ponieważ natężenie oświetlenia jest zwiększane co najmniej do 1500 mikromoli światła na metr kwadratowy na sekundę. Można to osiągnąć dzięki zastosowaniu lamp o wysokiej intensywności i szerokim spektrum (białych) świateł, które kosztują ułamek tego, co producenci wydają na lampy specjalnie zaprojektowane do uprawy.

Jest to także ponad dwukrotność natężenia światła HPS o mocy 1060 W, które jest „powszechnie uważane za optymalne oświetlenie do uprawy konopi”.

W ramach eksperymentu, zespół, w którym udział wzięli pracownicy firmy Greenseal Cannabis Co., wyhodował setki roślin i utrzymał wszystkie inne warunki, takie jak temperatura i skład gleby. Uprawy były narażone na różne rodzaje oraz natężenia światła. Odkryto, że na każdy dodatkowy mikromol światła (µmol / m²), który dociera do rośliny, jej wydajność wzrasta o 410 miligramów.

Kiedy więc roślina była wystawiona na działanie światła HPS, które zapewniało intensywność około 500 µmol / m², całkowity zbiory wynosiły nieco poniżej 300 gramów. Jednak rośliny, które otrzymały 1500 µmol / m² z ogólnego oświetlenia LED, zapewniały prawie 800 gramów zbiorów.

„Wyniki pokazują, że utrzymywanie stałej pozostałej wydajności plonów marihuany wynika przede wszystkim z intensywności oświetlenia; niewiele jest dowodów na to, że światła o dostrojonym spektrum mają znaczny wzrost wydajności w porównaniu ze światłami ogólnego zastosowania o szerokim spektrum” mówią naukowcy.

Oczywiście odkrycia rodzą uzasadnione pytania dotyczące dodatkowych kosztów energii elektrycznej wytwarzanej przez tak silne natężenie światła. Jednak biorąc pod uwagę wszelkie koszty oraz ilość otrzymanych zbiorów – okazuje się, że to się naprawdę opłaca.

Naukowcy podkreślają, że badanie koncentrowało się wyłącznie na wielkościach plonów i przyznali, że możliwe jest, że użycie specjalistycznego oświetlenia „może znacznie poprawić profil kannabinoidów, zapewniając wyższą cenę marihuany,” ale otrzymane wyniki „„nie dostarczają dowodów na to, że zmiana widma świateł zwiększa plony”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.