Francja robi pierwsze kroki w celu legalizacji marihuany

Medyczna marihuana może zostać zalegalizowana we Francji na dwa lata po tym, kiedy władze zgodziły się tylko na to, aby można było ją stosować w leczeniu ograniczonego zestawu dolegliwości i często tylko wtedy, gdy wyczerpały się inne możliwe sposoby leczenia.

Po trzech miesiącach badań, specjalna komisja powiązana Narodową Agencją Bezpieczeństwa Leków (ANSM), opublikowała swoje pierwsze wnioski.

Komitet ten został utworzony w celu oceny wykonalności legalizacji medycznej marihuany we Francji. Poproszono panel pacjentów, przedstawicieli pacjentów oraz ekspertów prawa i zdrowia o przedstawienie poglądów na ten temat.

Francja zalegalizowała medyczne wykorzystanie cannabis w 2013 roku, ale od tego czasu żadne leki nie dotarły do aptek; pozostawiając tym samym pacjentów bez legalnego dostępu do leków na bazie kannabinoidów.

Ale decyzja komisji ANSM otwiera drzwi do marihuany w postaci roślinnej.

Powołując się na zagrożenia dla zdrowia, komitet wykluczył palenie marihuany jako terapię medyczną, ale zezwolił na inne metody konsumpcji, takie jak wapowanie, infuzje, kapsułki oraz produkty spożywcze.

Wnioski komitetu są tylko pierwszymi, wstępnymi krokami do legalizacji. Grupa 13 ekspertów ds. zdrowia przeprowadzać będzie dodatkowe dochodzenie przez okres sześciu miesięcy w celu ustalenia, w jaki sposób medyczna marihuana będzie przepisywana, dostarczana, produkowana oraz objęta ubezpieczeniem.

Lista kwalifikujących się schorzeń nie została jeszcze potwierdzona, ale komitet sugeruje, że medyczną marihuanę będzie można przepisać na:

• oporny w leczeniu ból
• niektóre formy ciężkiej oraz lekoopornej padaczki
• opiekę wspomagającą w onkologii
• sytuacje paliatywne
• bolesną spastyczność występującą podczas stwardnienia rozsianego.

Ponadto, komitet zasugerował utworzenie krajowego rejestru w celu oceny ryzyka i korzyści medycznej marihuany oraz umożliwienia dalszych badań.

Nicolas Authier, przewodniczący specjalnej komisji, powiedział Francuskiej Agencji Prasowej, iż mało prawdopodobnym jest, że medyczna marihuana będzie dostępna przed 2020 rokiem, dodając, że pozostaje wiele pytań i konieczna może być zmiana przepisów, aby umożliwić jej terapeutyczne zastosowanie.

Obecnie około 30 krajów na całym świecie zezwala na medyczne wykorzystanie cannabis, z czego 21 w Europie – i 15 z nich umożliwia dostęp do suchych kwiatów rośliny.

Według Le Parisien ,od 300 000 do 1 miliona francuskich pacjentów mogłoby skorzystać z legalizacji medycznej marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.