Czy Można Przedawkować Marihuanę?

Czy możliwe jest spożycie takiej ilości marihuany, że nastąpi przedawkowanie? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się już teraz!

Gdy w 2019 r. rząd USA rozprawił się z firmami zajmującymi się wapowaniem, pojawiło się wiele zamieszania. Dodawanie aromatów do olejków zostało zakazane ze względu na poważne choroby, a plotki o marihuanie rozprzestrzeniły się lotem błyskawicy. Ludzie skarżyli się na problemy z płucami, wiele osób było hospitalizowanych i odnotowano sporo zgonów.

Chociaż rząd uznał, że winę za problemy z olejkami ponosiły aromaty, raporty sugerowały, że winowajcami były wkłady THC sprowadzone z czarnego rynku. Nie spiesz się z założeniem, że THC jest śmiertelne – w rzeczywistości plotki są całkowicie bezpodstawne – ale wiele osób wpada w panikę i obwinia marihuanę. Czy można przedawkować konopie indyjskie? To pytanie zadawało sobie wówczas wiele osób. Krótka odpowiedź brzmi: nie, nie można, ale jak wyjaśnimy ofiary śmiertelne, które miały miejsce w wyniku wkładów do wapowania? Cóż, śledczy z CDC ujawnili, że zgony były spowodowane substancjami chemicznymi obecnymi w produktach do waporyzacji.

Podejrzewano, że większość zmarłych osób wapowała wkłady THC wypełnione dużymi ilościami octanu witaminy E. Ponieważ marihuana była niedostępna, pozbawieni skrupułów handlarze używali octanu witaminy E do zagęszczania oleju z konopi indyjskich. Chociaż octan witaminy E był używany już wcześniej, stosowano go w mniejszych ilościach bez problemu. Jednak w momencie, gdy zaczęto go używać w dużych ilościach w celu oszukiwania klientów kupujących produkty w sposób nielegalny, problem stał się niezwykle poważny, co doprowadziło do śmierci użytkowników.

Jak widać, nie ma to nic wspólnego z THC. Zasadniczo marihuana nigdy nie była śmiertelna i nigdy nie będzie, jeśli będziesz używać prawdziwych substancji. Na rynku dostępnych jest wiele produktów syntetycznych imitujących prawdziwe produkty, więc na Tobie spoczywa obowiązek zaopatrzenia się w pąki w zaufanej aptece.

Czy można przedawkować marihuanę?

Pomimo wielu gorących debat na ten temat, eksperci dochodzą do jednego wniosku, jeśli chodzi o przedawkowanie marihuany. Zgadzają się, że przedawkowanie w przypadku używania czystej marihuany jest niezwykle mało prawdopodobne. Wielu badaczy przeprowadziło testy, a THC stale wystawiano na działanie ciepła. THC – tetrahydrokannabinol – to kannabinoid lub związek chemiczny występujący w marihuanie. Jest naturalny i posiada zdolność wiązania się z receptorami występującymi w organizmie człowieka. Chociaż ma kilka skutków ubocznych, w tym powoduje suchość oczu, suchość w ustach i nudności w okresach, gdy dawka jest zbyt duża, nigdy nie było odpowiedzialne za przedawkowanie.

Jeśli trudno Ci w to uwierzyć, spójrz na statystyki. W samych Stanach Zjednoczonych konopie indyjskie są najpopularniejszym narkotykiem, którego używa ponad połowa populacji! A teraz, gdy marihuana medyczna jest legalna w większości stanów, wiele stanów przygotowuje się do legalizacji nawet marihuany rekreacyjnej. Według statystyk zaprezentowanych przez NIDA w 2017 roku co najmniej 1 na 5 dorosłych osób twierdzi, że zażywała marihuanę. Mówiąc najprościej, ogromny procent populacji używa konopi indyjskich i nawet gdyby ryzyko przedawkowania wynosiło jeden na milion użytkowników, zginęłoby co najmniej kilkadziesiąt osób. Nic takiego się jednak nie wydarzyło, bo marihuany nie można przedawkować.
Powiedziawszy to, THC również nie jest całkowicie nieszkodliwe. Jeśli spożyjesz duże ilości, efekty z pewnością nie będą pożądane. W skrajnych przypadkach możesz nawet mieć halucynacje i odczuwać duszność. Było wiele przypadków, w których nastolatki, które nie radziły sobie z mocą marihuany były przyjmowane do szpitali, ponieważ nie mogły powstrzymać doświadczanych wymiotów.

Jaką dawkę marihuany uważa się za zbyt wysoką?

Cóż, odpowiedź na to pytanie to – w zależności od osoby. Dzieje się tak dlatego, że konopie indyjskie wpływają na każdego w różny sposób, w zależności od tempa metabolizmu, masy ciała i wzrostu. Joint zwykle składa się z około 1 grama, a 2-3 jointy dziennie wystarczą, jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem. Pamiętaj, że ta ilość jest w porządku, jeśli palisz odmiany o niskiej mocy. Jednak nie porównuj tego z koncentratami. 1 gram pąków konopi nie jest równy gramowi koncentratu!
Jeśli więc chcesz poznać odpowiedź, musisz sam poeksperymentować, ponieważ nawet naukowcy nie znają dokładnej odpowiedzi na to pytanie. Spróbuj zażywać lub palić marihuanę i kontroluj liczbę zużywanych gramów. W momencie, gdy poczujesz, że efekty psychotropowe Cię przytłaczają, oznacza to po prostu, że przekroczyłeś swój limit.

Jak to jest przedawkować marihuanę?

Jak już wspomnieliśmy, przedawkowanie marihuany jest niezwykle mało prawdopodobne. I to prawda, jeśli chodzi o zwykłe pąki. Koncentraty są jednak zupełnie inne i ich skutki uboczne nie będą przyjemne. Łatwo jest przekroczyć zwykłą dawkę! Zwykłe pąki zawierają mieszankę kannabinoidów obecnych w roślinie, podczas gdy koncentraty to ekstrakty składające się z żywicy i dużej ilości THC.

Jeśli nadużywasz THC, możesz doświadczyć objawów psychoaktywnych. Możesz też zemdleć i zasnąć z powodu uspokajających właściwości konopi. Ponadto naturalny THC jest zdecydowanie lepszy od syntetycznego THC, nawet jeśli ich struktura molekularna jest taka sama. Syntetyczny THC może w rzadkich przypadkach powodować drgawki, a nawet zawał serca.

W każdym razie, jeśli wypaliłeś zbyt duże ilości koncentratów, możliwe, że doświadczysz halucynacji. Chociaż skutki mogą być tymczasowe, mogą wystraszyć życie niektórych osób, zwłaszcza początkujących.

Co zrobić w przypadku przedawkowania marihuany?

A więc jest sobotni wieczór i wypaliłeś więcej, niż jesteś w stanie udźwignąć? A może masz przyjaciela, który potrzebuje twojej pomocy? Niezależnie od sytuacji, pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, aby nie panikować. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale negatywne skutki będą trwały tylko przez chwilę. Zwykle osoby spożywające produkty spożywcze z marihuaną mogą odczuwać mdłości, a dzieje się tak, ponieważ THC jest metabolizowany nieco inaczej, gdy go spożywasz, a nie palisz. Metabolizm THC po dotarciu do błony śluzowej żołądka zajmuje trochę czasu, podczas gdy gruczoły ślinowe wchłoną THC podczas palenia jointa w kilka sekund.

Ponadto produkty spożywcze działają wolno, co może sprawić, że będziesz błędnie wierzyć, że nie działają wcale! Często sięgasz po kolejne ciastko z konopiami indyjskimi i zanim się zorientujesz, wszystko jest nie tak. Można również doświadczyć duszności i przyspieszenia bicia serca.

Jeśli twój przyjaciel ma problemy, możesz zapewnić mu komfort, przypominając mu, że wszystko będzie dobrze, gdy skutki marihuany ustąpią. Problem polega jednak na tym, że mogą nie być w stanie zrozumieć tego, co mówisz. W tym momencie czasami łatwo jest założyć, że boli Cię serce lub masz wrażenie, że zaraz doświadczysz zawału serca.
Jeśli coś takiego przydarzy się Tobie lub Twojemu znajomemu, natychmiast skonsultuj się z lekarzem. Nawet jeśli mieszkasz w miejscu, w którym marihuana rekreacyjna jest nielegalna, nadal możesz udać się do szpitala. Jak wspomniano wcześniej, negatywne skutki są tymczasowe i nie trwają dłużej niż kilka godzin.

Podsumowanie

Konopie indyjskie są niesamowitym ziołem o bardzo szczególnych właściwościach. Traktuj je z szacunkiem, a wszystko będzie dobrze. Natomiast pamiętaj, aby nigdy ich nie nadużywać, ponieważ po prostu zrujnuje to doświadczenie, a nawet przestraszy Cię do tego stopnia, że być może nigdy więcej nie spróbujesz tego zioła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.