Kiełkowanie nasion marihuany metodą papierową

Dzisiaj postanowiliśmy przedstawić wam w jaki sposób najlepiej wykiełkować nasiona marihuany z pomocą użycia ręcznika papierowego. Zapraszamy do czytania!
Kiełkowanie nasion marihuany metodą papierową: krok po kroku.

1. Zwilż ręcznik papierowy i wyciśnij z niego nadmiar wody.
2. Złóż ręcznik na pół.
3. Na połówce ręcznika umieść nasiona w odległości około 2,5 centymetra od siebie.
4. Złóż ręcznik ponownie na pół, zakrywając nasiona.
5. Połóż ręcznik papierowy na naczyniu, a następnie przykryj je miską.
6. Umieść w chłodnym, suchym miejscu.
7. Sprawdzaj nasiona codziennie, i nie pozwól, aby ręcznik papierowy wysechł.
8. Kiedy tylko zauważysz silny korzeń palowy, od razu posadź nasiona.

Feminizowane i niefeminizowane nasiona cannabis

Podczas wizyt w bankach cannabis lub w sklepach internetowych z pewnością będziesz miał możliwość wyboru między zakupem feminizowanych oraz niefeminizowanych nasion cannabis. Nasiona feminizowane to nasiona, które zostały poddane procesowi, który ma na celu zapewnić, że twoja uprawa składać będzie się tylko i wyłącznie z żeńskich roślin marihuany.

Wielu hodowców woli w swojej uprawie wykorzystywać nasiona feminizowane, ponieważ dzięki temu ma pewność, że wszystkie rośliny będą płci żeńskiej. Istnieje jednak możliwość, że z nasion feminizowanych wyrosną hermafrodyty, co oznacza, że rośliny te będą posiadać zarówno cechy męskie jak i żeńskie.

Jeśli przetrwają naturalny proces zapylania oraz konwencjonalne metody hodowli, rośliny marihuany są w stanie wytwarzać zarówno nasiona żeńskie jak i męskie. Nasiona te są najczęściej nazywane „zwykłymi nasiona”, i jeśli wykorzystujesz tego typu nasiona, masz 50/50 szans na to, że dane nasiono wyprodukuje roślinę płci żeńskiej.

Jeśli nigdy wcześniej nie uprawiałeś marihuany i chcesz zacząć uprawiać ją od nasion, polecamy ci na początek postawić na nasiona feminizowane, aby uniknąć komplikacji wynikających z obecności roślin męskich oraz hermafrodytycznych.

Nasiona kwitnące automatycznie (automaty)

Uważa się, że cannabis ruderalis jest podgatunkiem marihuany, który zawiera wyjątkowo niską zawartość THC, ale bardzo wysoką zawartość kannabidiolu (CBD). Cannabis ruderalis również, co ważniejsze, jest często wykorzystywane przez hodowców ze względu na swoje zdolności do automatycznego kwitnienia. Niektórzy hodowcy krzyżują swoje rośliny z odmianami cannabis ruderalis, krótkiej oraz krępej rośliny cannabis, aby uzyskać nasiona kwitnące automatycznie.

Cannabis ruderalis kwitnie według własnego harmonogramu genetycznego opartego na dojrzałości oraz wieku, a nie na podstawie odpowiednio dobranego cyklu świetlnego. Właściwości medyczne oraz wysoka zawartość CBD w cannabis ruderalis motywuje hodowców do większego skoncentrowania się na tych konkretnych odmianach.

Niezależnie od tego, jaki kierunek wybierzesz w odniesieniu do uprawy cannabis, upewnij się, że wziąłeś pod uwagę zalety oraz wady każdego rodzaju nasion. Przed podjęciem decyzji dokładnie zapoznaj się z zaletami oraz wadami tych nasion, abyś mógł dokonać jak najbardziej świadomego wyboru, który pasować będzie także do miejsca, w którym chcesz uprawiać marihuanę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.