Legalizacja i Zwiększone Używanie Marihuany Przez Młodzież

Jaki jest związek między legalną marihuaną i zwiększonym używaniem marihuany przez młodzież?

Dane zebrane z 46 stanów przez ponad dwie dekady jednoznacznie wskazują, że dostęp do medycznej marihuany może być prawnie regulowany w sposób bezpieczny i skuteczny.

Każdego roku wydaje się, że przeprowadza się nowe badanie dotyczące nastolatków i używania konopi indyjskich oraz tego, czy legalna marihuana prowadzi do tego, że więcej młodych dorosłych zażywa narkotyki.

Najnowsze badanie poszło w ślady kilku wcześniejszych badań i doprowadziło do tego samego wniosku: nie ma korelacji między miejscami, w których marihuana jest legalna oraz używaniem marihuany przez nastolatków.

Naukowcy z Harvard University, John Hopkins i Massachusetts Cannabis Control Commission dokonali przeglądu danych z 46 stanów zebranych w ciągu 24 lat, które opublikowano w czasopiśmie Substance Abuse.

Badanie wykazało, że nie ma dowodów, które sugerowałyby, że programy medycznej marihuany skutkowały większą konsumpcją marihuany u nastolatków. Ogólnie rzecz biorąc, stany z legalną marihuaną medyczną miały mniej przypadków spożywania marihuany przez nastolatków.

„Badanie to nie znalazło dowodów między 1991 a 2015 rokiem potwierdzające wzrost liczby nastolatków zgłaszających wcześniejsze 30-dniowe używanie marihuany lub intensywne używanie marihuany związane ze stanowym uchwaleniem MML [prawa medycznego dotyczącego marihuany] lub operacyjnymi przychodniami MML” – cytują naukowcy.

Używanie marihuany u młodych dorosłych od dawna jest przedmiotem troski przeciwników marihuany zarówno medycznej jak i rekreacyjnej, którzy wierzą, że zaakceptowanie tego zioła może sprawić, że nastolatki będą bardziej zainteresowane próbowaniem tych substancji w okresie ich życia, gdy ich mózgi nie są w pełni ukształtowane.

Mimo to mnóstwo badań sugeruje, że tak nie jest.

Paul Armentano, zastępca dyrektora NORML, powiedział w oświadczeniu: „Te dane, zebrane z 46 stanów przez ponad dwie dekady, jednoznacznie pokazują, że dostęp do medycznej marihuany może być prawnie regulowany w sposób, który jest bezpieczny, skuteczny i nie będzie wpływać na nawyki młodych ludzi. Te odkrycia powinny uspokoić polityków i inne osoby, że rzeczywiste doświadczenia stanów z medyczną marihuaną są sukcesem zarówno z punktu widzenia zdrowia publicznego, jak i bezpieczeństwa publicznego”.

Podczas gdy używanie marihuany przez nastolatków ma wiele nieznanych czynników i jest czymś wartym monitorowania, takie badania nadal pokazują, że legalna medyczna marihuana jest bezpiecznym sposobem świadczenia usług ludziom, którzy jej potrzebują, jednocześnie pobudzając gospodarkę i tworząc miejsca pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.