Nowy podatek od marihuany

Część Colorado zatwierdza nowy podatek od marihuany. Podatek od marihuany ulega podwyższeniu…

Wyborcy w wielu częściach Colorado zatwierdzili nowy podatek od cannabis, który powyższy ceny dla konsumentów na tych obszarów.
Hrabstwo Eagle w Colorado doświadcza problemów związanych ze zdrowiem psychicznym oraz z nadużywaniem substancji. Obywatele mają nadzieję, że nowo zatwierdzone przepisy pomogą w finansowaniu programów, które ocalą miasto. Jednak nasuwa się jedno pytanie: czy podatki od legalnej marihuany nie stają się zbyt wysokie?

Do początku tego roku, stanowy podatek od detalicznej sprzedaży marihuany w Colorado wynosił zawsze 10 procent. Od lipca 2017 roku podatek ten został podniesiony do 15 procent. Przed ostatnimi podwyżkami, obszary takie jak Hrabstwo Eagle nie posiadały lokalnego podatku od sprzedaży cannabis. Obszary te zbierały jedynie regularne podatki od sprzedaży, dopóki wyborcy w niektórych miastach nie zatwierdzili nowych podatków od cannabis.

Jeśli mieszkasz w Colorado, a twoje miasto nie nakłada podatków na marihuanę, może się to wkrótce zmienić.

Hrabstwo Eagle rozpoczęło od wprowadzenia lokalnego podatku od marihuany. Wszystko zacznie się na poziomie 2,5 procent z limitem na poziomie pięciu procent. Tak więc konsumenci marihuany w Hrabstwie Eagle będą płacić 15 procent od detalicznej sprzedaży marihuany, 2,5 procent lokalnego podatku od marihuany oraz stanowe podatki od sprzedaży wszystkich transakcji detalicznych.

Hrabstwo posiada 36 – osobową komisję nadzorczą, która wyda zalecenia dla Rady Hrabstwa Eagle, w jaki sposób wydać podatkowe pieniądze zebrane z rekreacyjnej marihuany. Głównym problemem społeczności jest zwalczanie chorób psychicznych oraz walka z nadużywaniem substancji.

Wiele miast oraz hrabstw, które obecnie nie nakładają własnego podatku od marihuany stara się to wykorzystać. Kilkanaście miejsc w Colorado zagłosowało za zwiększeniem lub całkowitym rozpoczęciem opodatkowania marihuany na poziomie lokalnym i to już w tym roku. Wielu prawdopodobnie pójdzie w ich ślady. Jedynym miejscem w Colorado, które obniżyło stawkę podatku od marihuany było Steamboat Springs.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.