Początki Odmian Haze

Haze to prawdopodobnie najbardziej uprawiana i znana hybryda 100% sativa na całym świecie. Jej początki sięgają wczesnych lat 70-tych w regionie Santa Cruz w Kalifornii (USA). W tym czasie dwaj bracia znani jako „Haze Brothers” (R. Haze i J. Haze) uprawiali i krzyżowali różne linie konopi przy użyciu nasion z najlepszych importowanych szczepów sativa, najczęściej oferowanych przez ich przyjaciela i sąsiada Sama „The Skunkman”. Wszystko zaczęło się od hybrydy między sativą lokalną z Meksyku a inną rasą lokalną z Kolumbii. Rok później najlepsze samice wyselekcjonowane z tej hybrydy skrzyżowano ze szczepem Landrace z południowych Indii. W końcu żeńskie potomstwo tej nowej hybrydy zostało ponownie skrzyżowane z samcem rasy lądowej z Tajlandii.

Tak więc Haze jest w 100% hybrydą Sativa roślin konopi z Meksyku, Kolumbii, Indii i Tajlandii. Początkowo Haze nie była bardzo stabilna i wykazywała wiele różnych fenotypów. Najbardziej znana była słynna „Purple Haze”, fenomen z kolumbijską dominacją. Purple Haze stała się najpotężniejszą i najpiękniejszą odmianą Haze na rynku, ale jednocześnie stała się również najdroższą. Sam „The Skunkman” zabrał niektóre nasiona od Braci Haze do Holandii w 1976 roku, będąc wśród nich Original Haze. Na początku lat 80. przekroczył Atlantyk i ostatecznie przeniósł się do Holandii, gdzie sprzedawał swoje nasiona pod marką Cultivator’s Choice.

The Haze ma silny aromat przypraw z lekkimi nutami kadzidła i drzewa sandałowego oraz cytrusowym posmakiem zapewnionym przez genetykę z Tajlandii. Wywołuje potężny, podnoszący na duchu i psychodeliczny efekt, niesamowicie czysty, energetyzujący i bardzo trwały. Będąc w 100% odmianą Sativa, trudno było ją uprawiać w pomieszczeniach. Okres kwitnienia był bardzo długi (ponad 16 tygodni), a rośliny rosły zbyt energicznie, szybko osiągając znaczne rozmiary, trudne do utrzymania w pomieszczeniach do uprawy. Następnie Haze skrzyżowano ze szczepami Indica, aby dostosować go do warunków wewnętrznych.

The Skunkman opracował kilka hybryd, jak na przykład Haze/Skunk czy Indian Haze, które można znaleźć w katalogu SeedsMana. Sensi Seeds Bank) odzyskał kilka nasion czystej Haze. Wybrał dwie doskonałe rośliny męskie i nazwał je „A” i „C”, a także żeńską „B”. Następnie opracował kilka krzyżówek z niektórymi odmianami Indica, tworząc w ten sposób nowe hybrydy Haze, które odniosły natychmiastowy sukces na rynku.

Odmiany Haze

Spośród wszystkich tych nowych hybryd Haze najbardziej niezwykłą była Northern Lights 5 x Haze, która wygrała pierwszą edycję High Times Cannabis Cup w 1988 roku. NL#5 była prawdopodobnie w tym czasie najlepszą żeńską rośliną Indica na rynku . Tak więc ta hybryda 50% Indica – 50% Sativa jest nadal bardzo cenionym szczepem. Następnie Neville stworzył inne szczepy oparte na Haze, takie jak legendarna Silver Haze dla Sensi Seeds. Wkrótce potem wraz ze swoim przyjacielem Shantibabą opuścił Sensi Seeds, by dołączyć do Greenhouse Seeds.

Firma Sensi Seeds wyhodowała kilka hybryd Haze, jak na przykład słynną odmianę Jack Herer, która została opracowana w hołdzie słynnemu amerykańskiemu aktywiście (RIP). Neville i Shantibaba również dokonali szerokiej selekcji 1000 roślin NL#5/Haze na zewnątrz. Wybrali 2 wspaniałe samice i skrzyżowali je z tym samym samcem Skunk/Haze, tworząc w ten sposób wielokrotnie nagradzane Super Silver Haze i Mango Haze. Jak Jack Herer, Super Silver Haze i Mango Haze są hybrydami genetyki Haze, Skunk#1 i NL#5, prawdopodobnie trzema najlepszymi hybrydami dostępnymi na rynku.

Super Silver Haze odniosła ogromny sukces i wygrała High Time Cannabis Cup w 1998 i 1999. Następnie Neville postanowił stworzyć nową hybrydę z większą liczbą cech Haze: następnie skrzyżował swoją najlepszą żeńską roślinę, NL#5 x Haze „A”, ze swoim samcem Haze „C” i stworzył słynną „Neville’s Haze”. „, hybryda Haze 75% nie jest polecana początkującym palaczom ze względu na jej ekstremalną moc psychodeliczną.

Amnesia Haze to kolejna słynna odmiana konopi oparta na genetyce Haze, która prawdopodobnie pochodzi z selekcji Super Silver Haze. Hodowca Soma – z Holandii – trzymał samca G13/Haze, który został znaleziony w paczce nasion otrzymanych od Neville’a. Wykiełkowało tylko jedno nasionko, więc miał szczęście, że dostał tak wysokiej jakości samca. Neville i Shantibaba opuścili GreenHouse Seeds w 1998 roku, aby dołączyć do Mr Nice Seeds, gdzie kontynuowali opracowywanie nowych hybryd Haze. Ze swojej strony GreenHouse kontynuował hodowlę nowych linii Haze, takich jak Arjan Haze #1, #2 i #3, Arjan Ultra Haze, NL5/Haze Mist, Strawberry Haze czy słynną Super Lemon Haze.

W tym czasie hodowca w Ace Seeds zaproponował stworzenie bardzo czystego szczepu Haze o nazwie Old Timer’s Haze. Ponieważ ten szczep nigdy nie był krzyżowany z rośliną Indica, zachowuje on czystą pulę genetyczną Sativy, co jest bardzo cenione przez koneserów Sativy. W tym artykule warto również wspomnieć o Purple Haze firmy Positronics, spektakularnej roślinie z dominacją Haze.

Odmiany marihuany z co najmniej 50% genami Haze:

Dutch Haze, Super Haze and Brainstorm (Dutch Passion), Mako Haze (Kiwi Seeds), G13/Haze (Barney’s Farm), Cannalope Haze (DNA), La Niña (Mr Nice), DelaHaze (Paradise Seeds), Dhaze (Vulkania seeds), Nevilles Haze Hybrid (Female Seeds), Moby Dick #1, #2 i Super Silver (Dinafem), Y Griega (Medical Seeds), Super Silver Bilbao (Genehtik), Botafumeiros (Sweet Seeds), wreszcie Amnesika od Philosopher Seeds.

Następujące odmiany również zawierają dużą część genetyki Haze: Buddha Haze (Big Buddha), Royale Haze, Cloud #9 i Super Critical Haze (Dinafem), Purple Haze #1, Claustrum i Cum Laude (Positronics Seeds), Llimonet Haze (Elite Seeds), Jack The Ripper (Subcool/TGA), Jack Flash (Sensi Seeds), Guanabana, Wombat i Santa Muerte (Blin Burn Seeds), nie zapominając o Easy Haze z Philosopher Seeds.

Genetyka Haze

Nazwa „Haze” zyskała taką sławę, że stała się ogólnym terminem, aby mówić o wysokiej jakości hybrydach Cannabis Sativa, nawet jeśli faktycznie nie zawierają genetyki Haze. Mówimy o odmianach takich jak Bangi Haze (Ace Seeds), Tasman Haze (Kiwi Seeds) lub Utopia Haze (Barney’s Farm). Haze stała się punktem odniesienia dla wysokiej jakości hybryd Sativa na scenie konopnej, a dziś możemy znaleźć dosłownie dziesiątki hybryd opracowanych z tej niesamowitej genetyki. Jej intensywny efekt umysłowy i niepowtarzalny smak sprawiły, że jest prawdziwym faworytem wśród miłośników sativy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.