Trening Niskostresowy Odmian Automatycznych

Ogrodnicy stosują technikę treningu niskostresowego (LST), aby poprawić plony, zarządzać strukturą roślin i optymalizować wzrost różnych gatunków roślin. W uprawie staje się to istotne, szczególnie w przypadku odmian automatycznie kwitnących. Trening bezstresowy to technika treningu roślin stosowana do przybierania roślin konopi indyjskich pożądanego kształtu, aby między innymi zmaksymalizować wykorzystanie światła i plony. LST pozwala hodowcom kontrolować wysokość i maksymalizować plony bez konieczności inwestowania w nowy sprzęt do uprawy i przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy.

Trening roślin wydaje się dziwnym pomysłem początkującym hodowcom. Odgrywa jednak kluczową rolę w zarządzaniu rośliną. Różni ogrodnicy wykorzystują techniki szkoleniowe, aby zwiększyć plony i poprawić strukturę szerokiej gamy upraw, od papryczek chilli i pomidorów po drzewa owocowe i winorośl. W najbardziej podstawowym ujęciu akt szkolenia polega na fizycznym manipulowaniu rośliną w określony sposób. Trening występuje w dwóch podstawowych formach: wysokiego stresu i niskiego stresu. Jak sama nazwa wskazuje, trening wysokostresowy obejmuje dość brutalne techniki, które celowo uszkadzają tkanki roślinne w celu ukierunkowania wzrostu.

Chociaż metody te świetnie sprawdzają się w przypadku odmian fotoperiodycznych o dłuższej fazie wegetatywnej, odmiany automatycznie kwitnące rosną zbyt szybko, aby prawidłowo zregenerować się przed rozpoczęciem fazy kwitnienia. Trening niskostresowy jest natomiast metodą znacznie delikatniejszą. Zamiast fizycznie szkodzić roślinom, polega to po prostu na kierowaniu ich wzrostem poprzez zginanie i wiązanie głównej łodygi i innych gałęzi. Skutkuje to ulepszoną strukturą, która ma lepsze napowietrzenie, a tym samym zmniejsza ryzyko niszczącej pleśni, która może zniszczyć całą uprawę. Powoduje również, że mniejsze pąki rosną w kierunku światła, tworząc bardziej jednolite kwiaty i lepsze plony. Trening bez stresu jest doskonale kompatybilny z odmianami automatycznie kwitnącymi, ponieważ nie powodują one nadmiernego stresu, po którym należy się regenerować przed rozpoczęciem kwitnienia.

Czym jest trening niskostresowy?

Trening o niskim poziomie stresu (znany również jako LST) to technika stosowana do wytrenowania rośliny marihuany w celu uzyskania pożądanego rezultatu przy możliwie najmniejszej ilości stresu. Istnieją również techniki treningu wysokostresowego (HST), takie jak topping lub przycinanie, ale nie będziemy tu o nich mówić, ponieważ mają one tendencję do hamowania wzrostu na krótki okres czasu i nie można ich stosować w przypadku zdecydowanej większości automatycznie kwitnących odmian marihuany.

Dzieje się tak dlatego, że odmiany automatyczne mają wbudowany czas genetyczny, który z góry określa, kiedy roślina przejdzie z fazy wzrostu wegetatywnego do cyklu kwitnienia.

Rośliny fotoperiodowe

W przeciwieństwie do automatów cykl życia normalnego fotoperiodu zależy od ilości otrzymywanego światła. W przypadku uprawy indoor hodowcy mogą kontrolować czas trwania fazy wzrostu wegetatywnego, po prostu utrzymując cykl oświetlenia wynoszący 18 godzin włączenia i 6 godzin przerwy. Naśladuje to warunki oświetleniowe od późnej wiosny do lata, kiedy marihuana w naturalny sposób znajduje się w cyklu wegetatywnym na zewnątrz.
Gdy tylko chcesz, aby rośliny zaczęły kwitnąć, po prostu przełącz cykl światła na 12 godzin światła / 12 godzin ciemności, a rośliny fotograficzne rozpoczną fazę kwitnienia. Taka kontrola daje hodowcom szansę wypróbowania dowolnej techniki lub metody uprawy z gwarancją, że w przypadku zahamowania wzrostu roślin będą mogli po prostu przedłużyć okres wegetacyjny i pozwolić im się zregenerować. Inaczej jest w przypadku automatów i dlatego musimy być bardziej ostrożni w sposobie traktowania roślin.

Wróćmy zatem do LST. Techniki treningu o niskim poziomie stresu mogą pomóc zmaksymalizować zużycie światła przez roślinę poprzez rozłożenie i spłaszczenie korony, dzięki czemu dolne miejsca pączkowania otrzymają taką samą ilość światła przenikającego jak główna cola. W przypadku normalnie kwitnących roślin marihuany, które nie przeszły treningu stresowego, główna cola otrzyma nie tylko najwięcej światła, ale także najwięcej składników odżywczych i najwyższy poziom hormonów wzrostu (inaczej znanych jako auksyny). Kiedy stosujemy techniki wyrównywania korony, roślina naturalnie rozprowadza składniki odżywcze i auksyny bardziej równomiernie, co skutkuje znacznie bardziej równomiernym rozwojem kwiatów.

Zasadniczo oszukujesz roślinę, aby myślała, że odcięłaś główną colę, więc rozproszy energię pomiędzy innymi gałęziami i miejscami pączkowania, próbując zapewnić przekazanie jej kodu genetycznego. Pamiętaj, że chociaż chcemy, aby pąki były całkowicie wolne od nasion, głównym powodem ich wzrostu jest wytworzenie nasion. Żeńska roślina konopi zrobi wszystko, co w jej mocy, aby jej kwiaty rosły duże i zdrowe, a my możemy wykorzystać to na naszą korzyść.

Najlepsza część? Trening o niskim poziomie stresu nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu ani wiedzy. Jest to łatwa technika, którą początkujący mogą bezpiecznie wypróbować podczas uprawy automatycznie kwitnącej rośliny marihuany. Choć opanowanie techniki może wymagać kilku prób, brak stresu oznacza, że nadal uzyskasz dobry plon, nawet jeśli nie uda Ci się wszystko za pierwszym razem. Jeśli chodzi o sprzęt, wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to kratki dla roślin. Występują w różnych postaciach, od cienkiego drutu po grube opaski pokryte gumą. Jak można się domyślić, w przypadku tego ostatniego ryzyko przypadkowego uszkodzenia łodyg roślin jest znacznie mniejsze. Będziesz także potrzebować wiertła, jeśli używasz solidnych plastikowych pojemników. Po prostu wywierć otwór tuż pod krawędzią doniczki, aby móc przeciągnąć przez nie krawaty podczas zginania i wiązania gałęzi rośliny.

Kiedy rozpocząć LST?

Nie ma dokładnego wieku ani rozmiaru, aby rozpocząć uprawę automatów LST, teoretycznie można zacząć, gdy tylko wyrosną pierwsze prawdziwe liście. Zalecamy rozpocząć uprawę, gdy tylko roślina osiągnie brzeg doniczki, około 10 -15 cm lub 4 – 6 cali (użyj tego jako wskazówki, zależy to głównie od struktury Twojej rośliny, a nie od jej rozmiaru).

Trening roślin LST można stosować w przypadku roślin automatycznych, niezależnie od tego, czy uprawiasz indoor czy outdoor. LST jest częściej stosowany do uprawy w pomieszczeniach, ponieważ pomaga zmaksymalizować produkcję na ograniczonej przestrzeni, ale wielu hodowców na zewnątrz decyduje się również na stosowanie tych metod, aby zwiększyć plony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.