Marihuana w Walce z Przeziębieniem i Grypą

Zaczyna się od kaszlu, kataru, następnie bólu gardła i być może wyczerpania organizmu. Dodaj do tego gorączkę i silne bóle głowy, a możesz po prostu potwierdzić, że masz przeziębienie lub grypę. Marihuana jest znana ze swoich właściwości łagodzących ból, przeciwzapalnych i nasennych, które mogą pomóc w szybszym wyleczeniu przeziębienia lub grypy i sprawić, że cały proces będzie bardziej znośny. Poza tym konopie indyjskie są w 100% naturalnym sposobem leczenia. Biorąc pod uwagę, że obecnie ludzie częściej wybierają naturalne sposoby leczenia, gdy nauka udowodni medyczne korzyści wynikające ze stosowania konopi indyjskich w leczeniu przeziębienia lub grypy, prawdopodobnie stanie się to jedną z najbardziej preferowanych metod leczenia. Zobaczmy jednak, co na ten temat mają do powiedzenia eksperci.

Co powoduje przeziębienie i grypę?

Istnieje ponad 200 różnych wirusów, które mogą powodować objawy przeziębienia. Być może jako dziecko Twoja mama mogła zrzucić winę na Twoją zabawę na świeżym powietrzu w chłodny dzień, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że przeziębienie wynikało z setek drobnoustrojów, które spotkałeś na placu zabaw lub w biurze. Zachorujemy po wdychaniu cząstek wirusa, najprawdopodobniej wtedy, gdy przebywamy w pobliżu chorej osoby i rozprzestrzeniamy ją poprzez kaszel, kichanie lub po prostu oddychanie w pobliżu. Możesz także zarazić się, dotykając zanieczyszczonej powierzchni, a później dotykając oczu, ust lub nosa.

Podczas gdy wiosna to najczęstszy czas na alergie, zima i jesień to pory roku związane z przeziębieniem i grypą, którym towarzyszą różne objawy takie jak między innymi gorączka, ogólne bóle ciała, zmęczenie czy kaszel i kichanie.

Najpopularniejsze leki, po które ludzie sięgają, gdy tylko zaczną odczuwać drobne objawy przeziębienia lub grypy, to leki na bazie między innymi acetaminofenu, ibuprofenu lub naproksenu. Jednak przyjmowanie tego typu leków ma kilka wad. Poza tym, że jeśli trawka będzie skutecznie obiecującym sposobem leczenia tych objawów, będzie niezaprzeczalnie najfajniejszą metodą leczenia choroby, leki dostępne bez recepty powodują problemy z bólem brzucha po długim okresie przyjmowania.

Te niesteroidowe leki, do których zaliczają się najczęściej stosowane leki, mogą prowadzić do skutków ubocznych, takich jak zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzody, krwawienie i/lub perforacja błony śluzowej. Dlatego też, jeśli masz wrażliwy żołądek, być może lepszym wyborem będzie dla Ciebie szukanie naturalnych leków. I nie mówimy tu tylko o konopiach indyjskich, niektórzy ludzie preferują herbatę jako swoją ulubioną metodę leczenia, miód, mieszanki sody oczyszczonej, czosnek i wiele innych naturalnych leków.

Nie pal marihuany, gdy boli cię gardło!

Kiedy wspominaliśmy, że konopie indyjskie mogą być skutecznym lekiem na przeziębienie lub grypę, biorąc pod uwagę jej właściwości przeciwzapalne, łagodzące ból i nasenne, nie sugerowaliśmy, abyś palił je, gdy boli cię gardło. Wręcz przeciwnie, jeśli odczuwasz ból w gardle, zdecydowanie staraj się w tych dniach w ogóle zrezygnować z palenia czegokolwiek, zarówno tytoniu, jak i marihuany. Wdychanie jakiegokolwiek dymu, nawet jeśli nie jesteśmy chorzy, nie jest zbyt zdrowe dla naszych płuc i układu oddechowego.

Kolejnym skutkiem palenia marihuany podczas przeziębienia lub grypy jest to, że marihuana ma również tendencję do zatykania nosa. Dzieje się tak ze względu na działanie rozszerzające naczynia krwionośne jego związków, co jest terminem odnoszącym się do efektu rozluźnienia i rozszerzenia naczyń krwionośnych.

Tkanka wewnątrz naszego nosa jest wypełniona maleńkimi naczyniami krwionośnymi zwanymi naczyniami włosowatymi, które rozszerzają się podczas palenia trawki i dlatego powstaje zatkany nos. To samo dotyczy efektu opuchniętych, czerwonych oczu, białe części naszych oczu mają dużą ilość naczyń krwionośnych, które przechodzą ten sam proces rozszerzenia naczyń, powodując przekrwienie naszych oczu.

Wiemy, że spożywanie marihuany zapewnia ogromną ilość korzyści zdrowotnych, oprócz tego, że jest czymś niezwykle przyjemnym. Głównym powodem, dla którego sugerujemy wybranie produktów spożywczych, chociaż wapowanie jest również lepszą alternatywą dla palenia, jest to, że w tej metodzie konsumpcji nie chodzi o nic więcej niż wdychanie. Żadnego dymu, zdrowszego lub niezdrowego, przedostającego się do płuc.

Oznacza to, że produkty spożywcze mogą stać się najlepszym źródłem leków w wielu przypadkach, pod warunkiem, że nie wpływają na układ żołądkowo-jelitowy, nadal dostarczają naszemu organizmowi właściwości zdrowotnych znanych kannabinoidów, takich jak THC i CBD, i zachowują trwałość przez dłuższy czas. nawet smakują nieźle.

Podsumowanie

Medyczna marihuana nie przestaje nas zaskakiwać, wszystko jest kwestią czasu, aż nauka zrobi postępy w tej dziedzinie, znajdzie nowe odkrycia i oficjalnie ogłosi wszystkie niesamowite korzyści zdrowotne, jakie możemy uzyskać ze spożywania konopi indyjskich.
Ale na razie będziemy musieli poradzić sobie z niewielką ilością dostępnych obecnie informacji oraz osobistymi doświadczeniami własnymi i znajomych. Jeśli próbowałeś konopi indyjskich w leczeniu przeziębienia lub grypy, nie wahaj się i zostaw komentarz na temat swoich doświadczeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.