Marihuana zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia przemocy

medyczna-marihuana-legalizacja-medycznej-i-rekreacyjnej-marihuany-legalizacja-niedlugo

Nowe badania wskazują, że marihuana nie wywołuje agresji czy przemocy, tak jak alkohol.

Opublikowane w czasopiśmie Addictive Behaviors, badanie dotyczące związku między używaniem substancji psychoaktywnych i przemocy wśród młodych par wykazało, że marihuana nie powoduje powyższych rezultatów.

Natomiast nikt nie jest zdziwiony przeciwnym wynikiem, jaki wykazał alkohol.

„Nasze wyniki były zgodne z teoretycznymi modelami spożywania alkoholu i IPV (przemocy ze strony partnera) i wcześniejszych badań, w tym psychicznej, fizycznej i seksualnej agresji, która była zwiększona w następstwie spożywania alkoholu…. marihuana nie została powiązana z IPV.”

W celu przeprowadzenia badania, naukowcy z University of Tennessee i Florida State University College, zwerbowali 67 mężczyzn, którzy byli w tym czasie w związku.

Na okres do 3 miesięcy, zostali poproszeni o codzienne wypełnianie ankiety o stosowaniu różnych substancji i interakcji ze swoimi partnerkami.

Naukowcy następnie przeanalizowali dane, szukając powiązań między alkoholem i marihuaną oraz aktami agresji – fizycznymi, psychologicznymi lub seksualnymi.

Wyniki: Alkohol zwiększał szanse na wystąpienie wszystkich trzech rodzajów agresji, natomiast marihuana nie wydawała się wpływać na żaden z nich.

„Spożycie marihuany nie było istotnie związane z jakimkolwiek rodzajem agresji.”

Autorzy dodają, że wcześniejsze badania stwierdziły tak samo – marihuana ma niewielki wpływ na prowokowanie zachowań agresywnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.