Testy laboratoryjne przed wprowadzeniem marihuany do sprzedaży już niedługo będą obowiązkowe

luskane-nasiona-konopi-luskane-nasiona-marihuany-czy-nasiona-marihuany-mozna-jesc-bialko

Pod koniec tego roku, wszystkie produkty konopne sprzedawane w stanie Kolorado, w pierwszej kolejności będą musiały zostać laboratoryjnie przetestowane.

Ostateczne zasady stanowego przemysłu rekreacyjnego wymagają, aby wszystkie produkty zostały przetestowane i oznakowane pod względem zawartości THC i zanieczyszczeń.

System będzie wprowadzany stopniowo.

Sprzedaż marihuany rekreacyjnej rozpoczęła się już dawno, badania wtedy były jedynie opcjonalne, częściowo ze względu na brak odpowiednich laboratoriów. Obecnie istnieją tylko 3, wszystkie znajdują się w Denver.

Obowiązkowe badania są prawdziwym dobrodziejstwem dla tych przedsiębiorstw.

Genifer Murray, właściciel CannLabs, powiedziała, że jej zakład rozbudował się ze 150m2 do 500m2, a obecnie trwają prace, aby rozbudować laboratorium do 2000m2.

Murray uważa również, że to dobra wiadomość dla konsumentów marihuany, którzy wkrótce będą mieli pewność co do bezpieczeństwa ich zakupów.

W przeciwieństwie do większości produktów spożywczych i leków w USA, produkty zawierające marihuanę nie są regulowane przez FDA.

I pomimo tego, że programy dotyczące marihuany istnieją już prawie w całym kraju, Colorado jest jednym z pierwszych, które wprowadza normy badań w całym stanie.

Normy te zapewniają, że marihuana jest sprzedawana bez niebezpiecznych poziomów rzeczy takich jak wirus E.coli, Salmonella, pestycydy czy rozpuszczalniki.

Rząd planuje również proces certyfikacji testujących laboratoriów w celu zapewnienia ich dokładności i bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.