Testy laboratoryjne przed wprowadzeniem marihuany do sprzedaży już niedługo będą obowiązkowe

Testy laboratoryjne przed wprowadzeniem marihuany do sprzedaży już niedługo będą obowiązkowe, GrubyLoL.com

Pod koniec tego roku, wszystkie produkty konopne sprzedawane w stanie Kolorado, w pierwszej kolejności będą musiały zostać laboratoryjnie przetestowane.

Ostateczne zasady stanowego przemysłu rekreacyjnego wymagają, aby wszystkie produkty zostały przetestowane i oznakowane pod względem zawartości THC i zanieczyszczeń.

System będzie wprowadzany stopniowo.

Sprzedaż marihuany rekreacyjnej rozpoczęła się już dawno, badania wtedy były jedynie opcjonalne, częściowo ze względu na brak odpowiednich laboratoriów. Obecnie istnieją tylko 3, wszystkie znajdują się w Denver.

Obowiązkowe badania są prawdziwym dobrodziejstwem dla tych przedsiębiorstw.

Genifer Murray, właściciel CannLabs, powiedziała, że jej zakład rozbudował się ze 150m2 do 500m2, a obecnie trwają prace, aby rozbudować laboratorium do 2000m2.

Murray uważa również, że to dobra wiadomość dla konsumentów marihuany, którzy wkrótce będą mieli pewność co do bezpieczeństwa ich zakupów.

W przeciwieństwie do większości produktów spożywczych i leków w USA, produkty zawierające marihuanę nie są regulowane przez FDA.

I pomimo tego, że programy dotyczące marihuany istnieją już prawie w całym kraju, Colorado jest jednym z pierwszych, które wprowadza normy badań w całym stanie.

Normy te zapewniają, że marihuana jest sprzedawana bez niebezpiecznych poziomów rzeczy takich jak wirus E.coli, Salmonella, pestycydy czy rozpuszczalniki.

Rząd planuje również proces certyfikacji testujących laboratoriów w celu zapewnienia ich dokładności i bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.