7 Chorób, Które Można Leczyć Medyczną Marihuaną

Mimo, że marihuana jest dopuszczona do użytku medycznego w prawie 60% stanach USA, nadal otacza ją pewne, negatywne piętno.
Jednak lekarze oraz pacjenci zgadzają się co do tego, że marihuana może być medycznie korzystna dla wielu osób.

Badanie przeprowadzone w 2013 roku w New England Journal of Medicine wykazało, że prawie 8 na 10 lekarzy zatwierdza używanie medycznej marihuany. Badanie przeprowadzone wśród mieszkańców Kalifornii wykazało, że 92% pacjentów zgadza się, że marihuana jest pomocna w doświadczanych przez nich objawach przewlekłego bólu, migrenowych bólach głowy oraz raka.

Medyczna marihuana okazała się obiecująca w leczeniu wielu schorzeń, w tym następujących siedmiu chorób:

• Ból chroniczny

Przewlekły ból – nadużywanie opioidów to ogólnoświatowa epidemia, która często wynika z uzależnienia od przepisanych środków przeciwbólowych. Opioidy to silnie uzależniające leki przeciwbólowe, które należy stosować z dużą ostrożnością. Na szczęście, istnieje coraz więcej dowodów przemawiających za marihuaną. Medyczna marihuana jako środek przeciwbólowy rzadziej prowadzi do uzależnienia i wykazano, że zmniejsza stosowanie opioidów u pacjentów cierpiących na przewlekły ból.

• Rak

Rak – Medyczna marihuana może być stosowana w leczeniu bólu związanego z rakiem, ale może również spowalniać wzrost niektórych typów komórek rakowych. Badania na zwierzętach i in vitro wykazały, że kannabinoidy mogą zmniejszać zapobieganie rozprzestrzenianiu się niektórych form raka.

• Zespół stresu pourazowego (PTSD)

Zespół stresu pourazowego (PTSD) – PTSD może być wyniszczającym stanem, na który marihuana jest najbardziej obiecującym sposobem leczenia, jaki obecnie mamy. Naukowcy odkryli, że osoby z PTSD posiadają niższy poziom anandamidu, substancji występującej również w marihuanie. W przypadku zespołu stresu pourazowego organizm nie wytwarza wystarczającej ilości endokannabinoidów, aby wypełnić nasze receptory, i tu do gry wchodzi marihuana.

• Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane – stwierdzono, że palenie marihuany zmniejsza ból i łagodzi skurcze mięśni u osób ze stwardnieniem rozsianym. W ten sam sposób stwierdzono, że marihuana łagodzi objawy u osób z urazami rdzenia kręgowego.

• Jaskra

Jaskra – pomysł, że marihuana może pomóc w leczeniu jaskry, sięga prawie pięćdziesięciu lat. Wiele badań wykazało, że marihuana może pomóc obniżyć ciśnienie wewnątrzgałkowe (IOP), które jest główną przyczyną tej choroby, która może prowadzić do ślepoty.

• Epilepsja

Padaczka – Badania sugerują, że marihuana i jej aktywne kannabinoidy mają działanie przeciwpadaczkowe u osób, które cierpią na napady częściowe lub toniczno-kloniczne. W niektórych badaniach na zwierzętach marihuana okazała się również obiecująca w zmniejszaniu progów napadowych.

• Zespół Crohna

Zespół Crohna – jedno z badań wykazało, że marihuana złagodziła objawy choroby u 90% osób, które ją zażywały, a 45% osób z grupy cannabis doświadczyło całkowitej remisji.
Aby uzyskać najszybszą ulgę, pal lub waporyzuj marihuanę. To jeden z najszybszych sposobów wprowadzenia THC do krwiobiegu i mózgu.

Podsumowanie

Jeśli cierpisz na jeden z tych siedmiu schorzeń, medyczna marihuana może przynieść ulgę, której szukasz. Jeśli nie jesteś pewien, czy medyczna marihuana została zatwierdzona w twoim kraju, koniecznie sprawdź lokalne przepisy. Następnie porozmawiaj ze swoim lekarzem o używaniu marihuany do leczenia twojego stanu chorobowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.