Wiele korzyści zdrowotnych marihuany

Przez lata stosowanie marihuany uważane było za złe. Głównie mówiono, że jest ona po prostu uzależniająca i szkodliwa, ale współczesna nauka sugeruje, że jest inaczej. W rzeczywistości, efekty jakie zapewnia marihuana są długofalowe i w pewnym stopniu nieograniczone. Marihuana jest w stanie rozluźnić całe ciało, a nawet pomaga w prawidłowym oddychaniu.

Marihuana, według Harvard Medical School, może łagodzić skutki stanów lękowych, ponieważ pomaga rozluźnić mózg, wyeliminować negatywne myśli – należy jednak pamiętać, że zbyt wysokie dawki mogą powodować paranoję. Z powodu tych mieszanych efektów, eksperci sugerują skonsultowanie się z lekarzem zanim zaczniesz rozważać stosowanie cannabis.

Jedną z najbardziej śmiertelnych chorób na świecie jest rak, i w obecnych czasach mówi się, że jesteśmy w stanie ją wyleczyć! A wszystko to dzięki marihuanie.
Badania są oczywiście nadal w toku, ale wstępne odkrycia są bardzo obiecujące. Badania pokazują, że cannabis wpływa na gen ld-1, który odpowiedzialny jest za rozprzestrzenianie się komórek rakowych.

Zdaniem ekspertów, cannabis jest w stanie spowolnić rozwój choroby Alzheimera, a pomysł ten popierany jest przez naukowców z Scripps Research Institute.

Obecnie, jednym z najbardziej popularnych wniosków jest to, że cannabis może pomóc w pozbyciu się bólu związanego z zapaleniem stawów i innymi zaburzeniami stawów. W tym świetle, ludzie cierpiący na bóle reumatyczne i artretyzm mogą znaleźć nową nadzieję w walce ze swoimi chorobami.

Kolejnym potencjalnym efektem marihuany, według badań przeprowadzonych na Virginia Commonwealth University jest to, że może ona zatrzymywać napady epileptyczne.

Przed nami wciąż co prawda długa droga, ale nie można wątpić w obiecujące korzyści zdrowotne, które wynikają ze stosowania marihuany. Niemniej jednak, trzymamy kciuki, aby odpowiedzi na wszelkie pytania pojawiły się w najbliższym, możliwym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.