Zespół Tourette’a: Najnowsze Zwycięstwo Medycznej Marihuany?

emily-perry-stosuje-waporyzowanie

Kiedy słyszysz wyrażenie „zespół Tourette’a”, dzięki mediom i filmom, uzyskujesz obraz kogoś, kto ma częste, mimowolne spazmy i skurcze powodujące przeklinanie i dzikie ruchy ciała.

Prawdą o chorobie jest, że zakres ruchów i mięśni twarzy drga i dochodzi do nienormalnych odgłosów lub zachowań, które pojawiają się przy atakach jako „tiki”.

W rzeczywistości, nie ma skutecznego tradycyjnego leczenia ani leku na zespół Tourette’a. Istnieje jednak pewna alternatywa, która działa cuda: kannabis.

Marihuana a zespół Tourette’a

Kolejny stan chorobowy leczony za pomocą medycznej marihuany? Jak się okazuje – tak. Istnieje kompendium kliniczne rozpoczynające się w 1980 roku, tak samo jak osobiste świadectwa pacjentów, którzy z powodzeniem kontrolowali objawy zespołu Tourette’a za pomocą marihuany.

Jak to działa?

Chociaż podstawowe mechanizmy TS są nadal badane przez dziedziny medycyny, teoria jest taka, że wahania ekspozycji dopaminy mogą być winowajcą tików. Wpływ medycznej marihuany na układ endokannabinoidowy ciała, i jej wpływ na uwalnianie i absorpcję dopaminy pomagają odpowiedzieć naukowcom „jak” to działa, a także studiować zespół Tourette’a bardziej szczegółowo.

Większość terapii wykorzystywała medyczną marihuanę lub Marinol, lek na receptę podawany w dawkach 1-20mg. Wielu pacjentów wykorzystuje także metodę palenia lub waporyzowania marihuany, aby szybko rozproszyć objawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.