nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, thc-thc

Kwestie poruszające skuteczność medycznej marihuany

Kwestie poruszające skuteczność medycznej marihuany, GrubyLoL.com

Medyczna marihuana przepisywana jest do leczenia różnych objawów chorób przewlekłych – od bólu, nudności, poprzez skurcze mięśni – ale według nowej analizy, jej skuteczność w konkretnych zastosowaniach nie jest do końca jasna.

Naukowcy poddali przeglądowi prawie 80 randomizowanych badań, które obejmowały około 6.500 uczestników. Autorzy odkryli umiarkowanej jakości dowody na poparcie stosowania kannabinoidów – czynnych związków chemicznych znajdujących się w marihuanie – w leczeniu raka lub neuropatycznego bólu i spastyczności występujących przy stwardnieniu rozsianym. Ale kiedy przyszło co do wykorzystania kannabinoidów w leczeniu nudności i wymiotów w przypadku chemioterapii, zaburzeń snu, przyrostu masy ciała w chorobach takich jak HIV i zespół Tourette’a, dowody jakie znaleźli były naprawdę niskiej jakości.

„Tak naprawdę nie wiemy, i myślę, że to badanie właśnie to podkreśla,” powiedziała jedna z autorek badania, doktor Tara Narula. „Nie ma po prostu wystarczająco dużo dowodów bazowych dobrej jakości, które wspierały by medyczną marihuanę. Nie ma wystarczającej ilości badań.”

Analiza, opublikowana w Journal of the American Medical Association (JAMA), również wykazała zwiększone ryzyko działań niepożądanych, w tym zawroty głowy, suchość w ustach, nudności, zmęczenie, senność, euforię, wymioty, dezorientację, utratę równowagi, halucynacje. Badanie wykazało, że ponad 80 procent użytkowników zgłaszało pewne skutki uboczne, choć jak zauważa doktor Narula, większość z nich była bardzo łagodna.

Obecnie 23 stany USA i Waszyngton prowadzą przepisy zezwalające stosowanie marihuany do celów medycznych, każdy ze stanów posiada własny zestaw przepisów.

W przeciwieństwie do większości leków produkowanych i zatwierdzonych przez FDA, które posiadają tylko jeden lub dwa aktywne składniki, marihuana zawiera ponad 400 takich związków, których skutki nie są w pełni przez nas znane. A ponieważ preparaty konopne różnią się od siebie tak bardzo pod względem zawartości THC i CBD – dwóch głównych kannabinoidów zawierających efekty medyczne – precyzyjne dozowanie jest trudne.

„Biorąc pod uwagę zmienny skład, pacjenci muszą eksperymentować z różnymi szczepami i dawkami w celu osiągnięcia pożądanych efektów.”

Ze swojej strony, większość lekarzy sugeruje, że potrzebujemy więcej dowodów, aby uzasadnić stosowanie marihuany w przypadku różnych schorzeń oraz że takie wysiłki powinny był wspierane przez władze federalne i stanowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Kwestie poruszające skuteczność medycznej marihuany”


Partnerskie strony o tematyce marihuany, konopi indyjskich i nasionach:

konopia leczy, czyli o medycznej marihuanie o oleju cbd, rso, medycznej marihuanie poradnik, o uprawie, hodowli, marihuany, konopi, w domu, na dworze thc info, czyli newsy cannabis thcland, to tematy o marihuanie, konopi kuchnia z cannabis, przepisy i newsy konopne thc tv, to relacje z imprez konopnych, filmy z upraw marihuany konopie indyjskie, cannabis newsy jamaica, tematy o cannabis, konopi indyjskiej galeria, foto haszysz, uprawy, hodowle, cannabis marijuana, cannabis, seeds, seed, seedbank, akseeds kanabis info, to cannabis news tritonseeds, tematyka kontrowersyjnej marihuany ganjafarmer, blog ganja farmer, o marihuanie marihuana, konopie indyjskie, ganja galeria i wrzuta, upraw, hodowli, marihuany, konopi foto thc, czyli galeria cannabis uprawy, hodowle, marihuany, konopi, cannabis, indoor, porady medyczna marihuana, wszystko o niej f2seeds, f2 seeds, blog dla palaczy cannabis taniesianie, tanie sianie, wysiewanie marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras firma powiew, lider na rynku nasion news kanabis info, czyli informacje o cannabis upload kanabis info, galeria blog o uprawie marihuany konopi indyjskich ultimate seeds, portal o trawce najlepsze kanabis info, sklepy z nasionami, opinie seedbay info, wiemy wszystko o konopiach blog thc-thc, czyli newsy sklepu foto thc-thc, czyli galeria cannabis forum o uprawie marihuany, porady, dyskusje dyskusje o hodowli marihuany, forum konopne nasiona marihuany, konopi, akseeds forum kanabis info, ciekawe, tematy, dyskusje forum haszysz, uprawa, hodowla, marihuana holenderskiskun, skunk ufo seeds, topowe, nasiona marihuany, odmiany forum ganjafarmer, czyli uprawa konopi indyjskich upload growenter, hosting, galeria, cannabis nasiona marihuany, konopi, thc-thc galeria, cannabis sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbay foto seedbay info, galeria cannabis seeds, akseeds porady, uprawa i hodowla, marihuany, konopi, outdoor, na dworze dutch seeds, wszystko o marihuanie, i nasionach haszysz portal, newsy cannabis

Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.