Badanie kliniczne pokazuje, że THC jest skuteczne w leczeniu anoreksji

leczenie-anoreksji-na-zawsze-wyleczona-z-anoreksji-za-pomoc-marihuany

Wyniki 3-letniego badania klinicznego potwierdzają po raz pierwszy, że THC może pomóc pacjentom chorującym na anoreksję (jadłowstręt psychiczny) przybrać na wadze.

Choć marihuana znana jest z polepszania apetytu, badanie było pierwszym, które potwierdziło skuteczność THC u pacjentów z zaburzeniami odżywiania.

Anoreksja częściej dotyka kobit niż mężczyzn i spowodowana jest przez irracjonalny strach przed przybraniem na wadze, co prowadzi do ograniczonego spożywania żywności i nadmiernego odchudzania.

Naukowcy z Center for Eating Disorders at Odense University Hospital w Danii monitorowali 24 kobiety z ciężką, długotrwałą anoreksją, które dostawały syntetyczne pigułki THC (dronabinol) jako część randomizowanego, kontrolowanego badania krzyżowego.

Odkrycia zostały opublikowane w poprzednim miesiącu w International Journal of Eating Disorders.

Terapia dronabinolem była dobrze tolerowana. Podczas czterech tygodni ekspozycji spowodowano niewielki, ale istotny przyrost masy ciała przy jednoczesnym braku poważnych działań niepożądanych.

Pacjentów podzielono na dwie grupy i podawano przez 4 tygodnie codziennie dronabinol lub placebo.

Średni pacjenci zyskali 0.73 kg więcej na wadze w ciągu 4 tygodni terapii w porównaniu do 4 tygodni, gdzie podawano placebo. Była to jednak „tylko” niewielka poprawa, ale autorzy sugerują, że dłuższy okres leczenia może przynieść dużo więcej znaczących korzyści.

Oficjalnie nie zarejestrowano skutków ubocznych, ale autorzy zauważyli minimalne negatywne raporty. Wyniki potwierdziły również bezpieczeństwo terapii THC.

Raporty wagi zebrane rok po ukończeniu badania pokazały, że uczestnicy doświadczali dalszej poprawy stanu zdrowia bez rozwoju uzależnienia lub objawów odstawienia,co sugeruje, ze dronabinol jest bezpiecznym leczeniem dla pacjentów z wieloletnią anoreksją.

Według autorów, najnowsze badania były pierwszymi od ponad 30 lat, które zbadały potencjał THC w leczeniu anoreksji. Poprzednie badania nad THC i zwiększaniem masy ciała badały tylko grupy pacjentów cierpiących z powodu anoreksji spowodowanej chorobami takimi jak rak i AIDS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.