Badanie: Marihuana może leczyć uzależnienie od twardych narkotyków

Nowe badania sugerują, że kannabinoidy mogą odgrywać kluczową rolę w pomocy przy stymulacji uzależnienia.

„Rosnąca liczba badań potwierdza kluczową rolę ECBS i jej modulacji przez syntetyczne lub naturalne kannabinoidy w różnych neurobiologicznych i behawioralnych aspektach uzależnienia od używek. Zatem kannabinoidy modulują mózgowe systemy nagradzania ściśle związane z uzależnieniami o dostarczają dowody, że system kannabinoidowy mógłby być badany jako potencjalny lek do leczenia uzależnień w różnych klasach używek.” USA NLM Narodowy Instytut Zdrowia.

W badaniu opublikowanym przez Narodowy Instytut Zdrowia, naukowcy odkryli, że kannabinoidy wpływają na system nagród w mózgu, który zawiera składniki jednostki mózgu odpowiedzialne za określanie zachowania i ilość odczuwanej przyjemności w odpowiedzi na działanie substancji w sposób podobny do środków pobudzających. Dane wskazują, że system endokannabinoidowy (ECBS) produkuje neurologiczne procesy podobne do tych, znajdujących się w mózgach cierpiących na uzależnienia. Naukowcy twierdzą, że odkrycie to otwiera drzwi do dalszych badań dotyczących możliwości systemu kannabinoidów jako „potencjalnego odkrycia leku do leczenia uzależnień w różnych klasach używek.”

Nie jest tajemnicą, że uzależnienia metaamfetaminą nadal dramatycznie wzrasta z każdym rokiem, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.