nasiona marihuany, konopi

Czy konopia to roślina doskonała? 7 zastosowań konopi przemysłowej

konopia-produkt-konopny-cudowna-konopia-roslina

Konopia znajduje zastosowanie od odzieży do żywności, przez paliwa i cały szereg produktów konsumpcyjnych i budowlanych, nie wspominając o tym, że pomaga w oczyszczaniu gleby z zanieczyszczeń.

1. Odzież

Konopie wykorzystywane są jako tekstylia od niepamiętnych czasów, próbki tkanin konopi w Chinach sięgają 8000 roku p.n.e. Lekko szorstka i twarda kiedyś należała do sfery wysokiej mody, była mieszana z jedwabiem przy tworzeniu bielizny, jak również znajdowała bardziej oczywiste zastosowania, gdzie jej trwałość była niezwykle korzystnym dodatkiem: materiał na buty, dżinsy i inne części garderoby.

2. Żywność i napoje

Około jednej trzeciej masy nasion konopi pochodzi z oleju konopnego, który jest zarówno jadalna, jak i bardzo pożywny, zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Całe ziarno to około 25% białka i jest dobrym źródłem białka, żelaza, a także posiada więcej omega-3 niż wszystkie orzechy. Konopie wykazują potencjał jako jedzenie oraz suplement diety. Konopie mogą być również wykorzystane do stworzenia mrożonej herbaty i warzenia piwa, fermentowania na wino, a także destylowania innych napojów konopnych. Istnieje także mleko konopne.

3. Papier

Konopie wykorzystywane do tworzenia papieru są od co najmniej 2000 lat, choć obecnie papier konopny stanowi około 0.05% światowej produkcji papieru. Mimo, że konopie są znacznie szybciej odnawialnym i zrównoważonym źródłem pulpy do papieru, ze względu na stosunkową niewielką liczbę urządzeń przetwórstwa papieru konopnego, wytworzenie go jest kilka razy droższe niż ten sam proces wykonany z wykorzystaniem drewna.

4. Materiały budowlane

Konopia zapewnia wszystkie rodzaje dobrych materiałów budowlanych. Można z niej wykonać izolację, jak robią firmy w Holandii i Irlandii. Może być wykorzystana do tworzenia produktów inżynierii budowlanej takich jak płyty pilśniowe, preszpan, a także do zrobienia „betonu konopnego” – silniejszej, lżejszej i bardziej przyjaznej dla środowiska wersji betonu.

5. Tworzywa sztuczne

Konopie to również opłacalny surowiec przy produkcji tworzyw sztucznych. Ford wyprodukował swój pierwszy prototyp samochodu z konopi i soi na początku lat 40 dwudziestego wieku. Niedawno z konopi zostały wykonane wykładziny osłonowe pod prysznic, opakowania na CD i DVD, a także inne produkty wszelkiego rodzaju.

6. Paliwa

Tak, wykonanie biopaliwa z konopi jest możliwe! Podobnie jak prawie każdy olej roślinny, można przetworzyć olej konopny w biodiesel. Konopie mogą być wykorzystane do tworzenia paliw płynnych, które są chemicznie identyczne do ropopochodnych benzyny lub oleju napędowego.

7. Czyszczenie chemiczne

Jednym z najbardziej intrygujących zastosowań konopi jest czyszczenie skażonej gleby. Pod koniec 1990 roku konopia przemysłowa była testowana na miejscu katastrofy jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie, w celu uzdrowienia gleby.

Inne Artykuły

promocja, 1 plus 1, sklep thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Czy konopia to roślina doskonała? 7 zastosowań konopi przemysłowej”

nasiona marihuany, automatic, sklep, thc-thc

Partnerskie strony o tematyce marihuany, konopi indyjskich i nasionach:

konopia leczy, czyli o medycznej marihuanie o oleju cbd, rso, medycznej marihuanie thc info, czyli newsy cannabis thcland, to tematy o marihuanie, konopi kuchnia z cannabis, przepisy i newsy konopne thc tv, to relacje z imprez konopnych, filmy z upraw marihuany konopie indyjskie, cannabis newsy jamaica, tematy o cannabis, konopi indyjskiej galeria, foto haszysz, uprawy, hodowle, cannabis marijuana, cannabis, seeds, seed, seedbank, akseeds kanabis info, to cannabis news tritonseeds, tematyka kontrowersyjnej marihuany ganjafarmer, blog ganja farmer, o marihuanie marihuana, konopie indyjskie, ganja galeria i wrzuta, upraw, hodowli, marihuany, konopi foto thc, czyli galeria cannabis uprawy, hodowle, marihuany, konopi, cannabis, indoor, porady medyczna marihuana, wszystko o niej f2seeds, f2 seeds, blog dla palaczy cannabis taniesianie, tanie sianie, wysiewanie marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras firma powiew, lider na rynku nasion news kanabis info, czyli informacje o cannabis upload kanabis info, galeria blog o uprawie marihuany konopi indyjskich ultimate seeds, portal o trawce najlepsze kanabis info, sklepy z nasionami, opinie seedbay info, wiemy wszystko o konopiach blog thc-thc, czyli newsy sklepu foto thc-thc, czyli galeria cannabis forum o uprawie marihuany, porady, dyskusje dyskusje o hodowli marihuany, forum konopne nasiona marihuany, konopi, akseeds forum kanabis info, ciekawe, tematy, dyskusje forum haszysz, uprawa, hodowla, marihuana holenderskiskun, skunk ufo seeds, topowe, nasiona marihuany, odmiany forum ganjafarmer, czyli uprawa konopi indyjskich upload growenter, hosting, galeria, cannabis nasiona marihuany, konopi, thc-thc galeria, cannabis sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbay foto seedbay info, galeria cannabis seeds, akseeds porady, uprawa i hodowla, marihuany, konopi, outdoor, na dworze dutch seeds, wszystko o marihuanie, i nasionach haszysz portal, newsy cannabis

Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.