Dom Zbudowany z Konopi

dom-stworzony-z-konopi-konopia-przemysl

Pierwszy amerykański dom wykonany głównie z konopi został zbudowany. Wykorzystano produkt znany jako beton konopny – mieszanka konopi przemysłowych, wapna i wody – zespół 40 wolontariuszy, podwykonawców i projektantów niedawno zakończył budowę domu konopnego znajdującego się w Asheville, Północna Karolina. Ekologiczna konstrukcja zyskała poparcie członków społeczności oraz lokalnych władz.

Stosowanie konopi jako materiału budowlanego nie jest niczym nowym. Beton konopny jest zarejestrowaną marką betonu, materiał jest alternatywą materiałów budowlanych stosowanych w Europie i Australii od 1960 roku. Stosowanie konopi w budynkach sięga tysiącleci w Azji i na Bliskim Wschodzie, skąd pochodzi roślina. Największym wyzwaniem jest stosowanie konopi jako materiału budowlanego w USA, ze względu na przepisy, dostawę i koszty, z czego wszystko jest powiązane.

David Mosrie wyjaśnia: „Głównym negatywnym skutkiem aktualnej sytuacji prawnej [w USA] są koszty importu konopi, które są bardzo wysokie. Nawet jeżeli [rząd] pracuje nad legalizacją medycznej marihuany w coraz większej ilości stanów, nie wydaje się, aby umożliwił produkcję konopi przemysłowych. Lokalna produkcja nie tylko obniża wpływ na środowisko, ale wzmacnia gospodarkę i wspiera lokalne rolnictwo. Szczerze mówiąc, zakaz naprawdę nie ma sensu, na szczeblu państwowym czy federalnym, mimo to trwa dalej.”

Ze względu na ograniczenia dotyczące produkcji konopi w USA, firma zajmująca się budowaniem takich domów ściągała konopie przemysłowe z UK.

Beton konopny ma kilka ciekawych cech, jedną z nich jest zdolność do wyciągania węgla z atmosfery, podczas uprawy jak i zastosowania w produktach, co sprawia, że konopia jest obusiecznym mieczem w walce ze zmianami klimatycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.