Badania potwierdzają to, co już wiemy o marihuanie

Nowe badanie opublikowane na początku tego miesiąca udowadnia to, co już wiemy o marihuanie:
marihuana sprawia, że czujesz się lepiej i jest w stanie zwalczyć wiele problemów zdrowotnych.

Nowe badanie opublikowane na początku tego miesiąca przez National Academy of Sciences Engineering and Medicine (NASEM) potwierdza to, co większość z nas już wie o marihuanie – to znaczy, że marihuana polepsza to jak się czujesz i może być stosowana w leczeniu wielu różnych schorzeń.

Rząd USA utrzymuje swoje obecne stanowisko, że cannabis jest niebezpiecznym lekiem, który nie posiada aktualnej wartości medycznej. Nowe badanie NASEM obala to przestarzałe pojęcie, jak zresztą wiele badań, które wykonano wcześniej.
Co mówią nam dane z tego badania? Mówią nam między innymi, że cannabis może sprawić, że poczujesz się o wiele lepiej!

Badanie potwierdziło również, że marihuana jest bardzo skutecznym środkiem przeciwbólowym, szczególnie w przypadku osób cierpiących na fibromialgię i artretyzm.
Marihuana jest również bardzo skuteczna w leczeniu zaburzeń padaczkowych takich jak epilepsja.

Oprócz potwierdzania tego co już wiemy, pojawiły się również nowe dane. Badanie NASEM wykazało, że istnieje ograniczony związek między stosowaniem cannabis, a słabymi wynikami w nauce. Nie trzeba dodawać, że korelacja nie jest równa przyczynowości. Cannabis może teoretycznie zwiększać szanse występowania depresji, ale z drugiej strony – marihuana okazuje się również skuteczna w leczeniu depresji, więc prawdopodobnie wszystko zależy od osoby.

Jedną z najbardziej ważnych rzeczy, jakie odkryli naukowcy było to, że nie ma żadnego związku między paleniem marihuany i rozwojem raka płuc – co wytrąca przeciwnikom legalizacji kolejny argument z rąk.

Ogólnie rzecz biorąc to badanie potwierdza wiele z tego co już wiemy. Warto zauważyć, że wiele negatywnych teorii nie mogło zostać potwierdzonych przez naukowców.
Oczywiście jak zawsze – czekamy na więcej badań tego typu, które pozwolą uwierzyć w siłę marihuany wszystkim niedowiarkom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.