Kannabinoidy niszczą komórki białaczki

kannabinoidy-cbd-thc-nasiona-marihuana-nasiona-marihuany

Nowe badania z University of London sugerują, że substancje chemiczne znajdujące się w marihuanie mogą być wykorzystywane do walki z białaczką.

Naukowcy studiowali sześć różnych kannabinoidów i stwierdzili, że każde z nich ma działanie przeciwnowotworowe na komórkach białaczkowych.

Główny autor, doktor Wai Liu wyjaśnił wyniki ostatnich badań w poniedziałkowym komunikacie.

„Czynniki te są w stanie wpływać na rozwój komórek rakowych, zatrzymując je w ich torach i zapobiegając ich rozwojowi. W pewnych przypadkach, stosując specyficzne dawki można zniszczyć same komórki rakowe.”

Naukowcy byli w stanie powtórzyć wcześniejsze ustalenia dotyczące przeciwnowotworowych efektów THC – związku znajdującego się w marihuanie, który odpowiedzialny jest za haj.

Jednak w najnowszych badaniach zespół dr Liu postanowił skupić się na kannabinoidach, które nie mają działania psychoaktywnego, w tym kannabidiolu (CBD), kannabigerolu (CBG) i kannabigevarinu (CBGV).

„To badanie jest krytycznym etapem rozszyfrowania tajemnicy konopi jako źródła medycznego. Badane kannabinoidy mają minimalne, jeśli w ogóle, halucynogenne działanie niepożądane, a ich właściwości jako środki przeciwnowotworowe są obiecujące.”

Niepsychoaktywne kannabinoidy wykazały działania hamujące wzrost komórek białaczki na wszystkich etapach cyklu komórkowego. Co ciekawe, zespół zaobserwował jeszcze większe efekty, gdy różne kannabinoidy podawano razem.

Doktor Liu mówi, że leki pochodzące z konopi są znacznie tańsze w produkcji niż tradycyjne metody leczenia raka. Uważa się również, że mogą być one łączone z istniejącymi sposobami leczenia w celu zwiększenia ich wpływu.

„Używanie ich w połączeniu z istniejącym leczeniem, możemy odkryć kilka bardzo skutecznych strategii walki z rakiem. Co ciekawe, związki te są tanie w produkcji i lepsze wykorzystanie ich wyjątkowych właściwości może powodować znacznie bardziej opłacalne leki przeciwnowotworowe w przyszłości.”

Następne badania doktor Liu badać będą potencjał kannabinoidów w połączeniu z istniejącymi zabiegami, a także różnymi schematami leczenia, które mogłyby zwiększyć ich działanie przeciwrakowe.

Badanie zostało opublikowane przed drukiem i otrzymało dofinansowanie od GW Pharmaceuticals.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.