Używanie Marihuany Przy Bólach Menstruacyjnych

Jedno z badań wykazało, że używanie konopi indyjskich w leczeniu bólu ginekologicznego jest popularnym pomysłem.

Spośród 995 kobiet, które odpowiedziały na ankietę, bez uwzględniania faktu, czy dane osoby paliły marihuanę czy nie; okazało się, że większość z nich stosuje cannabis podczas bólu związanego ze skurczami, torbielami jajnika, endometriozą i nie tylko.

Naukowcy z Oregon Health and Science University w Portland postanowili porównać kobiety, które już używały konopi indyjskich z tymi, które nigdy nie stosowały cannabis. Ponad połowa z kobiet, które nigdy nie stosowały cannabis stwierdziła, że chętnie sięgnęłaby po cannabis podczas bólu ginekologicznego.

Kobiety, które już używały marihuany, w przeważającej mierze opowiadały się za nią w leczeniu schorzeń ginekologicznych – 91% z nich rozważałoby używanie konopi indyjskich w „jakimkolwiek schorzeniu ginekologicznym”.

Ból

Kobiece dni to ogromny ból. Według National Institutes of Health od 15 do 30% kobiet odczuwa ból miednicy. Badanie z 2012 roku wykazało, że 84,1% kobiet odczuwa ból menstruacyjny.

Oprócz schorzeń i dolegliwości związanych z miesiączką – ciąża, a nawet okres przed porodem może być stanem bolesnym.

W artykule z 2020 roku, New York Times, który omawia leczenie bólu w ciąży, Christine Isaacs, MD, OBGYN z Virginia Commonwealth University School of Medicine w Richmond, powiedziała: „Bardzo, bardzo często kobiety na wszystkich etapach ciąży odczuwają dyskomfort oraz ogromne bóle ciała”.

Mimo to kobiety z obu grup najrzadziej rozważały używanie marihuany na ból lub nudności podczas ciąży.

Unikanie marihuany podczas ciąży to mądre posunięcie. Badanie opublikowane w sierpniu, oparte na danych z pięciu lat, wykazało związek między ciążą a niepełnosprawnością intelektualną dziecka i zaburzeniami uczenia się. Modele zwierzęce wykazały, że regularna ekspozycja na THC, substancję czynną marihuany, może wpływać na wzrost łożyska i płodu.

Przyjemność

Marihuana może służyć nie tylko do leczenia bólu. Może też pomóc w przypadku przyjemności. Jedna czwarta kobiet, które nie używały marihuany i dwie trzecie tych, które to robiły, była zainteresowana używaniem marihuany w przypadku zaburzeń seksualnych. Quim, firma współzałożona przez dwie kobiety, sprzedaje lubrykant zawierający THC, który obiecuje „zwiększyć przepływ krwi, promować rozluźnienie miednicy oraz zmniejszyć stan zapalny i ból”.

Mimo, że medyczna marihuana jest dostępna w większości krajów, stosowanie jej na ból miednicy lub pochwy może nie być legalny. W większości krajów, ból miednicy lub ból sromu i pochwy nie są wyraźnie uznawane za warunki kwalifikujące do leczenia za pomocą cannabis. Ale przewlekły ból i nudności są często akceptowalne – kobiety jednak muszą najpierw udać się do odpowiedniego, certyfikowanego lekarza, aby uzyskać kartę medyczną upoważniającą do stosowania medycznej marihuany.

Warto zauważyć, że Connecticut w USA jest jedynym stanem, który wyraźnie wymienia „Wulwodynię i pieczenie sromu” jako warunek kwalifikujący do stosowania marihuany.

Polityka

Zmiany polityczne w USA mogą oznaczać zmiany w prawie cannabis. Prezydencja Bidena może usunąć marihuanę z substancji z harmonogramu grupy 1, umożliwiając szersze badania medyczne i kliniczne.

Zgadza się to z wnioskiem naukowców z Oregonu, że „potrzebne są dalsze badania i wytyczne kliniczne” dotyczące przepisywania konopi indyjskich w leczeniu bólu ginekologicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.