Tajlandia Zezwala na Uprawę Marihuany

Tajlandia zezwala na uprawę marihuany – zielone światło dla cannabis.

Rząd Tajlandii zatwierdził propozycję zmiany ustawy o środkach odurzających, aby umożliwić pacjentom, lekarzom i tradycyjnym uzdrowicielom uprawę cannabis do celów medycznych i komercyjnych.

Zastępca rzecznika rządu Traisuree Taisaranakul powiedziała wczoraj, że gabinet zaaprobował propozycję ministra zdrowia publicznego Anutina Charnvirakula dotyczącą zmiany ustawy o narkotykach.

Ustawa o środkach odurzających została zmieniona i w zeszłym roku zezwolono na medyczne wykorzystanie marihuany.
Jednak pan Anutin naciskał na jeszcze większe rozszerzenie przepisów.

Dodaje, że ​​nowa poprawka, jeśli zostanie przyjęta, pozwoli pacjentom z zaświadczeniem lekarskim, lekarzom, tradycyjnym uzdrowicielom lub uzdrowicielom ludowym uprawiać konopie indyjskie.

Zaproponowana poprawka umożliwia również producentom produktów medycznych produkcję, import i eksport lub posiadanie marihuany, która jest narkotykiem z kategorii 5.

Istniejące prawo zezwala na to tylko agencjom państwowym lub tym, którzy posiadają odpowiednie pozwolenie, ale jednostki te muszą współpracować z agencjami państwowymi w celu produkcji, importu lub eksportu konopi indyjskich, podczas gdy lekarze i uzdrowiciele nie mogą uprawiać konopi indyjskich w celach medycznych ani żadnych innych.

Dodaje, że ​​projekt nowelizacji zezwala również na wykorzystanie marihuany skonfiskowanej podczas rozpraw z narkotykami do produkcji medycznej marihuany, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Ministerstwo Zdrowia Publicznego przeprowadziło odpowiednie badanie publiczne, aby uzyskać opinie na temat nowelizacji produktu.

Projekt ustawy zostanie teraz przekazany do Biura Rady Stanu do rozpatrzenia przed wysłaniem do koordynującego panelu Izby, który zajmie się jego rozpatrzeniem. Następnie, jeśli zostanie zatwierdzony, przejdzie do Izby Niższej.

Dr Chaloem Hanphanit, prezes Stowarzyszenia Prywatnych Szpitali mówi, że złożył do komisji ds. Zdrowia publicznego Izby wniosek, aby prywatne szpitale mogły rozprowadzać medyczną marihuanę wśród swoich pacjentów.

Pan Anutin powiedział, że ponieważ ten projekt poprawki ma na celu poprawę dostępu pacjentów do medycznej marihuany, podmioty prywatne, zwłaszcza te produkujące lekarstwa, będą mogły ubiegać się o pozwolenie na uprawę marihuany.

Wspaniałe wieści!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.