Za i przeciw legalizacji marihuany

CA: Paneliści rozmawiają o za i przeciw legalizacji marihuany.

Eksperci stwierdzili, że legalizacja marihuany może zwiększyć dochody podatkowe i ułatwić dyskusję pomiędzy pacjentami i lekarzami na temat stosowania substancji.

Politycy, badacze medyczni i analitycy ekonomiczni dokonali przeglądu ekonomicznych i medycznych implikacji niedawnej legalizacji marihuany w Kalifornii na imprezie w UCLA w czwartek. Paneliści stwierdzili, że są optymistami, iż cannabis zostanie włączone w nasze społeczeństwo, ale nie są do końca pewni jak cały przemysł rozwinie się w Los Angeles.

Jerry Brown podpisał ustawę o wprowadzeniu marihuany dla dorosłych w Kalifornii 1 stycznia. Jednak prawo federalne nadal klasyfikuje cannabis jako narkotyk.

Kilku ekspertów stwierdziło, iż uważają, że legalizacja marihuany z pewnością zwiększy dochody podatkowe państwa.

Fiona Ma, były członek California State Assembly twierdzi, że tylko 25 procent przychodni z medyczną marihuany zapłaciło podatki w 2014 roku. Rządowi trudno jest pobierać podatki z aptek, ponieważ proces ten odbywa się głównie za pomocą płatności gotówkowych.

Ma powiedziała, że wiele banków odmawia oferowania usług klientom zajmujących się marihuaną. Mówiła także, iż popiera wprowadzenie ustawy umożliwiającej bankom i instytucjom finansowym świadczenia usług dla przemysłu zajmującego się cannabis.

Przemysł cannabis szacuje się na rynek o wartości od 8 do 20 miliardów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.