Marihuana hamuje epilepsję – badanie

komorki-geny-epilepsja-marihuana-medyczna-marihuana

Marihuana może być w stanie zmniejszać ilość napadów poprzez hamowanie genów związanych z padaczką, jak wynika z najnowszych badań.

W badaniach opublikowanych w zeszłym miesiącu, badacze z University of Reading wspierają mocno substancje chemiczne znajdujące się w marihuanie jako leczenie napadów.

„Wyniki te stanowią pierwsze potwierdzenie molekularne behawioralnie zaobserwowanych skutków niepsychoaktywnego, przeciwdrgawkowego kannabinoidu CBDV, po chemicznie (pentylenotetrazolu) indukowane napady i podkreślenia jego przydatności w badaniach klinicznych.”

CBD (kannabidiol) oraz CBDV (kannabidiwarin) pokazały potencjał przeciw napadowy w badaniach na zwierzętach, ale badania kliniczne skupiały się dotąd tylko na CBD.

Wykorzystując modele szczurów, naukowcy odkryli, że CBDV może tłumić nie tylko czynności napadowe, ale również ekspresję genów związanych z padaczką.

Zespół skoncentrował się na genach, które są znacząco zwiększone w leczeniu padaczki i przyczyniają się do powstawania zaburzeń.

„Wyraźne korelacje pomiędzy nasileniem napadów i ekspresji mRNA dla tych genów w większości regionów mózgu CBDV + PTZ (pentylenotetrazolu) leczonych zwierząt, i ekspresji mRNA tych genów zostały stłumione w większości obszarów mózgu badanych.”

Chociaż wyniki nie mogą potwierdzić, że supresja genów jest bezpośrednio odpowiedzialna za efekt anty-napadowy CBDV, to autorzy stwierdzają, że „ważne zapewnienia dają ostre biomarkery” przy długotrwałym podawaniu CBDV.

Badanie zostało przeprowadzone w ramach trwającego projektu badawczego dotyczącego padaczki pomiędzy GW Pharmaceuticals i Otsuka Pharmaceutical Co., Ltd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.