Korzyści Mikroorganizmów w Ogrodzie Marihuany

Korzyści mikroorganizmów w twoim ogrodzie marihuany.

Naturalnie gleba zawiera miliony mikroorganizmów, pożytecznych lub szkodliwych dla nasion marihuany. Jako hodowca ekologiczny powinieneś starać się zapewnić roślinie wszystko, czego potrzebuje do zdrowego wzrostu, i wtedy do akcji wkraczają mikroorganizmy. Pożyteczne mikroorganizmy tworzą symbiotyczny związek z roślinami, stymulując ich wzrost i chroniąc je.

Mikroorganizmy można znaleźć wszędzie, od naszej skóry po wnętrze naszego ciała i składają się głównie z bakterii, wirusów i grzybów. W niektórych przypadkach organizmy te mogą być szkodliwe, ale niektóre z nich są niezbędne dla ludzi i wszystkich innych żywych istot, w tym konopi indyjskich. Mówiąc o roślinach konopi indyjskich, mikroorganizmy zwykle żyją w ryzosferze, czyli obszarze otaczającym korzenie, co oznacza, że w zależności od występujących mikroorganizmów, może to być niezwykle pożyteczne lub szkodliwe. Pożyteczne mikroorganizmy mogą wspomagać wzrost roślin, chronić je przed chorobami i robakami, a nawet naprawiać niedobory.

Pożyteczne mikroorganizmy to wszelkiego rodzaju bakterie, grzyby, wirusy i nicienie, które mogą żyć w symbiozie z konopiami indyjskimi, chociaż to, czy są dobre, czy złe, zależy od mikroorganizmu i konkretnej sytuacji. Te mikroskopijne istoty zasadniczo rozkładają minerały, aby były bardziej dostępne dla roślin, a także chronią glebę przed szkodliwymi mikroorganizmami, a także poprawiają wzrost roślin. Chociaż ptaki nie są mikroorganizmami, są dobrym przykładem, mówi się, że jest to pożyteczne, ponieważ jedzą i rozsiewają nasiona wraz z odchodami, ale mogą również żerować na roślinie.

1. Bakterie.

Bakterie to jedna z pierwszych form życia, która pojawiła się na Ziemi i jest obecna w większości siedlisk, od gleby i wody po odpady radioaktywne. Mikroorganizmy te mogą być pasożytami, ale mogą również żyć w symbiozie ze zwierzętami i wszystkimi rodzajami roślin. Istnieje wiele pożytecznych bakterii, które mogą przynosić korzyści konopiom indyjskim, w tym gatunki Cyanobacteria i Arthobracter.

• Bakterie epifityczne

Bakterie epifityczne to te, które mogą żyć na liściach, korzeniach, pąkach i nasionach, zasadniczo w dowolnym miejscu na powierzchni roślin, tworząc korzystne relacje, takie jak cyjanobakterie. Sinice to mikroorganizmy, które pomagają wytwarzać i uwalniać tlen jako produkt uboczny fotosyntezy, przekształcając słabo natlenioną glebę w bogatą w tlen, co pomaga konopiom we wszystkich procesach, głównie w procesie transpiracji.

• Bakterie endofityczne

Bakterie endofityczne to mikroorganizmy, które rozwijają się wewnątrz roślin i mogą stymulować wzrost nawet w trudnych warunkach, takich jak Arthobracter. Bakterie te poprawiają wchłanianie składników odżywczych, mogą zwalczać stres i poprawiać zdrowie roślin, wytwarzając antybiotyki chroniące rośliny.

Te prymitywne istoty mogą żywić się herbicydami i pestycydami, usuwając szkodliwe pierwiastki z gleby i roślin.

• Szkodliwe bakterie

Jak wspomnieliśmy, bakterie mogą być pożyteczne, ale mogą być również szkodliwe dla ludzi i roślin, dlatego musisz wiedzieć, które bakterie wprowadzasz do gleby. Ponieważ jednak bakterie mogą znajdować się w powietrzu, wodzie, a nawet na skórze, określenie, który z nich dokładnie tam występuje, może być trudne.

Organizmy te są tak małe, że nie można ich zobaczyć gołym okiem, więc nie będziesz wiedział, że Twoje rośliny są zakażone, dopóki nie zobaczysz objawów. Bakterie takie jak na przykład Erwinia amylovora i Agrobacterium tumefanciens to dwie z setek bakterii, które mogą negatywnie wpływać na twoją roślinę.

2. Grzyby

Do grzybów zaliczają się pleśnie i grzyby powszechnie występujące w przyrodzie. Organizmy te są znane w konopiach indyjskich z tego, że powodują zgniliznę korzeni i pąków, ale podobnie jak bakterie, w zależności od sytuacji i rodzaju grzyba, mogą być również pożyteczne. W uprawie konopi indyjskich specyficzny rodzaj grzybów o nazwie Mycorrhizae pozostaje w korzystnym związku, w którym roślina zapewnia pożywienie, a grzyby zwiększają wchłanianie składników odżywczych.

• Ektomikoryza

Ektomikoryza to rodzaj grzyba, który nie przedostaje się do korzeni, organizmy te żyją tuż poza systemem korzeniowym i można je zobaczyć nawet bez mikroskopu. Dobrym przykładem tych grzybów jest Trichoderma koningii, grzyb ten jest bardzo powszechny na całym świecie i jest szeroko stosowany w uprawach wszelkiego rodzaju ze względu na jego zalety jako biopestycydu, ponieważ jest świetną alternatywą w zwalczaniu chorób grzybowych.

• Endomikoryza

Endomikoryza to w zasadzie to samo co ektomikoryza, ale w rzeczywistości żyją wewnątrz korzeni i przynoszą wiele korzyści konopiom indyjskim. Ten specyficzny grzyb znany jest z rozwijania sieci umożliwiającej wymianę składników odżywczych między grzybem a roślinami w zamian za węgiel wytwarzany przez konopie indyjskie podczas procesu oddychania.

• Szkodliwe grzyby

Grzyby, podobnie jak bakterie, mogą być szkodliwe dla ludzi i roślin. Grzyby są przyciągane przez konopie indyjskie, gdy poziom wilgoci jest wyższy niż zwykle, i mogą całkowicie zabić roślinę.

W zależności od rodzaju grzyba wykrycie ich może być naprawdę trudne, ponieważ zwykle pojawiają się w środku pąków, łodygi lub pod ziemią, na korzeniach. Grzyby takie jak Botrytis cinerea odpowiedzialne za zgniliznę pąków i Podosphaera xanthii odpowiedzialne za mączniaka prawdziwego są jednymi z najczęściej występujących w konopiach indyjskich. Grzyby mogą pojawiać się jako biały proszek (mączniak prawdziwy) lub brązowe, zgniłe plamy (zgnilizna pąków), które zaczną atakować roślinę, jeśli nie zostaną poddane leczeniu, nawet jeśli na początku nie będzie to wyglądało na tak poważne, ostatecznie grzyby mogą zabić całą twoją uprawę.

3. Znaczenie mikrobów i pozytywnych bakterii we wzroście marihuany.

Korzyści, które możesz zyskać, dbając o swoją glebę i wprowadzając odpowiednie mikroorganizmy, jest wiele, choć może to oznaczać, że będziesz musiał trochę więcej pracować, ale zdecydowanie warto.

• Zwiększają dostępność składników odżywczych

Mimo że składniki odżywcze mogą być szeroko obecne w glebie, konopie indyjskie mogą mieć trudności z wchłanianiem NPK lub innych niezbędnych składników odżywczych, ponieważ muszą zostać rozłożone przez mikroorganizmy, aby ułatwić wchłanianie roślin. Mikroorganizmy żyjące wokół korzeni mogą rozkładać niezbędne składniki odżywcze na mniejsze kawałki, które są łatwiejsze do wchłonięcia, a także wytwarzają w tym procesie inne pierwiastki, takie jak żelazo, które jest wykorzystywane przez konopie indyjskie w mniejszych ilościach. Na przykład bakterie takie jak Azotobacter vinelandii i Rhizobia przeprowadzają proces zwany nitryfikacją, który pomaga rozkładać amoniak na azotyny, dzięki czemu azot (N) jest łatwiejszy do wchłonięcia przez korzenie.

• Wzmacniają system korzeniowy

Niektóre organizmy mogą poprawić zdolność korzeni do wchłaniania wody i składników odżywczych, dzieje się tak, ponieważ niektóre organizmy mogą rozwinąć rozległą sieć łączącą się z korzeniami. Na przykład Glomus intraradices to grzyb, który tworzy tego rodzaju sieć, umożliwiając roślinie dotarcie do wody i składników odżywczych bez konieczności czekania, aż korzenie dotrą do tych miejsc, zapewniając jednocześnie ochronę.

• Zapobiegają przekarmieniu

Chociaż składniki odżywcze są niezbędne do wzrostu rośliny, ich nadmiar może powodować niedobory i wpływać na wzrost. Niektóre mikroorganizmy, takie jak Bacillus streptomyces, mogą nie tylko usuwać pozostałości pestycydów i innych substancji toksycznych, ale także pozbyć się nadmiaru składników odżywczych, zapobiegając przekarmieniu.

• Pomagają kontrolować szkodniki

Ponieważ Twoje rośliny i mikroorganizmy żyją w pokojowym związku, który jest korzystny dla obu stron, będą współpracować, aby zwalczać i eliminować szkodniki, które chcą je zaatakować.

Podsumowanie

Chociaż nowym hodowcom może się to wydawać dość skomplikowane, dodanie pożytecznych mikroorganizmów do ogrodu wcale nie jest trudne. Organiczne składniki odżywcze możesz kupić w lokalnym sklepie z uprawami, łatwo je kompostować lub przygotować KNF w domu. Tak czy inaczej, istnieje kilka prostych i skutecznych sposobów wprowadzenia ich do ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.