Odpowiednia Konserwacja Pąków Marihuany

Zbiory pąków marihuany zawsze ekscytują hodowców. Po miesiącach ciężkiej pracy w końcu widzisz błyszczące pąki pokryte taką ilością żywicy, że ślinka cieknie. Rzeczywiście, uprawa konopi indyjskich jest bardzo satysfakcjonująca. Nie możesz powstrzymać radości, gdy widzisz te piękne pąki. Myślisz, że Twoja praca wreszcie się skończyła. Jednak prawdziwy proces zaczyna się teraz. Być może zebrałeś ogromną ilość pięknych pąków, ale muszą one zostać wysuszone i zakonserwowane. Podsumowując, proces uprawy marihuany obejmuje:

• Wybór doskonałej genetyki,
• Kiełkowanie nasion,
• Zapewnienie odpowiednich warunków środowiskowych do uprawy rośliny,
• Zbiór pąków,
• Wysuszenie,
• Konserwację.

Wiele osób ma tendencję do pomijania tego ostatniego procesu. Wielu hodowców ma również tendencję do szybkiego suszenia pąków, ponieważ nie mogą się doczekać, aż ich posmakują. Ale czy wiesz, że cała Twoja ciężka praca jest w zasadzie bezużyteczna, jeśli nie poświęcisz czasu na odpowiednie wysuszenie i utwardzenie pąków? Suszenie i konserwowanie to najważniejsza część uprawy. Nie możesz tego pominąć, bez względu na wszystko. Poświęć więc trochę czasu, aby zrozumieć, jak to zrobić.

1. Dlaczego należy suszyć i konserwować pąki?

Nie tylko konopie indyjskie, ale wiele warzyw jest konserwowanych po zbiorach, aby zachować smak. Paprykę się suszy, a boczek posypuje solą, aby zapewnić im odpowiednie przechowywanie. Podobnie konopie indyjskie są utwardzane w celu zachowania ich silnych smaków i terpenów. Zasadniczo proces utwardzania eliminuje wilgoć z pąków, aby nie rozwinęła się w nich pleśń ani inne niekorzystne warunki, które czynią je bezużytecznymi.

Czy próbowałeś pąki, które nie były wysuszone? Spróbuj! I przysięgniesz, że na zawsze przestaniesz palić marihuanę, ponieważ jest po prostu zbyt ostra. Palenie nieutwardzonej marihuany również sprawia, że czujesz się, jakbyś palił trawę. Dlaczego tak się dzieje? To zasługa chlorofilu. Nawet po zbiorach w roślinie pozostaje wiele cukrów i minerałów. Jeśli pąki zostaną utwardzane w idealnych warunkach, pomaga bakteriom rozkładać minerały i cukry, które powodują nieprzyjemne, ostre uczucie podczas palenia niezakonserwowanej marihuany.

Konserwacja rozkłada chlorofil obecny w pąkach. Gdy chlorofil zacznie się rozkładać, smak pąków znacznie się poprawi. Zwiększa także gładkość palenia. Wielu palaczy skarży się na bóle głowy podczas palenia marihuany. Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego? Cóż, znowu jest to spowodowane paleniem niewysuszonej marihuany. Jeśli nie poświęcisz czasu na odpowiednie wysuszenie i zakonserwowanie marihuany, mogą cię spotkać bóle głowy i inne nieprzyjemne problemy. Ale co najważniejsze, zakonserwowanie marihuany zwiększa siłę pąków. Konopie indyjskie wytwarzają wiele kannabinoidów. Spośród nich najbardziej znany jest THC – tetrahydrokannabinol. Ale czy wiesz, że roślina najpierw wytwarza THCA – kwas tetrahydrokannabinolowy – który później podczas procesu suszenia przekształca się w THC?
Tak to prawda. Tak więc, jeśli pąki nie zostaną utwardzone, konwersja do THC jest mało prawdopodobna, a moc drastycznie spada. Oprócz mocy, konserwacja ma duży wpływ na smak terpenów. Terpeny to nic innego jak związki aromatyczne występujące w roślinie konopi indyjskich.

A na koniec, suszenie i konserwacja umożliwiają przechowywanie pąków. Wyobraź sobie, że zebrałeś 10 uncji pąków i dowiedziałeś się, że musisz je szybko wykończyć, aby się nie przeterminowały! Nie jest to coś, czego chcemy. Potrzebujemy pąków, które można przechowywać przez długi, długi czas.

2. Jak suszyć marihuanę we właściwy sposób?

Proces suszenia zależy od sposobu zebrania pąków. Zależy to również od wilgotności. Należy jednak pamiętać, że proces suszenia musi przebiegać powoli. Bez względu na to, jak bardzo chcesz od razu wypalić pąki, NIE podgrzewaj ich w kuchence mikrofalowej. Nie używaj kuchenki ani żadnego innego rodzaju elementu grzejnego do suszenia pąków, ponieważ będzie to najstraszniejsza marihuana, jaką kiedykolwiek paliłeś. Nie używaj też suszarki. Po prostu najlepiej jest pozwolić pąkom wyschnąć powoli i naturalnie. Najlepsza temperatura do suszenia pąków waha się od 20°C do 23°C (68°F do 73°F) przy wilgotności względnej około 50%.

Po ścięciu rośliny usuń liście zarówno cukrowe jak i wachlarzowe. Im więcej ich usuniesz, lepiej. Jeśli jednak mieszkasz w suchym miejscu o wilgotności poniżej 30%, możesz odłożyć usuwanie liści do czasu, aż całkowicie wyschną. Jeśli wilgotność jest idealna, po prostu usuń liście i powieś gałęzie, aby wyschły. Pamiętaj, że rośliny potrzebują dobrej cyrkulacji powietrza. Aby uzyskać idealne warunki otoczenia, użyj osuszacza. Klimatyzator, chłodnica, a nawet grzejnik sprawdzą się idealnie, w zależności od tego, czy chcesz podnieść, czy obniżyć wilgotność. Jeśli obciąłeś łodygi i pozostały tylko pąki, użyj stojaków do suszenia, aby je wysuszyć.

Ważne jest, aby powietrze dostało się do pąków. Jest to jeszcze ważniejsze, jeśli mieszkasz w obszarze o dużej wilgotności przekraczającej 60%. Większość hodowców wiesza łodygi, aby mogły wyschnąć, ale jeśli wilgotność jest zbyt wysoka, należy zastosować inne podejście. Po prostu usuń liście i oddziel pąki. Następnie umieść pąki na suszarce. Jeśli jednak wilgotność jest zbyt wysoka, konieczne jest usunięcie wszystkich liści, aby nie przyciągały pleśni i grzybów. Wykorzystaj resztki liści do przygotowania własnych ekstraktów z konopi.

Proces suszenia powinien trwać około 5-6 dni, ale może trwać dłużej. Aby sprawdzić, czy łodygi są całkowicie suche, należy je odłamać. Jeśli od razu pękną, śmiało możesz przejść do procesu konserwacji. Jeśli jednak łodygi nie pękają i są nadal miękkie, pozostaw je do wyschnięcia jeszcze na kilka dni. Jeśli pąki są całkowicie pozbawione łodyg, sprawdź zewnętrzną część pąków, aby wykryć wilgoć. Kiedy całkowicie wyschną, oznacza to, że są gotowe. Uważaj, aby nie przesuszyć pąków. Możliwe, że większe pąki są nadal miękkie, podczas gdy mniejsze są całkowicie suche. To w porządku! Po prostu zbierz suche i pozwól im stwardnieć, podczas gdy miękkie, obciążone wilgocią pąki mogą nadal wysychać.

3. Jak konserwować pąki marihuany?

Najlepsza temperatura do suszenia pąków waha się od 20°C do 23°C (68°F do 73°F) przy wilgotności około 60%. Wilgotność może wzrosnąć nawet do 65%, a pąki nadal będą w porządku. Pąki będą utwardzane w szklanych słoikach, dlatego musisz kontrolować środowisko wewnątrz słoika. Najlepsze słoiki do konserwacji to słoiki typu mason. Każdy słoik będzie odpowiedni, ale musi być szeroki i szczelny. To jest bardzo ważne. Nie ignoruj tego procesu, ponieważ pąki nie zostaną prawidłowo zakonserwowane. Niektórzy hodowcy używają plastikowych toreb lub pojemników do utwardzania pąków. Jednak nie jest to zalecane. Plastik nie pozwala na prawidłowy przepływ tlenu. Ponadto olejki eteryczne i terpeny mają tendencję do rozkładania plastiku, przez co w pąkach może pojawić się plastik! Dlatego słoiki typu mason są naprawdę idealne. Nie wybieraj zbyt dużych słoików, ponieważ przyciągają pleśń. Z drugiej strony nie używaj małych słoiczków, w których pąki nie mają miejsca na oddychanie. Napełnij słoiki tylko do około 3/4 ich objętości. Dzięki temu pąki będą mogły oddychać. Innymi słowy, pąki muszą mieć przestrzeń.

Jeśli wszystkie mają tendencję do sklejania się ze sobą, nawet jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, zdejmij pokrywki, aby pąki nieco bardziej wyschły. Pamiętaj, aby nie umieszczać mokrych pąków w słoiku, bo będziesz mieć pleśń, grzyby i tak dalej. Aby stworzyć idealne środowisko dla swoich pąków, użyj saszetek z krzemionką, które służą do kontrolowania wilgoci. Możesz także użyć opakowań Boveda – opakowania 62% są stworzone specjalnie dla konopi indyjskich, aby utrzymać idealną wilgotność. Po prostu włóż paczki do słoika i gotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.