Przepłukiwanie Automatycznych Odmian Marihuany

Przepłukiwanie roślin marihuany jest ważne, jeśli chcesz zebrać niesamowite pąki. W przypadku zwykłych roślin marihuany jest to dość proste, ale hodowcy zawsze zastanawiają się, jak przepłukać rośliny kwitnące automatycznie. Przepłukiwanie automatów przebiega w zasadzie tak samo, jak w przypadku roślin fotoperiodowych, ale ze względu na ograniczoną ilość czasu na wzrost roślin automatycznych, należy je przepłukiwać tylko w ostatnim tygodniu. Ma to wszystko związek z żywotnością automatów.

Niektórzy hodowcy decydują się na unikanie spłukiwania swoich roślin marihuany i twierdzą, że nie odczuwają różnic pomiędzy kwiatami przepłukiwanymi i niespłukanymi. Jednakże inni hodowcy raportują, że przepłukiwanie roślin skutkuje pąkami, które smakują lepiej i zapewniają znacznie gładszy dym. Ostatecznie wszystko sprowadza się do subiektywnego doświadczenia i osobistych preferencji. Jednakże teoria dotycząca spłukiwania marihuany ma sens i wielu hodowców decyduje się na tę praktykę za każdym razem, gdy uprawia marihuanę. Logika głosi, że ograniczając składniki odżywcze, rośliny zmuszone są zużywać rezerwy zgromadzone w ich kwiatach i liściach. Wykorzystując te resztkowe związki w pąkach, usuwają związki, które w przeciwnym razie zakłócałyby naturalny profil terpenowy roślin.

1. Na czym polega przepłukiwanie roślin?

Płukanie to nic innego jak detoksykacja roślin marihuany. Ma to na celu usunięcie wszystkich składników odżywczych, którymi wcześniej nakarmiłeś roślinę podczas jej cyklu wzrostu i kwitnienia. Tak jak organizm ludzki wymaga czasami detoksykacji, tak ważne jest usunięcie nagromadzonych składników odżywczych na koniec cyklu. Oczywiście składniki odżywcze roślin nie są toksynami fizjologicznymi w roślinach. Jednak nadmiar składników odżywczych w tkankach roślinnych – zwłaszcza kwiatów – obniży jakość produktu końcowego. Chociaż substancje te są niezbędne do wzrostu i rozwoju roślin, mogą w rzeczywistości pogorszyć smak zebranych pąków.

Jeśli kiedykolwiek paliłeś kwiaty z najwyższej półki z apteki lub kawiarni, będziesz wspominał niewiarygodnie gładkie i aromatyczne doświadczenie. Dzieje się tak, ponieważ pąki te zostały przepłukane w celu usunięcia azotu i innych pierwiastków drażniących podniebienie i gardło.

Płukanie odbywa się poprzez podawanie dużej ilości czystej wody bez żadnych składników odżywczych. Zwykle robisz to pod koniec cyklu, gdy pąki zmienią kolor na bursztynowy. Ważne jest jednak, aby skorygować pH wody przed spłukaniem. Jednak do detoksykacji roślin marihuany należy używać zwykłej wody bez składników odżywczych. Również zwykła woda oznacza zwykłą, prostą wodę. Nie należy dodawać żadnych składników odżywczych, to prawda, ale nie należy też stosować żadnych innych suplementów. Jeśli przepłuczesz rośliny dodanymi suplementami, punkt płukania staje się dyskusyjny.

2. Dlaczego warto przepłukiwać rośliny marihuany?

Wielu hodowców marihuany nie zawraca sobie głowy spłukiwaniem. W rzeczywistości nie ma dowodów na to, że płukanie faktycznie pomaga, ponieważ rośliny syntetyzują składniki odżywcze na różne sposoby. Jeśli jednak włożysz wysiłek w spłukanie, zauważysz niewielką różnicę w smaku. Co więcej, płukanie pomaga usunąć nieprzyjemny smak substancji chemicznych, które mogą utrudniać końcowy efekt pąków. Innym ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać, jest to, że płukanie pomaga zmniejszyć szorstkość pąków. Oczywiście szorstkość jest zwykle zmniejszona, jeśli pąki zostaną odpowiednio zakonserwowane, ale spłukiwanie przyczynia się do tego, że pąki są znacznie gładsze.

Coś, czego większość hodowców nie bierze pod uwagę, to fakt, że chociaż spłukiwanie może w pewnych okolicznościach nie zwiększać mocy i smaku pąków, z pewnością ich nie zmniejsza. Dlaczego to jest ważne? Ponieważ niektórzy hodowcy decydują się na płukanie roślin przez okres do trzech tygodni, podczas gdy inni w tym czasie kontynuują karmienie pełnymi składnikami odżywczymi. Nawet jeśli pąki będą tej samej jakości pod koniec obu podejść, hodowca, który zdecydował się na spłukanie, zaoszczędził trzy tygodnie na składnikach odżywczych, które będzie mógł dobrze wykorzystać podczas następnej uprawy.

3. Kiedy przepłukiwać rośliny marihuany?

Płukanie może poprawić jakość pąków, ale tylko jeśli zostanie wykonane prawidłowo. Jak często należy przepłukiwać rośliny kwitnące automatycznie? Cóż, to zależy od tego, dlaczego to robisz, ale ogólnie rzecz biorąc, powinieneś przepłukać do 3-5 razy, pozwalając substratowi wyschnąć pomiędzy płukaniami, co może zająć 2-3 dni, więc proces płukania może zakończyć się pochłonięciem do 1-2 tygodni.
Jeśli zastanawiasz się, kiedy powinieneś zacząć przepłukiwać rośliny automatycznie kwitnące, powinieneś wiedzieć, że przepłukiwanie odbywa się pod dwoma warunkami, a jest to:

• Tuż przed żniwami,
• Podczas blokady składników odżywczych.

4. Jak przepłukiwać odmiany kwitnące automatycznie?

Płukanie automatów jest dość proste. Wyobraźmy sobie, że Twoje rośliny są gotowe do przepłukania. Jeśli podajesz 2-3 litry wody, po prostu użyj zwykłej wody o skorygowanym pH, bez żadnych składników odżywczych. Jeśli wielkość pojemnika wynosi około 3 galony, możesz użyć około 6-10 galonów, aby usunąć cały nadmiar składników odżywczych.

Ogólnie rzecz biorąc, woda z kranu jest używana do płukania roślin. Pamiętaj jednak, aby zwracać uwagę na pH. Jeśli zbytnio niepokoisz się obecnością chloru w wodzie z kranu, po prostu pozostaw ją na otwartej przestrzeni na około 24 godziny i gotowe. Nalewaj wodę do donic, aż zobaczysz, że z nich wypływa. Ponadto spuszczona woda może wyglądać na brudną z powodu nadmiaru środków chemicznych. Użyj miernika TDS, aby sprawdzić PPM. Zawartość PPM w spuszczanej wodzie będzie zazwyczaj wysoka. Czasami może wzrosnąć do 1500 PPM. Kontynuuj płukanie, aż PPM zmniejszy się i spadnie do 50 PPM. Jeśli nie możesz tego osiągnąć, upewnij się, że PPM odpowiada przynajmniej wodzie z kranu, której używasz. Powszechną praktyką jest metoda podwójnego płukania. Polega to na zalaniu donic taką ilością wody, jaką mogą pomieścić, odczekaniu około dziesięciu minut (lub do momentu, aż większość wody wypłynie), a następnie ponownym zalaniu ich taką samą ilością wody. Udowodniono, że metoda ta jest niezwykle skuteczna, szczególnie w uprawie kokosa. Pamiętaj, że aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy spróbować przepłukać rośliny letnią wodą. Dlaczego? Dzieje się tak dlatego, że większość składników odżywczych i substancji chemicznych, które staramy się zmyć, łatwiej rozpuszcza się w letniej wodzie niż w zimnej.

Podsumowanie

Mamy więc nadzieję, że wyjaśniliśmy proces płukania w sposób łatwy do zrozumienia i wdrożenia. To naprawdę bardzo proste!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.