nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, thc-thc

Nadmierne podlewanie marihuany

Nadmierne podlewanie marihuany, GrubyLoL.com

Rozpoczynając przygodę z uprawą cannabis, zapanowanie nad równowagą nawodnienia może być trudne. W rzeczywistości – nawet najbardziej doświadczeni hodowcy indoor od czasu do czasu mają z tym problem. Ze wszystkich wyzwań związanych z uprawą cannabis, z którymi można się spotkać, żadne nie jest bardziej powszechne niż nadmierne podlewanie.

To samo aplikuje się do większości roślin domowych. Wiesz, że potrzebują one wody, tak samo jak wiesz, że kiedy nie otrzymają wody – może być źle. Przy wszystkich najlepszych intencjach, czasem zdarza się, że dajesz im o wiele więcej niż potrzebują. W rezultacie… uśmiercasz je!

Plusem jest to, że jeśli nie zdarza ci się to regularnie – niekoniecznie zniszczysz rośliny. Oczywiście nadmierne podlewanie nie spowoduje, że plony będą większe, ale także nie zniszczy ich całkowicie. Niemniej jednak, od ciebie zależy identyfikacja oznak oraz symptomów na najwcześniejszym możliwym etapie.

Dostrzeganie znaków

Początkujący hodowcy indoor często zakładają, że dokładne zidentyfikowanie problemów związanych z cannabis jest wyzwaniem. W niektórych przypadkach oczywiście tak jest i niektóre choroby czy inwazje szkodników mogą być trudne do wykrycia we wczesnym stadium. Natomiast wykrycie objawów nadmiernego podlewania jest w rzeczywistości dość proste. Niezależnie od tego czy uprawiasz rekreacyjną marihuanę, medyczną, czy cokolwiek innego, musisz zwracać uwagę na charakterystyczne oznaki.

Opadające liście

Na przykład, pierwszą rzeczą, którą prawdopodobnie zauważysz, są opadające liście. Kiedy winowajcą jest nadmierne podlewanie, liście opadają w dużej mierze w tym samym czasie. Jeśli chodzi o kilka liści opadających tu i tam, prawdopodobnie nie chodzi o nawodnienie. Kiedy dostarczana jest zbyt duża ilość wody, liście cannabis zaczynają opadać w stosunkowo jednolity sposób.

Dobrą wiadomością jest to, że ten charakterystyczny objaw nadmiernego podlewania można wykryć bardzo szybko. Zaopatrz swoje rośliny w zbyt dużą ilość wody, a istnieją szanse, że liście zaczną opadać w ciągu kilku godzin. Jeśli tak się nie stanie, mało prawdopodobnym jest, że przyczyną problemy jest nadmierne podlewanie.

Zżółknięcie liści

Kiedy liście cannabis wykazują oznaki zżółknięcia, może to wskazywać na niezliczone problemy zdrowotne. Często jest to natychmiast interpretowane jako oznaka niedoboru składników odżywczych. Niemniej jednak żółknące liście, które wykazują oznaki równomiernego opadania aż do łodygi, są prawdopodobnie skutkiem nadmiernego podlewania.

Jeśli liście zaczynają jednak żółknąć bez śladów opadania, prawdopodobnie chodzi tu o inny problem.

Dlaczego nadmierne podlewanie powoduje opadanie liści?

Rośliny cannabis są podtrzymywane przez złożony system korzeni ukryty pod powierzchnią podłoża uprawowego. Oprócz wilgoci i składników odżywczych, korzenie są również odpowiedzialne za wchłanianie tlenu przez rośliny marihuany. Gdy do pożywki dodaje się zbyt dużo wody, korzenie nie są w stanie wchłonąć tak potrzebnego tlenu, w wyniku czego rośliny zaczynają się dusić.

Podobnie jak w przypadku wszystkich żywych stworzeń, rośliny cannabis pochłaniają tlen, który ułatwia im przeprowadzenie kluczowych procesów rozwojowych oraz produkcyjnych. Kiedy nie są w stanie wchłonąć wystarczającej ilości tlenu, ich stan zaczyna się pogarszać i ostatecznie umierają. Dlatego też, gdy widzisz jak liście cannabis opadają równomiernie, jest to oznaka osłabienia oraz wczesnego stadium śmiertelnego braku tlenu.

Właśnie dlatego ważnym jest, aby działać tak szybko, jak to tylko możliwe. Albo jeszcze lepiej – unikaj tego rodzaju problemów.

Co zrobić, kiedy nasze rośliny otrzymały zbyt dużą ilość wody?

Jeśli podejrzewasz, że twoje rośliny cierpią z powodu nadmiernego podlewania, czytaj dalej.

Często podlewanie jest wynikiem – niespodzianka, niespodzianka – dostarczania zbyt dużej ilości wody. Niektórzy hodowcy zbyt często podlewają rośliny, podczas gdy inni dają im zbyt duże ilości wody w większych odstępach. O ile rośliny cannabis lubią wilgoć, nie potrzebują one zbyt dużych ilości wody. Co więcej, ilość dostarczanej wody należy również zmieniać zgodnie z obecnym etapem cyklu życia roślin.

Możliwe jest również, że zapewniasz roślinom idealną ilość wody, a mimo to widzisz, że z jakiegoś powodu nie są one szczęśliwe. W takim przypadku problemem może być jakość podłoża do uprawy. Aby rośliny mogą rosnąć zdrowe, wymagają podłoża uprawowego o znakomitym drenażu. Bez wystarczającego drenażu, podłoże uprawy zostanie zalane stojącą wodą, co prędzej czy później spowoduje spustoszenie w zdrowiu oraz wydajności roślin.

Ile wody potrzebują rośliny marihuany?

Najbardziej oczywiste i ważne pytanie jest również najtrudniejszym do odpowiedzi. Jeśli chodzi o konkretne objętości wody, nie ma reguły dotyczącej tego, ile wody potrzebują twoje rośliny oraz jak często należy je podlewać.
Powodem jest to, że wymagania różnią się zgodnie z rozmiarem oraz lokalizacją, rodzajem wybranego podłoża, wielkości roślin, warunków klimatycznych itd.

Zakładając, że uprawiasz rośliny z użyciem tradycyjnej gleby, ogólną zasadą jest sprawdzanie mokrości gleby z pomocą palca – włóż palec w górę gleby, a gdy będzie ona sucha aż po kość, możesz je podlać. Kluczowym słowem jest tutaj „mało” – lepie jest podlewać rośliny często niż je utopić.

Jeśli naprawdę zależy ci na profesjonalnym podejściu, możesz zainwestować w automatyczny miernik wilgotności. Umieszczony bezpośrednio w glebie uruchamia alarm, gdy czujnik wykryje, że rośliny potrzebują większych ilości wody. Jest to szczególnie dobra opcja dla roztargnionych hodowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Partnerskie strony o tematyce marihuany, konopi indyjskich i nasionach:

konopia leczy, czyli o medycznej marihuanie o oleju cbd, rso, medycznej marihuanie poradnik, o uprawie, hodowli, marihuany, konopi, w domu, na dworze thc info, czyli newsy cannabis thcland, to tematy o marihuanie, konopi kuchnia z cannabis, przepisy i newsy konopne thc tv, to relacje z imprez konopnych, filmy z upraw marihuany konopie indyjskie, cannabis newsy jamaica, tematy o cannabis, konopi indyjskiej galeria, foto haszysz, uprawy, hodowle, cannabis marijuana, cannabis, seeds, seed, seedbank, akseeds kanabis info, to cannabis news tritonseeds, tematyka kontrowersyjnej marihuany ganjafarmer, blog ganja farmer, o marihuanie marihuana, konopie indyjskie, ganja galeria i wrzuta, upraw, hodowli, marihuany, konopi foto thc, czyli galeria cannabis uprawy, hodowle, marihuany, konopi, cannabis, indoor, porady medyczna marihuana, wszystko o niej f2seeds, f2 seeds, blog dla palaczy cannabis taniesianie, tanie sianie, wysiewanie marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras firma powiew, lider na rynku nasion news kanabis info, czyli informacje o cannabis upload kanabis info, galeria blog o uprawie marihuany konopi indyjskich ultimate seeds, portal o trawce najlepsze kanabis info, sklepy z nasionami, opinie seedbay info, wiemy wszystko o konopiach blog thc-thc, czyli newsy sklepu foto thc-thc, czyli galeria cannabis forum o uprawie marihuany, porady, dyskusje dyskusje o hodowli marihuany, forum konopne nasiona marihuany, konopi, akseeds forum kanabis info, ciekawe, tematy, dyskusje forum haszysz, uprawa, hodowla, marihuana holenderskiskun, skunk ufo seeds, topowe, nasiona marihuany, odmiany forum ganjafarmer, czyli uprawa konopi indyjskich upload growenter, hosting, galeria, cannabis nasiona marihuany, konopi, thc-thc galeria, cannabis sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbay foto seedbay info, galeria cannabis seeds, akseeds porady, uprawa i hodowla, marihuany, konopi, outdoor, na dworze dutch seeds, wszystko o marihuanie, i nasionach haszysz portal, newsy cannabis

Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.