Korzystne Rośliny Towarzyszące w Uprawie Marihuany

Jeśli chodzi o uprawę dowolnego rodzaju roślin w celu zbioru, w tym uroczych kwiatów konopi, istnieją rośliny, z których Twoja uprawa może skorzystać, a nazywa się to „sadzeniem towarzyszącym” lub „uprawą towarzyszącą”. Jest to praktyka polegająca na wspólnej uprawie różnych odmian roślin, aby móc zwiększyć ich produktywność i uzyskać lepsze zbiory. Jest to nie tylko dobry powód, aby to zrobić, ale zdecydowanie jest to jeden z najbardziej ekologicznych i naturalnych sposobów na poprawę zbiorów! „Uprawa towarzysząca” ma wiele zalet, więc przyjrzyjmy się temu bliżej!

Istnieje wiele powodów i korzyści płynących z uprawy towarzyszącej, a oto główne:

• Poprawa zdrowotności roślin: Każda roślina ma swój własny wpływ na biochemię gleby, a po prawidłowym połączeniu niektóre rośliny będą korzystne dla pobliskich roślin (na przykład bazylia i pomidory doskonale ze sobą współpracują z wielu powodów, sprawdź odniesienie na dole!).
• Odstraszanie szkodników: Niektóre rośliny są naturalnymi repelentami owadów i odstraszają zwierzęta niepożądane na naszym obszarze upraw (na przykład czosnek odstrasza wiele robaków ze względu na swój zapach)
• Żyzna gleba: różne uprawy, ale zwłaszcza te z długimi korzeniami palowymi, dostarczają składniki odżywcze z głębi gleby, wzbogacając glebę na wierzchu, co może przynieść korzyści roślinom o płytkich korzeniach.
• Przyciąganie korzystnych owadów: Niektóre rośliny przyciągają pożyteczne owady, które mogą pomóc nam zwalczyć niechciane (na przykład ogórecznik może przyciągać pszczoły i małe osy żywiące się szkodnikami).
• Wsparcie: Wysoka roślina o silnej strukturze może stanowić wsparcie dla niższych lub pełzających roślin, takich jak pomidory i dynie.
• Tłumienie chwastów: Rośliny o strukturze, która jest wysoka i pionowa ze zminimalizowanymi otwartymi plamami, pomogą powstrzymać wzrost niechcianych chwastów.
• Kontrola cienia: Niezbyt potrzebna hodowcom konopi, ale wciąż dobra wskazówka. Duża roślina, taka jak kukurydza, może w razie potrzeby zapewnić ochronę przed słońcem roślinom potrzebującym cienia w najgorętszych momentach, takim jak sałata.

A ponieważ istnieje tak wiele rodzajów roślin do wykorzystania w tym otoczeniu, przyjrzyjmy się kilku, które pomogą ci na dłuższą metę.

Roślina uprawna, która jest jedną z najłatwiejszych w uprawie i utrzymaniu, ale także bardzo korzystna w odstraszaniu niektórych owadów i stworzeń. Używanie tego do zwalczania szkodników jest prawdopodobnie najbardziej opłacalnym sposobem, łatwym do wykonania i całkowicie „zielonym”, ponieważ nie jest toksyczne i w pełni organiczne! Dobrze jest mieć roślinę rosnącą z boku w obszarze twoich uroczych zielonych pól jako stały środek odstraszający, ale można jej również używać jako oprysku!

Oto jak możesz to zrobić:

1. Zmiażdżyć czosnek (zaleca się blender, słaby spray to około 2 ząbki na litr, mocny spray to cała główka/gałka na litr lub nawet więcej).
2. Krótko wymieszać z wrzącą wodą.
3. Pozwól miksturze ostygnąć i zostaw na noc.
4. Odcedź przed umieszczeniem w butelce ze sprayem.

Jako środek ostrożności możesz spryskać rośliny raz w tygodniu od góry do dołu i nie zapomnij popryskać pod liśćmi, ponieważ to właśnie tam wiele robaków lubi się chować i składać jaja! Możesz spryskać obszar, na którym uprawiasz, a także inne sąsiednie rośliny. Twój spray będzie dobry do stosowania przez około tydzień. Nie używaj go w ostatnich tygodniach, zwłaszcza w fazie późnego kwitnienia, chyba że chcesz, aby pąki pachniały i smakowały jak czosnek.

Taki spray działa na:

• Mszyce
• Mrówki
• Chrząszcze
• Gąsienice
• Robaki
• Ślimaki
• Termity
• Mączliki.

I dla bezpieczeństwa: pamiętaj, że twój spray może bardzo podrażniać oczy, więc upewnij się, że używasz gogli!

Ogórecznik, jest jedną z tych zapomnianych roślin, które można wykorzystać na wiele sposobów, od parzenia herbaty po jedzenie pięknie ubarwionych kwiatów i liści w różnych przepisach (i jak sama nazwa wskazuje, smakuje jak ogórek). W dziedzinie uprawy roślin jest to jedna z wielu roślin, które mogą być korzystne dla hodowcy konopi na kilka różnych sposobów.
W swoim naturalnym środowisku ogórecznik będzie przyciągał wiele owadów zapylających, takich jak pszczoły, a także małe osy, które mogą żywić się innymi stworzeniami i robakami.

Pełni jeszcze jedną ważną funkcję w przyrodzie i biochemii pod ziemią, ponieważ dodaje pierwiastki śladowe do gleby, w której jest sadzony. Mówi się, że ogórecznik jest szczególnie korzystny w gromadzeniu potasu.

Pamiętaj tylko, że gdy ogórecznik się zadomowi, nie jest łatwo się go pozbyć ze względu na jego skuteczny sposób samosiewu i corocznego rozmnażania.

Dużą częścią zdrowia roślin i kluczową dla hodowcy konopi jest możliwość ustalenia lub regulacji poziomu azotu w glebie. Dzieje się tak dlatego, że azot jest jednym z najcenniejszych pierwiastków chemicznych dla rośliny. Na przykład, jeśli poziom azotu jest niski, twoja roślina będzie blada i będzie miała bardzo powolny wzrost. Rośliny strączkowe to rośliny wiążące azot, takie jak groch, fasola i rodzina kapustowatych, wszystkie współpracujące z bakteriami wiążącymi azot, zwanymi także ryzobiami. Azot pochodzący z powietrza powoli dyfunduje do gruntu. Bakterie ryzobium chemicznie przekształcają ten azot, aby był dostępny dla rośliny.

Jednakże! Ze względu na ten ścisły związek między samą rośliną, w zależności od jej pochodzenia, będzie ona współpracować z pewnym szczepem bakterii ryzobii. Innymi słowy, uprawa jednego rodzaju rośliny wiążącej azot na określonym obszarze może nie zawsze przynosić najlepsze rezultaty, ponieważ potrzebny szczep bakterii jest obecny lub nie występuje lub po prostu nie jest wystarczająco duży, aby wyprodukować wystarczającą ilość. Właściwy szczep ryzobium odpowiedni dla określonego rodzaju rośliny zwykle występuje naturalnie w ziemi, z której pochodzi roślina.

Aby zrobić to we właściwy sposób, najlepiej przeprowadzić małe rozeznanie. Na przykład hodowca outdoor z Europy Środkowej, który chce wykorzystać fasolę jako środek wiążący azot, będzie musiał użyć outdoor z Ameryki Południowej ze względu na powiązaną biochemię uprawy i gleby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.